Luźna skóra po odchudzaniu – jak z nią walczyć?

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się zobaczyć zdjęcia ludzi z obwisłą skórą? A może sam/a walczysz z tym problem? W tym artykule dowiesz się jak przeciwdziałać niechcianym efektom oraz jak je zminimalizować.

Warto zaznaczyć, że luźna skóra po odchudzaniu często bierze się z szybkiej utraty wagi, braku aktywności fizycznej oraz ze złej diety. Skóra traci wtedy swoją jędrność oraz staje się mało elastyczna. Dlatego najlepiej odchudzać się z głową, czyli wprowadzić w swój plan zrzucenia zbędnych kilogramów aktywność fizyczną, przy czym sam spadek wagi nie powinien być większy niż 1kg tygodniowo.

Dlaczego powstaje luźna skóra po odchudzaniu?

Taki tryb odchudzania zapewni nam brak efektu jo-jo, nie zrujnuje zdrowia oraz zapobiegnie utracie jędrności skóry. Należy również zwrócić uwagę na rodzaj diety, która powinna być bogata w składniki odżywcze, ponieważ tylko wtedy nasze ciało będzie w stanie prawidłowo funkcjonować. Z tego powodu wskazane jest spożywanie m.in. mleka, sera, tofu, fasoli, nasion oraz orzechów, które pomogą organizmowi w tworzeniu kolagenu, dzięki czemu skóra pozostanie elastyczna na dłużej.

Co jednak, jeżeli problem już nas dotknął?

Otóż na samym początku najlepiej uzbroić się w cierpliwość, gdyż nasz organizm potrzebuje czasu aby w pełni się zregenerować. Tym bardziej, że to nie bezczynność i czekanie z założonymi rękami może spowodować nagłą przemianę, a aktywność fizyczna. W tym przypadku polecane są ćwiczenia aerobowe, czyli takie podczas których bicie serca oraz oddech są zdecydowanie przyśpieszone np. cardio lub interwały. Aczkolwiek każda forma ruchu jest wskazana – od jazdy na rolkach, po szybki intensywny marsz lub pływanie. Kolejnym ważnym sposobem jest jadłospis. Dobrze dopasowana dieta (zawierająca w sobie przede wszystkim potrzebne źródło witamin, mikroelementów oraz aminokwasów) pomaga dostarczyć należytych składników odżywczych organizmowi, a co za tym idzie skóra na nowo będzie mogła stać się jędrna i elastyczna.

Oczywiście w grę wchodzą jeszcze zabiegi medycyny estetycznej, które niejednokrotnie są bardzo kosztowne i czasochłonne. Jednak jeżeli zastanawiacie się na tym sposobem, to możecie udać się najpierw na bezpłatne konsultacje i tam poznać dopasowany do Was plan zabiegów. Aczkolwiek zamiast wizyty u kosmetyczki można 2-3 razy w tygodniu stosować peelingi (najlepiej te z wyciągiem z owoców), nawilżać skórę i przede wszystkim nieustannie ją nawadniać oraz masować. Jednakże w przypadku bardzo rozciągniętej skóry być może domowe sposoby nie pomogą i będzie potrzebna interwencja chirurgiczna, która polega na usunięciu nadmiaru skóry, a czasami też tkanki tłuszczowej.

Tak czy inaczej, nie rezygnujcie z marzeń zbyt pochopnie. Jeżeli dopiero jesteście na etapie odchudzania, to postarajcie się zadbać o swój organizm już na samym początku, a jeżeli borykacie się już z tym problem, to miejcie cierpliwość. Nic nie dzieje się od razu, ale z czasem zawsze widać efekty. Powodzenia!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest