Kosmetyki z kwasem hialuronowym – do jakiej cery stosować i czy warto?

Kosmetyki z kwasem hialuronowym mają zastosowanie kosmetologii oraz medycynie estetycznej. Nawilżają i odżywiają cerę oraz wypełniają zmarszczki. Sprawdźmy, do jakiego typu cery pasują.

Czym jest kwas hialuronowy?

W naszej skórze kwas hialuronowy występuje naturalnie. Jest to cukier złożony, który odpowiedzialny jest za chronienie skóry przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promienie słoneczne lub temperatura, a także chroni skórę przed wysychaniem. Nasza skóra stopniowo traci kwas hialuronowy wraz z wiekiem i z tego powodu staje się bardziej rozciągliwa i zaczynamy zauważać na niej pierwsze zmarszczki. Dlatego kwas hialuronowy wykorzystywany jest jako składnik kremów przeciwzmarszczkowych i balsamów. W medycynie estetycznej znajduje zastosowanie w wypełnianiu zmarszczek oraz poprawiania asymetrii twarzy, a w okulistyce używa się go do produkcji kropli do oczu.

Kosmetyki z kwasem hialuronowym-do jakiej cery stosować?

Kwas hialuronowy do cery suchej

Kwas hialuronowy jest odpowiedni dla każdego typu cery, ponieważ zarówno cera tłusta, sucha, wrażliwa czy naczyniowa potrzebują nawilżenia. Jeśli nasza skóra jest przesuszona lub odwodniona, składniki kosmetyków mają utrudnione przenikanie w jej głąb. W takim przypadku kwas hialuronowy jest pomocny w przywróceniu skórze możliwości wchłaniania składników aktywnych. To jednak nie jedyne działanie kwasu hialuronowego, ponieważ działa on również na zmarszczki, powodując, że stają się one mniej widoczne. Ponadto, wygładza i rozświetla cerę, jednocześnie zmniejszając jej szorstkość. Działa kojąco na skórę i nie powoduje podrażnień, może więc być stosowany przez osoby posiadające cerę wrażliwą. Jeżeli mamy suchą, wrażliwą skórę, wymaga ona nawilżenia oraz zredukowania podrażnień. Do tego celu możemy wykorzystać serum zawierające kwas hialuronowy. Bardzo szybko będziemy w stanie zauważyć różnicę w stanie naszej skóry, która stanie się wygładzona, nawilżona, a podrażnienia się zmniejszą.

Kwas hialuronowy do cery mieszanej

Jeśli jesteśmy posiadaczkami cery mieszanej, kosmetyki z kwasem hialuronowym również będą pomocne. Możemy zastosować krem nawilżający zawierający ten składnik. W takim przypadku, działanie kremu na strefę T sprawi, że nie będzie ona zbyt tłusta, ponieważ krem nie posiada ciężkiej konsystencji, a jednocześnie przesuszone policzki zostaną nawilżone dzięki obecności kwasu hialuronowego. Osoby mające cerę mieszaną często borykają się z zaskórnikami, więc krem z kwasem hialuronowym będzie odpowiednim wyborem, ponieważ zapobiega on powstawaniu zaskórników.

Kwas hialuronowy do cery tłustej

W przypadku cery tłustej, ważne jest, aby zachować równowagę pomiędzy wydzielaniem a usuwaniem nadmiaru sebum. Kosmetyki zawierające kwas hialuronowy również znajdą zastosowanie przy takim typie cery. Kwas hialuronowy wykazuje działanie nawilżające, jednak nie natłuszcza skóry, dzięki czemu jest odżywiona, jednak nie przetłuszczona. Łagodzi on również podrażnienia, które często występują w przypadku ceru tłustej. Dzięki działaniu mającemu na celu redukcję sebum, kwas hialuronowy sprawdzi się dla posiadaczek cery tłustej.

Czy warto stosować kosmetyki z kwasem hialuronowym?

Kosmetyki zawierające w swoim składzie kwas hialuronowy nadają się do każdego typu cery, dostosowują się do jej potrzeb i nawilżają ją. Kwas hialuronowy działa przeciwzmarszczkowo, jest więc odpowiednim wyborem dla starszych kobiet. Jednakże wskazany jest także dla młodszych osób, ponieważ działa na skórę nawilżająco, kojąco oraz nie uczula. Z tego powodu z pewnością warto stosować kosmetyki, które zawierają kwas hialuronowy. Ponadto, jeśli stosujemy kwas hialuronowy regularnie, sprawia on, że inne kosmetyki wchłaniają się w głąb skóry i wykazują lepsze działanie na nasza skórę.

Kwas hialuronowy jest składnikiem posiadającym wiele zalet. Jego główne działanie polega Ana nawilżaniu cery, dzięki czemu jest odpowiedni dla każdego typu skóry. Dostosowuje się zarówno do cery suchej, przywracając jej nawilżenie i gładkość, do cery mieszanej oraz do cery tłustej, nie powodując nadmiernego wydzielania serum. Kosmetyki z kwasem hialuronowym są z pewnością znakomitym wyborem.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest