Naturalny balsam do ciała – dlaczego warto nim nawilżać skórę?

Dbając o nawilżenie naszego ciała, chcemy, aby kosmetyki, których używamy były przede wszystkim skuteczne. Od jakiegoś czasu jednak zwracamy również uwagę na to, czy substancje zawarte w balsamach nie są dla nas szkodliwe, zwłaszcza że jeśli skumulujemy wszystko to, czego dostarczamy naszej skórze w ciągu dnia, to okaże się, że jest tego całkiem sporo. Dlaczego warto używać naturalnych balsamów do nawilżania naszej skóry? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w poniższym artykule.

Naturalny balsam do ciała – zalety

Największym plusem naturalnego nawilżenia jest to, że ono po prostu działa. Balsamy o prostym składzie nie wodzą nas na pokuszenie pięknym zapachem, interesującą etykietą i pozornym działaniem, one naprawdę wchodzą w głębokie warstwy skóry i zatrzymują w niej wodę i odżywiają ją w przeciwieństwie do produktów, które są tak popularne w drogeriach i nie mają nic wspólnego z prawdziwą pielęgnacji.

Naturalne balsamy potrafią zdziałać cuda – głęboko nawilżyć naszą skórę, ujędrnić ją i wygładzić. Wszystko dzięki składnikom, które mają tylko wspomóc procesy samoregulacyjne naszego ciała. Dobrej jakości naturalne balsamy nawilżające znajdziecie tutaj: https://triny.pl/354-nawilzanie-ciala.

Mniej znaczy więcej – prosty skład

Po pierwsze bądźmy świadome tego, co tak naprawdę znajduje się w popularnych drogeryjnych produktach, którymi się smarujemy na co dzień. Przez to, że na etykietach znajdują się trudne nazwy składników, możemy często sugerować się wyłącznie dobrze widocznymi informacjami od producenta, które są bardzo pochlebne i mają za zadanie zachęcić nas do zakupu. Pamiętajmy, że skład powinien być prosty i możliwie, jak najkrótszy. Unikajmy wszelkich składników, które chowają się pod nazwami, zaczynającymi się na: metylo, proply, izubetylo, ponieważ są to parabeny, które mogą skutkować między innymi problemami hormonalnymi.

Wystrzegajmy się również olei mineralnych, czyli: paraffin oil, paraffinum liquidum, ponieważ są to uboczne produkty z destylacji ropy naftowej, które mogą powodować stany zapalane, wypryski, czy wysypkę. Omijamy szerokim łukiem produkty, które mają w swoim składzie glikol polietylenowy, czyli tzw. związek PEG. Jest to składnik, który ma za zadanie zagęszczać produkt oraz nawilżać naszą skórę. Jednak związki te są bardzo często zanieczyszczone innymi substancjami, w wyniku czego stają się rakotwórcze.

Prawdziwa pielęgnacja

Używając naturalnych balsamów do ciała, będziemy mogły się cieszyć niezwykle delikatną, ujędrnioną i miękką w dotyku skórą. Oleje naturalne i masła, które są głównymi składnikami takich produktów, skutecznie regenerują nasze ciało, a dodatkowo dbają o jego piękny zapach. Wiele takich kosmetyków jest również wzbogacona o składniki pobudzające, takie jak kofeina, które mają za zadanie pobudzić włókna kolagenowe do pracy, a w konsekwencji ujędrnić naszą skórę.

Balsam o naturalnym składzie jest tym, czego tak naprawdę potrzebuje nasza skóra. Pamiętajmy, że nie możemy ufać wyłącznie informacjom podanym przez producenta, przede wszystkim musimy czytać składy i wystrzegać się podejrzanych substancji. Warto używać produktów o prostym, naturalnym składzie, ponieważ one nie powodują podrażnień naszego ciała oraz nie dostarczają mu toksycznych substancji, jedyne co robią, to wspomagają nasz organizm w procesach regeneracyjnych i regulacyjnych.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest