Mikropigmentacja skóry- na czym polega?

Łysienie to nadmierne wypadanie włosów. Ta dolegliwość występuje przede wszystkim u mężczyzn. Kobiet również to dotyka. Łysienie jest problemem estetycznym. Powoduje ono obniżenie samooceny, jak i również źródło nieustannej frustracji. Mikropigmentacja skóry jest to zabieg, dzięki któremu możliwe jest tuszowanie łysienia.

Przyczyny wypadania włosów

Istnieje wiele przyczyn, które mają wpływ na pojawienie się czy też przyspieszenie wypadania włosów. Do najważniejszych takich czynników zaliczamy czynniki genetyczne. Mamy tu do czynienia z łysieniem androgenowym. Łysienie typu męskiego, inaczej mówiąc, jest najczęstszym typem łysienia. Dotyka on ponad 50% panów po roku 40. Utrata owłosienia pojawia się w kątach czołowych oraz na szczycie głowy. Jeśli w organizmie występuje zwiększona ilość androgenów- może występować również u kobiet.

Innymi czynnikami, które sprzyjają łysieniu są choroby skóry, stres, niedobór witamin lub nieprawidłowa dieta. Duży wpływ mają również stosowane leki np. przeciwkrzepliwe, przeciwtarczycowe. Wypadanie włosów jednak znacznie częściej jest etapem procesu starzenia niż objawem choroby. Oczywistą sprawą jest, że wypadanie włosów to przyczyna wielu kompleksów. Jak i również będą to problemy natury estetycznej.

Statystki International Society of Hair Restoration Surgerypokazują, że w 2014 roku ponad 1 055 000 pacjentów skorzystało z różnych metod walki z łysieniem.

Mikropigmentacja skóry głowy

Mikropigmentacja skóry głowy to jedna z wielu metod medycy estetycznej, która pozwala na rozwiązanie problemu łysienia. Zabieg ten nie tylko tuszuje łysiznę, ale i również blizny. Polega on na wprowadzenie do warstwy podskórnej specjalnych pigmentów. Dzięki nim powstaje wrażenie krótko ostrzyżonych włosów. Zabiegu tego można dokonać w gabinetach medycy estetycznej. Można również skorzystać z niego w salonach kosmetycznych.

Sama metoda leczenia łysienia przy pomoc mikropigmentacji polega na na nakłuwaniu skóry głowy specjalnymi igłami o różnym rozmiarze. Za pomocą tych igieł wprowadzany jest konkretny barwnik lub jego mieszanka. Kolory pigmentów dobiera się indywidualnie. Efekt powinien być jak najbardziej naturalny. Powinien również tworzyć spójną całość z kształtem oraz gęstością pozostałych włosów. Przed zabiegiem wykonuje się również test na wykluczenie uczulenia na barwnik. Samej procedurze wykonania zabiegu może towarzyszyć delikatny ból. Niektóre gabinety oferują jednak znieczulenie miejscowe. Zaleca się również stosowanie preparatów, które zmniejszają nieprzyjemne dolegliwości związane z opuchlizną.

Warto wiedzieć również, że barwa pigmentu po zabiegu jest bardzo intensywna. W przeciągu tygodnia blednie o około 50%. Daje to dostatecznie naturalny efekt. Rezultat utrzymuje się około 3-6 lat. Mikropigmentacje poleca się osobom łysym oraz łysiejącym. Korzystają z niej również cierpiący z powodu łysienia plackowatego, a także ci co mają blizny, po przeszczepach czy oparzeniach. Kobiety również stosują ten zabieg w celu optycznego zagęszczenia włosów.

Dzięki zabiegowi mikropigmentacji skóry głowy:

  • Zyskasz nową fryzurę
  • Odzyskasz pewność siebie
  • Wrócisz do sportu bez obaw o wygląd nowej fryzury
  • Zaczniesz na nowo korzystać z uroków życia towarzyskiego
  • W dyskretny sposób zrezygnujesz z systemu włosów ograniczającego Cię w codziennym życiu
  • Pozbędziesz się comiesięcznych kosztów które generują kosmetyki tj. mikrowłókna
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest