Wyposażenie klubów fitness, czyli co powinno znaleźć się na każdej sali ćwiczeń?

Moda na kluby fitness trwa w najlepsze od dobrych kilku lat i nic nie wskazuje na to, aby wkrótce miałoby się to zmienić. Uruchomienie własnej sali do ćwiczeń jest więc w dzisiejszych czasach jednym z najbardziej opłacalnych pomysłów na biznes. Wiąże się on jednak z koniecznością wyboru odpowiedniego wyposażenia, od którego jakości i zróżnicowania w dużej mierze zależy sukces nowego obiektu. W jakie wyposażenie klubów fitness warto zainwestować w pierwszej kolejności?

Sprzęt aerobowy jako wyposażenie klubów fitness

Klub fitness jest miejscem, które powinno oferować kompleksowe możliwości uprawiania sportów, zarówno w zakresie ćwiczeń typowo fitnessowych i siłowych, jak i relaksacyjnych. Nowy obiekt warto więc wyposażyć w zróżnicowany pod względem przeznaczenia sprzęt, co zapewni klientom dostęp do szerokiego wyboru aktywności sportowych. Podstawą wyposażenia każdego klubu fitness jest tzw. sprzęt aerobowy. Pod pojęciem tym kryją się maszyny przeznaczone do prowadzenia intensywnych ćwiczeń wszystkich partii ciała, co zapewnia szeroki zakres ich wykorzystania w treningach oraz różnorodność.

91822216 7743 4e23 9b15 01eaeb76cced

Sprzęt aerobowy obejmuje takie maszyny do ćwiczeń, jak m. in. bieżnie. Są one niezbędnym elementem wyposażenia każdego klubu fitness i siłowni oraz powinny być dostępne w liczbie co najmniej kilku sztuk, co pozwoli na wykonywanie na nich ćwiczeń więcej niż jednej osobie na raz. Bieżnie idealnie sprawdzają się do ćwiczeń aerobowych, a szczególnie wartymi zakupu są maszyny elektryczne, posiadające dobrą amortyzację oraz wgrane programy treningowe. Oprócz bieżni, wyposażenie klubów fitness nie może się obyć bez orbitreków i rowerków treningowych, stepperów oraz ergometrów, czyli wioślarzy mechanicznych.

Sprzęt siłowy i akcesoria jako dodatek do wyposażenia klubów fitness

Kluby fitness odwiedzają nie tylko miłośnicy intensywnych treningów aerobowych. Ich częstymi gośćmi są także osoby, które pracują nad mięśniami i rzeźbą całej sylwetki. Specjalnie z myślą o ich potrzebach i preferencjach treningowych, wyposażenie klubów fitness powinno obejmować także sprzęt siłowy przeznaczony do ćwiczeń różnych grup mięśniowych. Istotna w wyborze takiego sprzętu jest możliwość regulacji jego obciążenia, co pozwoli na jego bezpieczne i wygodne użytkowanie przez klientów o różnym stopniu zaawansowania oraz zróżnicowanych potrzebach.

Oprócz tego, sprzęt do ćwiczeń siłowych, który powinien znaleźć się w każdym dobrze wyposażonym klubie fitness powinien obejmować także ławeczki do ćwiczeń, suwnice na nogi, maszyny do ćwiczenia mięśni barków, ud i grzbietu oraz wyciągi. Oprócz maszyn, wyposażenie klubów fitness powinno być kompletne w drobniejsze akcesoria. Należą do nich takie popularne dodatki, jak piłki gimnastyczne i lekarskie, maty, rollery, hantle, gumy do ćwiczeń, skakanki i wiele innych. Takie zróżnicowanie dostępnego sprzętu i akcesoriów zagwarantuje każdemu klientowi dostęp do maszyn i akcesoriów potrzebnych mu w danym momencie, a samemu klubowi fitness stały napływ nowych klientów.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest