Najczęstsze błędy w wykonywaniu hybrydy

Paznokcie to nieodłączny atrybut każdej kobiety. Nasz wygląd nie tylko wywołuje pierwsze wrażenie, ale przede wszystkim wpływa na nasze samopoczucie. Jednym z elementów rzucających się w oczy są właśnie ręce i paznokcie. Dbając o nie automatycznie stajemy się pewniejsze siebie, czujemy się bardziej kobieco. Ważne jest aby robić to głową.

Prawidłowa hybryda

Manicure hybrydowy zyskuje coraz większą popularność. Wiele kobiet korzysta z tej opcji w salonie, a część stara się robić manicure hybrydowy także w domu. Jak wykonać hybrydę w sposób właściwy? Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w specjalny zestaw do hybrydy. Kolejne czynności to:
Krok 1. Należy nadać paznokciom kształt. Dlatego opiłowujemy zgodnie w indywidualnymi preferencjami.
Krok 2. Usuwamy skórki z płytki paznokcia.
Krok 3. Czyścimy płytkę odtłuszczaczem usuwając tym samym pozostałości z piłowania oraz skórek.
Krok 4. Nakładamy warstwę bazy i utrwalamy ją w lampie UV. Bardzo ważne jest, aby warstwa była cienka.
Krok 5. Na utwardzoną bazę nakładamy lakier do hybryd 2-3 warstwy (w zależności od tego jak dobrze druga warstwa pokryje paznokieć). Po nałożeniu każdej z warstw należy pamiętać o jej utrwaleniu pod lampą przez ok. 2 minuty.
Krok 6. Czyścimy paznokcie z ewentualnego nalotu i wsmarowujemy oliwkę.
Tak przygotowana hybryda powinna się utrzymywać przez około 2 do 3. tygodni.

Najczęstsze błędy podczas wykonywania hybrydy

Mając manicure hybrydowy należy szczególną uwagę zwrócić na jego usuwanie. Jak się okazuje jest to jeden z poważniejszych problemów i wiele osób popełnia błędy podczas tych czynności. Przede wszystkim nie wolno jest zdejmować hybrydy w pośpiechu. Aby zrobić to prawidłowo należy poświęcić na to trochę czasu i cierpliwości. Najważniejsze jest odpowiednie zmiękczenie lakieru, a ten element często zaniedbujemy. Efektem jest uszkodzenie paznokcia. Kolejnym błędem jest usuwanie lakieru przez jego nadrywanie lub spiłowywanie pilnikiem do paznokci. Jak wcześniej wspomniano należy go bardzo dobrze zmiękczyć używając specjalnie przeznaczonego do tego preparatu. Najczęściej jest on przygotowywany na bazie acetonu. W przeciwnym razie grozi nam całkowite zerwanie wierzchniej warstwy paznokcia. To chyba najczęstsza przyczyna zniszczenia paznokci przy hybrydach, ale nie jedyna.

Jakie inne błędy najczęściej popełniamy?

  1. Przede wszystkim wiele kobiet bierze się za manicure hybrydowy bez znajomości podstawowych zasad. W efekcie narażają się na poważne uszkodzenia paznokcia. Pamiętajmy, że hybryda nie jest zwykłym manicurem. Należy mu poświęcić odpowiednią ilość uwagi tak by wykonywać go w sposób bezpieczny.
  2. Przyzwyczajone do zwykłego manicure’u często zapominamy, aby bardzo dokładnie oczyścić płytkę paznokcia. Odtłuszczenie jest niezwykle istotne, ponieważ cały nasz wysiłek przez ten jeden błąd może zostać całkowicie zniweczony.
  3. Używając zwykłego lakieru należało nieraz nałożyć kilka grubszych warstw, aby manicure wyszedł dobrze, elegancko i w pełni pokrył cały paznokieć. Jednak warto wiedzieć, że lakiery do hybryd mają inną formułę przez co inaczej się je rozprowadza.. Lepiej jest nałożyć jedną warstwę więcej niż nałożyć zbyt dużo lakieru. W tym wypadku warstwy powinny być naprawdę cienkie.
  4.  Wiele kobiet chcąc iść na skróty pomija nałożenie lakieru utrwalającego. Jest to poważny błąd, ponieważ nie tylko tracimy zamierzony efekt, ale także tracimy trwałość i ochronę zrobionego manicure’u. A przecież nie o to nam chodzi.
  5. W instrukcji wykonania hybrydy jednym z pierwszych punktów było nadanie kształtu paznokciom. Tymczasem wiele kobiet mając już w pełni zrobiony manicure nagle chce zmienić kształt paznokcia. Tym samym narażają się na naruszenie lakieru i dostanie się pod niego pyłku z piłowania i powietrza. Efektem? Odrywanie lakieru.
  6.  Kobiety zachwycone hybrydami wykonują go bez przerwy. To kolejny poważny błąd, ponieważ należy robić przerwy około 2-3 tygodni. Przez ten czas nie należy malować paznokci żadnym lakierem, za to należy odżywiać je proteinami. Zapobiega to ich rozdwajaniu i porządnie je nawilża.

Manicure hybrydowy jest eleganci i niewątpliwie wygodny. Nic dziwnego, że podbił serca współczesnych kobiet, które starają się znaleźć czas na wszystko. Należy jednak pamiętać, że to co wygodne nie zawsze oznacza w pełni zdrowe i bezpieczne. Unikanie błędów od samego początku pozwoli cieszyć się ładnymi i zdrowymi paznokciami przez długi czas i z pewnością pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest