Gimnastyka na przebudzenie

Masz kłopoty ze wstawaniem albo przez cały dzień czujesz się zmęczony? Nie masz czasu, by wygospodarować przynajmniej godzinę na trening w trakcie dnia? A może szukasz lepszego pobudzenia od filiżanki mocnej kawy?

Poranna gimnastyka służy optymalnemu rozciągnięciu mięśni i rozgrzaniu stawów. W ten sposób można przygotować je do aktywności w ciągu dnia i poprawić krążenie krwi.

Uwaga, istotna informacja dla osób odchudzających się!

Ćwiczenia o poranku podkręcają przemianę materii, dzięki czemu przez cały dzień organizm szybciej spala kalorie. Przede wszystkim jednak nie ma lepszego sposobu na konstruktywną pobudkę i wprawienia się w dobry nastrój. W trakcie wysiłku fizycznego wyzwalają się endorfiny, zwane inaczej hormonami szczęścia. Aby nie spowodować szoku, organizm powinno się budzić stopniowo, unikając gwałtownych ruchów. Powolne wstawanie z łóżka, leniwe rozciąganie jest jak najbardziej wskazane. Przed przejściem do porannej gimnastyki zrób kilka głębokich wdechów i wydechów.

Jak powinny wyglądać ćwiczenia?

Wiele zależy od Twoich upodobań i kreatywności! Możesz porozciągać się w łóżku, leżąc na brzuchu i wykonując kilka razy pozycję kobry lub ściągać łopatki w siadzie prostym. Jeśli dokuczają Ci bóle kręgosłupa albo stawów kolanowych, podczas porannej gimnastyki staraj się skupić właśnie na tych partiach ciała. A może wolisz wstać te 20 minut wcześniej, żeby wykonać krótki trening cardio na czczo? Wtedy chwyć za rower albo postaw na wolny trucht. Pamiętaj, że dodatkową porcję energii zafunduje Ci również chłodny prysznic!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest