Kosmetyki do brody,czyli odpowiednia pielęgnacja brody

Posiadanie brody, to wbrew pozorom, nie lada wyzwanie! Nie sztuką bowiem jest ją zapuścić, prawdziwą trudnością jest jej właściwa i zbilansowana pielęgnacja.

Kosmetyki do brody to temat rzeka, w którym łatwo się utopić. By nie pogubić się w tym natłoku, przedstawiamy 4 najważniejsze kroki, które sprawią, że jej pielęgnacja będzie łatwiejsza.

1.Mydło do brody/ szampony do brody

Częstotliwość mycia powinno zależeć od naszego trybu życia, aktywności fizycznej, rodzaju włosa i wielu czynników, które mają realny wpływ na jej stan i poprawną higienę. Warto zaznaczyć, iż mycie brody jest niezwykle istotne, bowiem zachowanie higieny to główny krok do uzyskania lśniącego i atrakcyjnego zarostu. Tu swój wybór możemy skierować zarówno do klasycznego mydła w kostce, jak i płynnego szamponu. Zarówno pierwszy, jak i drugi produkt, powinien bazować na składnikach takich jak masło shea, węgiel drzewny czy masło kakaowe. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje produktu, które oferuje nam producent (np. intensywne odżywienie).

2.Szczotka do brody

Często nazywana tzw. kartaczem. Niecodzienna i przystosowana do brody konstrukcja szczotki ma za zadanie nie tylko ją rozczesać, ale również wydobyć z niej resztki brudu. Często, masujące włosie, pobudza cebulki, dzięki czemu rozrost brody jest szybszy.

3.Olejek do brody

W sytuacji gdy nasz zarost jest szorstki lub niesforny, a skóra lubi się łuszczyć i przesuszać, warto postawić na produkty wzbogacone witaminami. Najlepszym sposobem, na ów problem, będzie olejek, który nie tylko zamyka łuskę włosa, ale również wzbogaci naszą skórę w niezbędne substancje natłuszczające.

Zwróćmy również uwagę na produkty zawierające w sobie witaminy z grupy A i B, oraz olejek jojoba, który dodatkowo wykazuje działanie przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne. Przykładem takiego produktu są olejki, które dodatkowo zawierają w sobie olejek arganowy oraz olej migdałowy. Pamiętajmy by go nakładać chwilę po umyciu brody, najlepiej codziennie, nie przekraczając 3-4 kropli.

4.Woski do brody

Produkt, przynajmniej w teorii, przeznaczony dla prawdziwych miłośników kompleksowej pielęgnacji. W praktyce, jego używanie jest wyjątkowo proste. Używamy go podobnie jak tradycyjnego żelu do włosów, nakładając na dłoń, a następnie rozcierając go, w niewielkiej ilości. Śmiało można rzec iż jest to najlepszy sposób na stylizację długiej i naprawdę gęstej brody. W tej kategorii warto postawić na produktu organiczne, oraz przyjemnie pachnące.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest