Mezoterapia bezigłowa – na czym polega? Efekty, opinie

Każda z nas chciałaby cieszyć się piękną cerą każdego dnia oraz spowolnić proces starzenia, aby skóra pozostała jędrna i elastyczna na dłuższy czas. Gdy kremy i inne kosmetyki nie spełniają naszych oczekiwań – przepisem na efektywną pielęgnację, i odmłodzenie może być mezoterapia bezigłowa. Dzięki niej, pozbędziesz się nawet cellulitu i przyspieszysz proces spalania tkanki tłuszczowej z innych partii ciała. Czy wiesz na czym polega ten zabieg?

Czym jest mezoterapia bezigłowa?

To nieinwazyjny zabieg na twarz i ciało, który za pomocą ultradźwięków pozwala na przenikanie składników aktywnych (tzw. koktajli zabiegowych) w głębokie warstwy skóry. Wysyłane do skóry impulsy prądu elektrycznego wykonują mikromasaż, dlatego produkty rozprowadzają się równomiernie w jej wnętrzu.

Na czym polega?

Mezoterapię bezigłową wykonuje się z użyciem specjalistycznego urządzenia, z którego wysyłane są impulsy. Koktajle zabiegowe dobierane są do aktualnych potrzeb klienta i choć ludzkie oko nie jest w stanie tego dostrzec – pod skórą zachodzą procesy, które mają na celu poprawić jej jakość. Mezoterapia składa się z czterech etapów:

  1. Otwarcie kanalików skóry – dzięki temu procesowi, koktajle zabiegowe wnikają znacznie głębiej i nie pozostają na powierzchni cery, nie wchłaniają się także jak krem.
  2. Pozbycie się toksyn – ze względu na impulsy, ciśnienie w komórkach skóry nieznacznie wzrasta, dlatego wszystkie zanieczyszczenia są jak gdyby „wypychane” na powierzchnię.
  3. Wstępna normalizacja ciśnienia – w tej fazie, podwyższone wcześniej ciśnienie w komórkach zaczyna już wracać do normy, a preparaty działają jeszcze głębiej.
  4. Całkowita normalizacja ciśnienia – to ostatnia faza zabiegu, w której prawidłowe ciśnienie sprzed przystąpienia do mezoterapii zostaje przywrócone, a kanaliki otwarte podczas pierwszego etapu zamykają się.

Czas trwania zabiegu jest zależny od miejsca, na którym się go przeprowadza, dlatego mezoterapia bezigłowa twarzy potrwa ok. 10-15 minut, natomiast ud ok. 20 minut.

Jak przebiega mezoterapia bezigłowa?

Po wejściu do gabinetu, specjalista przeprowadzi z Tobą krótki wywiad, dzięki któremu wykluczy przeciwwskazania, ustali jaki rodzaj mezoterapii i koktajli zabiegowych będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni.

Aby mezoterapia była w pełni bezpieczna, należy następnie pozbyć się biżuterii. W kolejnym kroku dokładnie usuwa się makijaż oraz dezynfekuje skórę, na której powierzchni zostaną przyklejone elektrody. Z głowicy urządzenia będą wydostawały się impulsy elektryczne, których moc do pewnego momentu będzie stopniowo wzrastać – tak, aby nie powodować bólu.

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Efektem wykonania zabiegu jest poprawa kondycji skóry i tkanki mięśniowej, która staje się sprężysta i napięta, intensywnie nawilżona oraz odżywiona. Zachodzi także redukcja zmarszczek mimicznych, np. nosowo-wargowych powstających w pobliżu nosa i ust, czy tzw. „kurzych łapek” uwidaczniających się z czasem na delikatnej skórze wokół oczu.

Mezoterapia bezigłowa pomaga również osobom borykającym się z przebarwieniami cery. Zabieg wyrównuje jej strukturę i koloryt, dlatego jest szczególnie polecany osobom z bliznami m. in. po trądziku.

Warto wiedzieć, że choć mezoterapię bezigłową najczęściej wykonuje się w celu poprawy kondycji skóry twarzy, szyi oraz dekoltu, to z powodzeniem można ją stosować także na inne części ciała, np. brzuch lub uda, gdyż pomaga ona zwalczać tkankę tłuszczową oraz cellulit.

Kiedy nie możesz poddać się mezoterapii bezigłowej?

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu mogą być nowotwory, choroby serca, metalowe pręty wewnątrz ciała, stany zapalne skóry, np. aktywne, ropne zmiany trądzikowe, ciąża i proces laktacji (karmienie piersią) lub alergia na którykolwiek ze składników wykorzystywanych podczas zabiegu.

Mezoterapia bezigłowa – opinie

Wśród Polek, z łatwością można znaleźć wiele kobiet, które cenią sobie mezoterapię bezigłową i chętnie ją polecają. Zwolenniczki tego zabiegu często dzielą się swoim spostrzeżeniami na forach internetowych, z których czytamy, że jest to świetna alternatywa dla mezoterapii igłowej, bo skóra nie jest nakłuwana, dzięki temu mniej podrażniona, a cena zabiegu jest niższa. Internautki zalecają jednak, aby nie wykonywać mezoterapii u przypadkowych osób, a jedynie u zaufanych specjalistów.

Mezoterapia bezigłowa – cena

Koszt waha się między 150 a 300 zł w zależności od partii ciała. Pamiętaj jednak, że nie jest to jednorazowy wydatek, gdy ten zabieg powinno się kilka razy powtórzyć – wtedy daje najlepsze efekty. Miej na uwadze także to, że mezoterapia bezigłowa to ingerencja w Twoje ciało, dlatego jeśli to możliwe – nie sugeruj się ceną, a przychylnymi opiniami o miejscu, do którego chcesz się udać.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest