Makijaż permanentny- jak długo wystarcza, czy się opłaca ?

Kobieta w Polsce poświęca średnio 20 minut dziennie na wykonanie makijażu do pracy czy na uczelnię. Najczęściej brak makijażu tłumaczy chorobą ( 74%) lub koniecznością pozostania w domu ( 71%). Tygodniowo daje nam to prawie 2,5godziny malowania się. Zastanówmy się co można zrobić przez cały ten czas: wyjść na basen, zrobić 2daniowy obiad, wyjść do kina… opcji jest wiele, prawda? Z myślą o tym by poświęcać ten czas na inne czynności powstał tzw. makijaż permanentny.

Oto 5 najczęściej zadawanych pytań, na które śpieszymy odpowiedzieć.

1. Co to jest ?

No właśnie – na czym w ogóle polega makijaż permanentny i gdzie się go stosuje? Jest to typ zabiegu upiększającego, polegający na umieszczaniu pigmentu płytko pod skórą. Pigment ten z czasem blaknie, dlatego nie ma on właściwości jak np. tatuaż. Makijaż tego typu możemy stosować w kilka miejsc: na powiekę jako kreski górne, w formie wypełnienia ust czy zaznaczenia brwi.

2. Ile kosztuje makijaż permanentny ?

Na wstępie nasuwa się jedna z podstawowych kwestii : opłacalność. Eyeliner drogeryjny to koszt ok 20 zł. Służy on średnio przez 3 – 4 miesiące. Oznacza to, że rocznie wydajemy na niego minimum 80 zł. Zaznaczamy iż chodzi o minimalną kwotę, ponieważ na rynku znajdziemy produkty nawet 5 krotnie droższe. Koszty makijażu zależą od salonu, kosmetyczek, miejscowości i renomy. Podamy więc średnie ceny z salonu w dużym mieście. Kreski górne kosztują ok 600zł. Kreski dolne są tańsze (ok 400zł), a zdecydowanie najwięcej zapłacimy za kontur ust z wypełnieniem ( nawet 1200zł). Za wypełnienie brwi średnio damy 900 zł w renomowanym i znanym salonie. Na pierwszy rzut oka wydaje się to być ceną zaporową i nieopłacalną. Pamiętać jednak należy, że makijaż permanentny utrzymuje się kilka lat i oszczędzamy przede wszystkim czas. Jest to bowiem inwestycja na dłuższy okres, gwarantująca nam stały, naturalny i utrzymujący się efekt.

3. Ile utrzymuje się taki makijaż?

Wszystko zależy od naszej skóry i tego jak o nią dbamy. Skóra sucha jest lepsza dla tego typu makijaży, ponieważ pozostaje on na niej nawet do 5 lat. Przy cerze suchej okres utrzymywania spada do 3 lat. Należy pamiętać by po zabiegu smarować wybrane partie ciała odpowiednimi maściami, które przyspieszą gojenie. Zaraz po zabiegu nie wolno się opalać, pływać w basenie czy wysuszać nadmiernie skóry.

4. Czy jest to bezpieczne?

Zabieg w profesjonalnym salonie jest bezpieczny i często bezbolesny. Przed zdecydowaniem się na taki krok zwróć uwagę na higienę i czystość pomieszczenia i sprzętu. Igła, która będzie używana, powinna być rozpakowana przy Tobie.

5. Dla kogo jest najlepszy?

Dla niemal każdego. Jeśli uprawiasz często sport i zależy ci by wyglądać dobrze. Jeśli brakuje ci precyzji i umiejętności do wykonania makijażu. Jeśli brakuje ci czasu, ponieważ żyjesz w wiecznym biegu. Jeśli masz niewyraźny kontur ust. Jeśli po prostu chcesz spróbować czegoś nowego. Wszystkie te powody są dobre by wykupić lub zainteresować się takim zabiegiem.

Podsumowując: makijaż permanentny jest dobrym rozwiązaniem dla niemalże każdej kobiety. Okres utrzymywania się makijażu zależy od wielu czynników – dlatego trzeba zwrócić uwagę na właściwą pielęgnację i właściwe traktowanie miejsca po zabiegu. Jego opłacalność zależy od tego ile zwyczajowo wydajesz pieniędzy na makijaż i ile czasu na niego poświęcasz. Jeśli np. codziennie malujesz usta i poświęcasz na to kilka minut w trakcie dnia- zabieg będzie idealny dla Ciebie.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest