Manicure hybrydowe w domu – jaką lampę wybrać?

Manicure hybrydowy można wykonywać zarówno w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, jak i we własnym domu. Samodzielna aplikacja i utrwalenie hybrydowych lakierów do paznokci nie są skomplikowanymi czynnościami. Jednak, aby manicure hybrydowy wykonywany we własnym zakresie miał dobrą jakość trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Sprawdź więc jak wykonać w domu manicure hybrydowy z prawdziwego zdarzenia!

Jaki sprzęt jest potrzebny, aby wykonać manicure hybrydowy w domu?

Przed rozpoczęciem wykonywania na paznokciach stylizacji lakierami hybrydowymi trzeba zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt. Można kupić go w sklepach kosmetycznych lub sklepach internetowych, które zajmują się sprzedażą tego rodzaju produktów. Pierwszym krokiem w tym zabiegu jest zwykle usunięcie skórek przy paznokciu oraz nadanie im pożądanego kształtu. Warto więc przygotować sobie: cążki, obcinaczki, małe nożyczki oraz polerkę do paznokci. Przed nałożeniem pierwszej warstwy lakierów niezbędne jest zmatowienie oraz natłuszczenie płytki paznokcia. Później nakłada się przeźroczystą bazę, która przygotowuje paznokcie do zabiegu. Kolejnym krokiem jest nałożenie jednej lub dwóch warstw kolorowego lakieru hybrydowego. Na końcu nakłada się tak zwany top. Każda z warstw musi być utrwalona w przeznaczonej do tego lampie. Kiedy paznokcie wyschną zaleca się zastosować oliwkę do skórek, która odżywi je i nada im naturalny wygląd.

Jaką lampę wybrać?

Manicure hybrydowy bezpośrednio wiąże się z wykorzystaniem lampy, która pozwala lakierom szybko wyschnąć i utwardzić je na długi czas. Wzrost popularności takiej właśnie stylizacji paznokci sprawił, że dostępnych jest wiele rodzajów lamp. Jak więc wybrać najlepszą z nich. W tym celu, przed dokonaniem zakupu musisz odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań:

 • Jakim budżetem dysponujesz?
 • Czy będziesz używać ją profesjonalnie, czy też od czasu do czasu?
 • Którą lampę chcesz wybrać – LED czy UV?
 • Jaką moc ma mieć Twoja lampa?
 • Czy zależy Ci na większym, czy też bardziej poręcznym sprzęcie?

Dlaczego warto zdecydować się na manicure hybrydowy?

Być może manicure hybrydowy jest nieco bardziej kosztownym zabiegiem niż klasyczne malowanie paznokci, jednak zdecydowanie warto się na niego zdecydować. Dlaczego? Świadczą o tym mocne strony, jakimi wyróżnia się taka forma stylizacji paznokci:

 • taki manicure charakteryzuje się wysokim poziomem trwałości – odpowiednio nałożony hybrydowy lakier do paznokci utrzymuje się nawet do trzech tygodni
 • hybrydowe lakiery do paznokci cechują się dużą pigmentacją, dzięki czemu ich kolory są intensywne
 • coraz więcej producentów kosmetyków produkuje lakiery, dzięki którym można przygotować manicure hybrydowy – osoby zainteresowane taką formą stylizacji paznokci mogą wybierać wśród szerokiej gamy odcieni i barw
 • sprzęt do wykonania takiego zabiegu jest ogólnie dostępny, a manicure hybrydowy wykonuje się obecnie w każdym gabinecie kosmetycznym
 • manicure hybrydowy wzmacnia paznokcie i ochrania je przed odpryskami, uszkodzeniami oraz urazami
 • dzięki utrwaleniu lakieru hybrydowego w specjalnej lampie nie trzeba czekać aż lakier samoczynnie wyschnie

Manicure hybrydowy cieszy się coraz większą popularnością. Wszystko za sprawą zalet, jakimi wyróżnia się taka forma stylizacji paznokci. Dzięki niej można po prostu wyczarować na swoich paznokciach prawdziwe cuda – począwszy od zwykłych, jednokolorowych stylizacji, aż po skomplikowane, wzorzyste zdobienia. Manicure hybrydowy pozwala cieszyć się estetycznym efektem przez długi czas.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *