Jaki krem do rąk wybrać? Co powinien zawierać?

Dłonie są naszą wizytówką, częścią ciała, która niemal zawsze jest na widoku, dlatego chcemy, aby zawsze pięknie wyglądały. A takie czynniki jak mróz, upał, klimatyzacja i kontakt z detergentami powodują, że skóra na dłoniach jest szorstka i przesuszona. Przed czerwonymi i nieprzyjemnymi w dotyku dłońmi uchronić nas może regularne stosowanie kremu do rąk.

Kremy do rąk w drogeriach zajmują całe półki, który wybrać, aby najlepiej chronić dłonie?

Przede wszystkim nie sugerujmy się ceną – tak samo jak w przypadku innych kosmetyków lub ubrań, cena często jest wysoka ze względu na markę, a nie ze względu na jakość. Aby wybrać najlepszy dla nas krem do rąk, należy zapoznać się z etykietą kosmetyku. Oczywiście nikt nie każe czytać bardzo długiej listy składników kremu, ponieważ w większości kremów znajdziemy te same substancje, m.in. glicerynę (nawilża skórę i chroni przed utratą wody) i olej parafinowy (chroni przed zewnętrznymi czynnikami, które uszkadzają skórę).

Czym się kierować podczas wyboru?

  1. Należy unikać kremów, które w składzie mają barwniki, silikony i parabeny – te substancje mogą wywołać reakcję alergiczną u osób wrażliwych.
  2. Większość producentów na froncie opakowania umieszcza informację o specyficznych składnikach kremu, które nadają mu zapachu oraz wartości odżywczych. Do najpopularniejszych z nich należą:
  • Masło shea – odżywia, nawilża skórę i poprawia jej wygląd.
  • Olejek arganowy – regeneruje zniszczoną skórę, odmładza wygląd dłoni i redukuje przebarwienia, powstałe np. po przemrożeniu dłoni.
  • Alatonina – przyspiesza gojenie podrażnień, koi wysuszoną skórę i nawilża.
  • Aloes – łagodzi podrażnienia skóry i nawilża ją. Krem z aloesem powinny wybrać osoby, które mają zniszczoną skórę dłoni.
  • Olej kokosowy – regeneruje, chroni i nawilża skórę, nadaje kosmetykowi specyficznego, słodkiego zapachu. Kremu z olejem kokosowym dobrze jest używać zimą.

Na etykiecie znajdują się również informacje o tym, dla jakiego typu skóry krem jest przeznaczony i w jaki sposób wpłynie na nasze dłonie. Wśród kremów znajdziemy regenerujące, nawilżające, wygładzające, ochronne, do skóry przesuszonej i szorstkiej. W zimie dobrze jest stosować krem ochronny, szczególnie przed wyjściem na mróz. Przed i po bezpośrednim kontakcie z detergentem lub inną substancją szkodzącą skórze, dobrze jest posmarować dłonie kremem regenerującym. Gdy podczas sprzątania używamy lateksowych rękawiczek, przed ich nałożeniem warto posmarować ręce kremem. Nawet jeśli nie mamy suchej skóry na dłoniach, warto smarować je kremem nawilżającym dwa razy dziennie, aby uchronić skórę przed przesuszeniem.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest