Naklejki wodne na paznokcie – jakie wybrać i jak je wykonać?

Paznokcie, zaraz po włosach są jednym z elementów urody, o które najbardziej dbają współczesne kobiety. W końcu ładna i zadbana płytka paznokcia świadczy o tym, iż jej właścicielka ceni sobie schludność i estetykę. Przyjrzyjmy się dziś naklejkom wodnym, czym są, jakie wybrać oraz jak je nakleić.

Naklejki wodne? A co to takiego?

Naklejki wodne to nic innego jak cieniutka kalkomania. Jak sama nazwa wskazuje to naklejki, które do prawidłowej aplikacji potrzebują wody. Zazwyczaj znajdują się na papierowym arkuszu pokrytym folią – możemy je wycinać i przyklejać wedle naszego gustu. Arkusze na którym się znajdują, zawierają najczęściej taką ilość naklejek, aby spokojnie starczyło ich na wszystkie paznokcie, jednak nie musimy ich wszystkich od razu zużywać. Równie dobrze możemy wybrać jedną czy dwie naklejki i umieścić je na wybranych paznokciach. Naklejki dostępne są w różnych rozmiarach, zarówno maleńkie, które są jedynie elementem jakiejś kompozycji bądź takie, które pokryją całą płytkę paznokcia. Stosuje się je zarówno na pomalowane paznokcie jak i naturalną płytkę. Stosując je na manicure hybrydowy, poprzez dodatkowe utwardzenie, przedłużamy ich trwałość.

Jak je zaaplikować?

Naklejki wodne są idealnym rozwiązaniem dla osób niemających wprawy w malowaniu ozdób. Do ich nałożenia potrzebujemy raptem kilku innych elementów, do których należą baza pod lakier, utwardzacz (top coat), aceton, niewielki pędzelek, pęseta i oczywiście miseczka z wodą.

Gdy jesteśmy już w posiadaniu tychże elementów, może przejść do zastosowania bazy. Kolejno malujemy płytkę lakierem bądź pozostawiamy paznokcie naturalne – wszystko uzależnione jest od zamierzonego efektu. Następnie przechodzimy do naklejania naklejek wodnych na paznokcie – aby tego dokonać należy delikatnie usunąć folię znajdującą się na wierzchniej stronie naklejki, za pomocą pęsety zanurzamy na parę sekund naklejkę w wodzie i powoli przykładamy ją do paznokcia. Należy ją ułożyć na płytce, póki co nie wyschnie i przygotować się do usunięcia kartonika.

Przykładając jeden brzeg przy skórkach, usuwamy kartonik, tak aby naklejka trzymała się na płytce, aż finalnie przyciskamy ją do paznokcia usuwając w ten sposób znajdujące się pod nią bąbelki powietrza. Podczas, gdy mamy już pewność, że nasza naklejka jest prawidłowo ułożona należy przejść do opiłowania jej końców, które nie mieszczą się na płytce paznokcia. Do tego zabiegu można użyć również nożyczek. Na sam koniec używa się top coatu, czli utwardzacza.

Dostępne wzory

W drogeriach, sklepach internetowych czy w punktach z artykułami przeznaczonymi dla profesjonalnych stylistek paznokci możemy znaleźć tysiące naklejek w przeróżnych wzorach i kolorach. Ich wybór jest tak duży, że często problem stanowi wybór kilku odpowiadających nam arkuszy. Czarno-białe czy też kolorowe ozdobne naklejki będą dopełniały niejedną stylizację.

Ile kosztuje taka przyjemność?

Ceny naklejek są wyjątkowo przystępne i dostępne na każdą kieszeń. Mogą być sprzedawane pojedynczo i wówczas ich cena wynosi zazwyczaj kilkadziesiąt groszy, bądź w kompletach, od 5 złotych za całość.

Naklejki wodne stosowane są najczęściej przez dziewczyny i kobiety, które samodzielnie wykonują sobie manicure. Dzięki temu stylizacja paznokci wygląda, jak z niejednego profesjonalnego salonu. Profesjonalne stylistki paznokci również posiadają naklejki w swoich salonach, jednak są one rzadko kiedy przez nie używane.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest