Lifting rzęs jakie daje efekty? Cena i przeciwwskazania

Piękne, długie i podkręcone rzęsy to wizytówka każdej kobiety. Pociągnięte czarnym tuszem to nieodłączny element makijażu. Zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs cieszy się ogromną popularnością ze względu na wygodę i zalotne spojrzenie jakim możemy się cieszyć po jego wykonaniu. Ciekawą alternatywą dla doczepiania rzęs metodą objętościową jest lifting, na który decyduje się coraz więcej kobiet.

Dlaczego kobiety wybierają lifting ?

Przedłużanie rzęs metodą 1D, 2D i 3D to w większości salonów kosmetycznych oferta standardowa, która cieszy się dużą popularnością. Zwolenniczki wyrazistych i długich wachlarzy decydują się często na metody objętościowe , w których przyczepia się nawet po 6 czy 7 rzęs do jednej naturalnej. Metoda ta daje niezwykle spektakularne efekty, jednak zazwyczaj są one nienaturalne. Mniejsze objętości pozwalają zbliżyć efekt do naturalnego jednak metoda zagęszczania ciągle ma swoje słabe strony.

Przede wszystkim trwałość – doczepione rzęsy przed pierwsze 1,5 tygodnia użytkowania wyglądają pięknie, zabieg uzupełniania wykonuje się po około 3 tygodniach. Należy pamiętać o tym, że kępki są przyklejone do naszych naturalnych rzęs, które wypadają tak samo jak nasze włosy na głowie. Towarzyszyć temu mogą prześwity i ubytki w wachlarzach sztucznych rzęs co ostatecznie psuje cały efekt. Nieumiejętne przeprowadzenie zabiegu przedłużania może także znacznie osłabić nasze rzęsy a w najgorszym przypadku ich wypadnięcie.

Lifting rzęs jest metodą o wiele mniej inwazyjną, która nie wykorzystuje do zabiegu sztucznych kępek a jedynie modeluje i wydłuża nasze naturalne włoski – pozwala to na uzyskanie naturalnego efektu przy równoczesnym podkręceniu i wydłużeniu rzęs. Zabieg przeprowadza się poprzez uniesienie rzęs przy nasadzie oka dodatkowo zapewniając ich zagęszczenie.

Efekt może się utrzymywać aż do 1,5 miesiąca jednak standardowo zabieg powtarza się co około 3 tygodnie. Lifting nie zapewnia tak spektakularnych efektów jakie daje przedłużanie rzęs metodą objętościową jednak na pewno jest mniej inwazyjny, tańszy i odpowiedni dla pań, którym zależy na naturalnym efekcie.

Na czym polega lifting rzęs?

Metoda liftingu została opracowana przez brytyjską firmę zajmującą się zabiegami kosmetycznymi rzęs. Nazywana w obiegu LVL (lenght volume lift) szybko zaczęła zyskiwać popularność w innych krajach. W Polsce pojawia się już w większości gabinetów kosmetycznych, w których wykonuje się zabiegi zagęszczania metodami objętościowymi. Polecana jest osobom, które nie są przekonane do metod bardziej inwazyjnych a także posiadaczkom rzęs krótkich, przerzedzonych i odpornych na działanie zalotki. Przy długich, gęstych i prostych rzęsach można uzyskać naprawdę spektakularny efekt jednak ostateczny rezultat to kwestia indywidualna.

Sam przebieg zabiegu nie jest skomplikowany i nie trwa zazwyczaj dłużej niż godzinę. Na początku wykonuje się dokładny demakijaż, następnie zostaje nałożony specjalny preparat, który umożliwia dowolne manipulowanie kształtem rzęs oraz ich podniesienie. Pozwala on na zmianę położenia związków cysteinowych, które opowiadają za naturalny wygląd rzęs a dodatkowo odżywia i wzmacnia ich strukturę. W następnej kolejności zostaje założony silikonowy wałeczek, na który nakręca się rzęsy. Zostają one staranie rozłożone i uczesane, nie mogą na siebie nachodzić ani sklejać się. Etap ten trwa około 15 – 20 minut, nie można przez ten czas otwierać oczu ani dotykać miejsca aplikacji. Po ściągnięciu silikonowego wałeczka zostaje nałożony preparat, który utrwala kształt naszych wymodelowanych rzęs. Istnieje także możliwość przyciemnienia koloru włosków żelową henną.

Zabieg liftingu rzęs można poszerzyć także o laminowanie, które dodatkowo odżywia nasze rzęsy. Cena samego liftingu wynosi około 150 zł, wzbogacenie go o keratynowe odżywienie waha się w granicach 200 zł. Podczas zabiegu i chwilę po jego wykonaniu można odczuć delikatne łzawienie oczu, jednak jest to normalny objaw ze względu na działanie preparatów utrwalających.

Pierwsze 24 godziny po zabiegu to czas, w którym nasze rzęski powinny odpocząć. Nie należy przecierać oczu, wykonywać demakijażu, moczyć oraz malować rzęs a także używać kremów pod oczy. W miarę możliwości należy spać na plecach, tak aby nie narażać rzęs na odgniecenia. Przez pierwszą dobę po zabiegu rzęsy mogą być posklejane i wilgotne, jednak później możemy cieszyć się naprawdę ładnym i naturalnym efektem.

Rzęsy poddane zabiegowi liftingu można czesać, malować, nawilżać. Kosmetyczka może nas zaopatrzyć w serum nawilżające, które należy nakładać na rzęsy kilka dni po zabiegu. W przeciwieństwie do metody przedłużania rzęs kępkami przy liftingu nie ma przeciwwskazań do korzystania z basenu i z sauny.

Przeciwwskazania

Zabieg liftingu rzęs, pomimo małej inwazyjności nie jest polecany osobom u których występują częste podrażnienia i infekcje oczu. Dodatkowymi przeciwwskazaniami są:

  • Zespół suchego oka
  • Nasilone wypadanie rzęs
  • Alergia na preparaty
  • Zaćma
  • Jaskra
  • Zapalenie spojówek
  • Trichotillomania (zaburzenie psychiczne objawiające się impulsem wyrywania włosów i rzęs)

Noszenie soczewek kontaktowych nie jest przeciwwskazaniem do liftingu jednak należy je ściągnąć na czas trwania zabiegu. Lifting rzęs cieszy się coraz większym powodzeniem na rynku kosmetycznym… i nie ma co się temu dziwić. Jest to metoda szybka, bezpieczna i łatwo dostępna. Pozwala na wygodę w życiu codziennym dając przy tym naturalny efekt bez użycia maskary. Kobiety na całym świecie coraz częściej decydują się na lifting rezygnując przy tym z zabiegów zagęszczania kępkami. Uważamy, że warto spróbować ! Nie pożałujesz!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest