Masaż biustu – podstawowe techniki. Sprawdź jak to zrobić w domu

Masaż biustu może być zbawienny dla Twojego zdrowia. Często jednak zapominamy o tak ważnej rzeczy, dzięki której możemy zauważyć spektakularne efekty. Regularne masaże gwarantują poprawę elastyczności skóry a także lekkie powiększenie.

Czy warto wykonywać tego typu masaże?

Zacznijmy od tego, że masaż może wykonywać każda kobieta. Nie jest to zależne od wieku, ani też od wielkości biustu. Jednak poleca się go paniom z bardziej obfitymi kształtami. Mają one bardziej zwiotczałą skórę oraz rozstępy. Mały biust można masować profilaktycznie, aby zachował on młody wyglądną dłużej. Regularne wykonywanie masażu biustu pozwala zapobiec utracie jędrności i elastyczności piersi.

Zasady masażu ujędrniającego biustu

Jest kilka istotnych zasad, których powinniśmy się trzymać. Przed rozpoczęciem masażu warto natrzeć piersi olejkiem. Następnie należy masować kolistymi rucham i zgodnie ze wskazówkami zegara. Masaż zacznij od piersi lewej prawa ręką. Okrągłymi ruchami masuj pierś coraz bliżej sutka. Gdy dojdziesz do końca to samo wykonaj lewą ręką na prawej piersi. Następnym krokiem jest masaż naprzemiennie obu piersi zataczając wokół nich ósemki z uwzględnieniem okolic mostka. Masaż ogółem powinien trwać ok. 10 minut. Każdą pierś masujemy od 100 do 300 ruchów. Tempo jest zależne od preferencji. Następnie przechodzimy do ugniatania, dzięki temu pobudzamy gruczoły do wzrostu. Nie należy uciskać zbyt mocno.

Masaż ujędrniający biustu — wskazania i przeciwwskazania

Masaż ujędrniający biustu powinny wykonywać kobiety, które zmagają się z utratą jędrności i elastyczności skóry na piersiach. Dotyczy to w szczególności: kobiet po kuracjach odchudzających, kobiet po ciąży i po laktacji i kobiet po nadmiernym opalaniu. Pomimo, że jest wiele plusów takich masażów istnieją również przeciwwskazania. Nie powinny go wykonywać kobiety w ciąży i karmiące, kobiety po zabiegu powiększania piersi, kobiety z nieprawidłowościami w budowie anatomicznej piersi.

Masaże ujędrniające biust

Dobrym sposobem na ujędrnienie piersi jest specyficzny prysznic. Należy wykonywać naprzemiennie natryski zimną i ciepłą wodą. Jeśli mamy taką możliwość możemy zwiększyć ciśnienie wody w słuchawce prysznicowej, podziała to jak masażer. Tak jak w przypadku ręcznego masaż wykonuj ruchami okrężnymi, najlepiej rysując ósemki wokół piersi. Warto też użyć szorstkiej rękawicy lub peelingu. Można go stosować codziennie przed snem.

Warto też używać kosmetyków, takich jak kremy lub sera. Piersi masujemy jednocześnie, wcześniej jednak nakładamy krem na ręce i rozgrzewamy go. Masaż z użyciem kremu jest dobrym pomysłem, ponieważ dodają skórze jędrności oraz bardzo dobrze nawilżają. Kuracje należy zacząć już od 20 tego roku życia. Nie jest to zależne od wielkości. Masaż piersi ma także dodatkowe plusy, a mianowicie przy okazji pozwala wykryć wszelkie guzki.

Masaż próżniowy biustu

Zaliczamy go do masażu mechanicznego, a sposób jego oddziaływania na tkanki jest w pewnym stopniu połączeniem oddziaływań klasycznego masażu terapeutycznego i drenażu limfatycznego. Siły generowane w trakcie próżniowego masażu biustu wpływają na tkanki położone bardzo głęboko. Po zabiegu odnotowuje się poprawę krążenia wszystkich płynów ustrojowych oraz stymulację tkanek i komórek do odnowy. Plusami takiego zabiegu są: biust staję się większy, staje się podniesiony ku górze, jest jędrniejszy. Wszystkie masowane tkanki oraz tkanki otaczające biust zostaną oczyszczone z toksyn, będą też lepiej odżywione i dotlenione, nawet te położone głębiej. Masaż próżniowy sprzyja rozbijaniu tkanki tłuszczowej, oczywiście w przypadku piersi pewnie ci na tym nie zależy, ale z powodzeniem możesz wykorzystać masaż do rzeźbienia ud, brzucha i pośladków.

Zastanawiacie się pewnie jak przebiega taki zabieg?

Jest do tego przeznaczone specjalne urządzenie, które używają tylko specjaliści. Kosmetyczka dobiera specjalne nakładki ssące, odpowiednie do rozmiaru i przyłoży je do twojego biustu, następnie ustawia urządzenie i włączy je dobierając siłę ssania. Jak w przypadku każdego zabiegu tak i próżniowy masaż piersi najlepsze efekty przynosi wtedy, gdy zostanie wykonany w kilku seriach. Każdy zabieg trwa około pół godziny i trzeba ich, co najmniej kilka lub kilkanaście. Ceny wahają się od 100 do 180 PLN.
Jak widzimy jest kilka fajnych sposobów na dbanie o swoje piersi, warto o nich pamiętać.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *