Leczniczy pedicure – na czym polega? Efekty i cena

Każda kobieta marzy o idealnie wykonanym manicure oraz pedicure. Znaczenie wykonania pedicure wzrasta, kiedy wybieramy się nad morze lub jezioro. Podczas takiego wypoczynku nasze stopy będą odsłonięte.

Warto przed takim wyjazdem zadbać nie tylko o paznokcie u stóp, a także o pięty. Dzięki całkowitemu połączeniu tych czynności, pedicure będzie wyglądał perfekcyjne, a my jako kobiety poczujemy się niezwykle komfortowo oraz swobodnie.

Oprócz pedicure kosmetycznego, istnieje również pedicure leczniczy. Jak sama nazwa wskazuje polega on na redukowaniu dolegliwości skórnych na stopie.

Czym jest leczniczy pedicure?

Pedicure leczniczy łączy w sobie zarówno kwestie pielęgnacyjną, jak również tą leczniczą. Jest nazywany również jako podstawowy zabieg podologiczny. Jego celem jest profilaktyka oraz eliminacja takich schorzeń jak:

  • Wrastający paznokieć,
  • Pękające pięty,
  • Modzele,
  • Odciski

Taki zabieg jest szczególnie przeznaczony dla osób, dla których dolegliwości skórne stóp są uwarunkowane genetycznie. Dla takiej grupy osób stosowanie zabiegu powinno odbywać się systematycznie oraz zamienić się w profilaktykę. Osoby z takimi dolegliwościami na zabiegu nie tylko poprawią swoje samopoczucie, a także nauczą się jak w domowym zaciszu mogą pielęgnować swoje stopy. Leczniczy pedicure zajmuje się również rekonstrukcją uszkodzonych paznokci, a także pomaga w leczeniu grzybicy.

Większość tych zabiegów wykonuje się w gabinecie kosmetycznym, natomiast kwestię leczenia grzybicy należy omówić z lekarzem oraz pod jego okiem przeprowadzić kilku etapową kurację.

Czy leczniczy pedicure boli?

Wszystkie zabiegi wykonywane w gabinecie kosmetycznym są bezbolesne. Kiedyś zabieg na wrastające paznokcie nie kojarzył się zbyt dobrze. Od tego czasu zabiegi oraz stosowane sprzęty przeszły drogę ewolucji. Teraz podczas zabiegu na wrastające paznokcie stosuje się klamry, których założenie jest całkowicie bezbolesne. W taki sam sposób ewoluował również zabieg usuwania odcisków oraz zgrubień na skórze. Kiedyś stosowano tarki czy żyletki, jest to już przeżytek. Teraz stosuje się wysokoobrotową frezarkę, która usuwa niedoskonałości błyskawicznie oraz całkowicie bezboleśnie.
Jeśli odcisk jest zbyt skomplikowany, kosmetolog może rozłożyć wizytę na kilka spotkań lub przy pomocy lekarza usunąć zgrubienie. Wtedy lekarz dla komfortu pacjenta może zaproponować miejscowe znieczulenie.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu?

Efekty zależą od poziomu dolegliwości. W momencie, kiedy tą dolegliwością jest odcisk lub szorstkie pięty to efekt jest widoczny po jednej wizycie. Stopy są gładkie, zdrowe, bez zrogowaceń a paznokcie mają prawidłowy kształt. Pacjent opuszcza gabinet z ulgą, że udało pozbyć się swojej dolegliwości i od teraz może cieszyć się gładką skórą u stóp.

W przypadku skomplikowanych schorzeń, wizytę należy powtórzyć kilka razy dla uzyskania satysfakcjonującego efektu. Istotna jest również profilaktyka, aby zachować ten efekt na dłużej, warto w domu zadbać o swoje stopy i regularnie je kontrolować w gabinecie kosmetycznym.

Ile kosztuje pedicure leczniczy?

W gabinecie kosmetycznym oraz podologicznym można wykonać manicure leczniczy cena w obu przypadkach będzie różna ze względu na różnorodne dolegliwości, a także konieczność przeprowadzenia dodatkowych procedur medycznych oraz pielęgnacyjnych. Za standardowy pedicure leczniczy zapłacimy od 100 do 250 zł, w zależności od rodzaju gabinetu, dolegliwości, oraz lokalizacji gabinetu.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest