Oczyszczanie 3D – skuteczne oczyszczanie skóry krok po kroku

My kobiety uwielbiamy się stroić i podkreślać swoją urodę makijażem. Chcemy aby wszystkie niedoskonałości były zakryte, a cera wyglądała pięknie i świeżo. Czasem nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego jak to wszystko wpływa na naszą skórę. Długie godziny spędzone w makijażu i zanieczyszczenia, które osiadają na naszej twarzy w ciągu dnia sprawiają, że cera staje się szara, zmęczona i zaczynają pojawiać się na niej niedoskonałości. Dlatego właśnie tak ważne jest dogłębne jej oczyszczanie.

Codzienna pielęgnacja twarzy

Codzienna pielęgnacja skóry twarzy jest niezwykle ważna i pozwala utrzymać ją w dobrej kondycji. Powinny składać się na nią cztery elementy:

 • demakijaż
 • oczyszczanie skóry
 • tonizowanie
 • nawilżanie/odżywianie

Te cztery kroki wykonywane codziennie wieczorem sprawią, że skóra będzie się regenerować przez noc i co najważniejsze będzie oddychać. Najważniejszą czynnością jest jednak demakijaż, który odblokowuje pory i usuwa zanieczyszczenia, które osiadły na naszej skórze w ciągu dnia. Najgorszą rzeczą jaką możemy zafundować swojej skórze to pójście spać w makijażu. Nawet po ciężkim dniu pracy, czy udanej imprezie pamiętajmy o demakijażu i dajmy skórze odpocząć.

SPA dla skóry – pielęgnacja dodatkowa

Pielęgnacja codzienna jest kluczowa w utrzymaniu pięknej cery, natomiast raz w tygodniu warto zafundować jej tak zwany detoks. Najlepszym dniem na takie spa będzie dzień, kiedy nie musimy iść do pracy/szkoły, nie mamy umówionych żadnych spotkań i możemy poświęcić ten czas własnej osobie. Oprócz dodatkowych kroków w pielęgnacji warto również zrobić sobie dzień bez makijażu, kiedy to nasza skóra będzie mogła odpocząć po całym tygodniu walki z różnymi zanieczyszczeniami i czynnikami zewnętrznymi.

Co więc powinien zawierać kompletny zabieg oczyszczania twarzy?

 1.  Demakijaż – najważniejszy krok w pielęgnacji, który usunie makijaż i oczyści pory.
 2.  Oczyszczanie twarzy – do tego kroku najczęściej wykorzystujemy żele bądź pianki, które są przeznaczone do tego celu. Dzięki temu warstwa ochronna skóry nie niszczy się.
 3.  Peeling – bardzo ważny aspekt w pielęgnacji, który pozwala usunąć zrogowaciały naskórek, dzięki czemu skóra będzie gładka, a proces regeneracji będzie przebiegał szybciej. Najlepsze będą w tym przypadku peelingi drobnoziarniste lub enzymatyczne dla bardziej wrażliwych cer.
 4. Parówka – tzw. parówka otwiera pory, dzięki czemu łatwiej będzie je nam później oczyścić, a zastosowane kosmetyki lepiej się wchłoną. Aby przygotować taki zabieg należy nalać do garnka wrzącej wody (można również dodać zioła np. rumianek, nagietek, szałwię, mięte itp.), a następnie pochylić głowę i przykryć ją ręcznikiem na około 10-15 min.
 5. Oczyszczanie zaskórników (opcjonalnie) – ten krok jest skierowany bardziej do osób, które mają problemy z drobnymi wypryskami. Aby dokładnie oczyścić pory należy owinąć palce chusteczką higieniczną i uciskać zaskórniki.
 6. Dezynfekcja i tonizowanie – bardzo ważny krok, który odkazi skórę twarzy i przywróci odpowiednie PH.
 7. Maska do twarzy – kiedy skóra jest już w pełni oczyszczona nakładamy maskę. Najlepiej po takim zabiegu sprawdzą się maski ściągające, nawilżające i odżywcze.
 8. Nawilżanie/odżywianie – na koniec nakładamy ulubiony i sprawdzony krem, który będzie dopełnieniem całego procesu.
  Każda z nas chce wyglądać pięknie, dlatego często nakładamy na siebie mnóstwo makijażu. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że aby makijaż dobrze się prezentował należy zadbać w pierwszej kolejności o kondycję naszej skóry. To od niej zależy finalny efekt! A podstawą pięknej cery jest dokładne oczyszczanie i nawilżanie skóry, która tak samo jak my potrzebuje odpoczynku i regeneracji.
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest