Naturalne kosmetyki na blizny potrądzikowe

Na blizny po trądzikowe najskuteczniejsze są różnego rodzaju kremy. Jednak, mało ludzi wie, że istnieje bardzo dużo naturalnych metod.

Naturalne kosmetyki na blizny po trądzikowe

Należy zmieszać ze sobą sok z limetki, octu winnego i olejku jojoba. Każdego dodać po dwie łyżki, całość wstrząsnąć i wymieszać. Nałożyć na cerę, odczekać około trzynaście minut. Następnie spłukać zimną wodą.

Kolejnym sposobem na blizny po trądzikowe są olejki eteryczne. Należy zmieszać ze sobą po łyżeczce olejku lawendowego i grejpfrutowego. Preparat wmasować w skórę pozostawić na dwanaście minut. Twarz należy opłukać zimną wodą. Ten zabieg można wykonywać wtedy, kiedy mamy pewność, że nie wystąpi żadna reakcja alergiczna ze względu na to, że większość olejków wykonywana jest na etanolu.

Kolejnym sposobem jest czosnek i limonka. Wziąć trzy ząbki czosnku i obraną limonkę. Zblendować składniki i pozostawić na cerze około osiem minut. Skórę, umyć woda z mydłem. Nie wszyscy jednak lubią ta maseczkę chociażby ze względu na zapach czosnku, który bardzo wiele osób denerwuje w nadmiarze.

Metodą alternatywną jest nakładanie na twarz miodu. Jest bezpieczny i tak samo usuwa blizny. Maseczka może być nakładana na dłuższy czas, nawet do czterdziestu minut, i całkowicie niezawodna dla twarzy.

Blizny po trądziku a profesjonalne kosmetyki

Bardzo często blizny po trądzikowe, mogą mieć różna przyczynę. W wielu przypadkach jest to pozostałość po trądziku. Najbardziej profesjonalnie usuwa się je w gabinecie kosmetycznym, ale na zabieg powinniśmy się wybrać wtedy, kiedy domowe sposoby zawodzą. Najpierw należy przejść się do lekarza, który zdecyduje jaką terapię wybrać. Również kosmetyki dobrze wpływają na blizny po trądzikowe. Proszek z drzewa sandałowego z wodą różaną tworzy bardzo dobry specyfik. Można wziąć pod uwagę również olej kokosowy. Zastąpić nim kremy i stosować wtedy, kiedy wydaje nam się, że inne metody zawodzą. Ta metoda jest wysoce popularna. Warto jednak zwrócić uwagę, gdzie kupujemy olejek. Na zakupy wybrać się do sklepu ekologiczne, i wybrać taki, który nie zawiera chemicznych składników.

Jak zapobiec bliznom po trądziku?

Aby zapobiec powstawaniu bliznom po trądzikowym należy nie ignorować jego objawów i od razu zacząć je eliminować. Najlepiej udać się do lekarza, kiedy widzimy, że trądziku nie da wyleczyć za pomocą różnych metod. To bardzo ważne, aby zwracać uwagę na takie rzeczy już na samym początku. Naturalne maseczki, i stosowanie preparatów też mogą temu zapobiec. Ważne też, aby nie rozdrapywać krostek, ponieważ często wtedy są problemy.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest