Udana impreza plenerowa – 3 powody, dla których warto kupić kociołek myśliwski

Wiosna i nadchodzące lato to pory roku, w których coraz chętniej wykorzystujemy możliwość spotkań i biesiadowania na świeżym powietrzu. Choć tradycją stały się imprezy przy grillu, coraz częściej szukamy innych rozwiązań, by zaskoczyć gości oryginalnym pomysłem. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie takich przyrządów, jak kociołek myśliwski. Dzięki temu bez problemu ugotujemy na ognisku popularne dania jednogarnkowe, jak choćby gulasz. Dostępne przepisy kucharskie pozwolą na stworzenie potraw klasycznych, łatwo także stworzymy coś oryginalnego na bazie własnych pomysłów. Dlaczego warto mieć w domu kociołek myśliwski?

  1. Jaki kociołek myśliwski wybrać?
  2.  Kociołek myśliwski – zastosowanie
  3.  Zalety kociołka myśliwskiego

Jaki kociołek myśliwski wybrać?

Jaki kociołek myśliwski sprawdzi się najlepiej? Zależy to od tego, w jakich przypadkach używany będzie najczęściej. Do zastosowań domowych wystarczą niewielkie, pięciolitrowe naczynia, jeśli jednak prowadzimy dość obfite życie towarzyskie, lepszą opcją będą większe, kilkunastolitrowe kociołki. Duże, żeliwne nogi, na których stoi garnek, pozwalają na gotowanie bezpośrednio na ognisku, co nadaje niepowtarzalnego klimatu towarzyskim spotkaniom. Niektórzy jednak stawiają na kociołki zawieszane nad ogniem na specjalnym trójnogu. W sklepie europ24.pl można zaopatrzyć się w oba typy kociołków, jak również zdecydować się na model kombinowany, pozwalający na zastosowanie obu metod gotowania.

Kociołek myśliwski – zastosowanie

Kociołek myśliwski to bardzo ciekawa alternatywa do powszechnie stosowanych grilli. Podczas każdej imprezy stanowi punkt centralny, dookoła którego trwa zabawa i ożywione rozmowy. Wspólna praca przy przygotowaniu posiłku doskonale integruje uczestników, umożliwiając łatwiejsze nawiązanie kontaktów i powstanie nowych znajomości. Wiosenne imprezy są mocno wyczekiwane przez wszystkich, a kociołek myśliwski stanowi doskonały pretekst do jak najwcześniejszego rozpoczęcia sezonu. Można go również zabrać pod namiot lub na biwak – doskonale sprawdzi się jako urządzenie do przygotowywania posiłku po całodniowych spacerach.

Zalety kociołka myśliwskiego

Kociołek myśliwski przeważnie wykonany jest z czystego, ogniotrwałego żeliwa, dzięki czemu długo trzyma wysoką temperaturę. Potrawy są przez to gorące w trakcie całej imprezy. Niektóre kociołki mają wnętrze pokryte emalią, jednak większość posiadaczy stawia na czyste żeliwo. Mają one również duże walory integracyjne i często ich posiadanie stanowi wygodny pretekst do spotkań towarzyskich. Potrawy w nich przygotowywane nie są przesadnie skomplikowane i nawet osoba nie mająca doświadczenia w kuchni bez trudu stworzy smaczne danie. Kociołek myśliwski powinien znaleźć się w posiadaniu każdego, kto dysponuje odpowiednim miejscem do zorganizowania przyjęcia.

 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest