Koloryzacja włosów na popielaty blond – komu pasuje ten kolor włosów?

Popielaty blond to kolor, którego sława wydaje się nigdy nie przemija. Jest to jednak specyficzny kolor obok platynowego blondu, który nie do każdego typu urody pasuje. Czy jest to kolor dla każdego? Jak wybrać odcień blondu pasujący do Twojej urody? Jak dbać o kolor, aby jak najdłużej podkreślał naszą urodę?

Komu pasuje popielaty blond?

Blond to marzenie wielu kobiet – szatynek, brunetek czy blondynek. Zawsze szukamy tego idealnego koloru, który podkreśli naszą urodę i doda nam pewności siebie. A jak jest z popielatym blondem? Komu ten kolor pasuje? Zdecydowanie osobom z ciepłymi tonami cery, ale o jasnej karnacji. Koloryzację włosów na popielaty blond odradza się u brunetek i osób z średnią bądź ciemną cerą ze względu na mocny kontrast jak i problemy z utrzymaniem a nawet uzyskaniem koloru. U brunetek uzyskanie idealnego odcienia wiąże się z rozjaśnianiem co może uszkodzić łuskę włosa i doprowadzić do zniszczenia włosów.

Pamiętajmy, że na zniszczonych włosach nawet najpiękniejszy odcień farby nie będzie wyglądał tak dobrze jak na zdrowych włosach. W takim przypadku posłuchajmy się rady fryzjera bądź wizażysty i postawmy na kolor, który współgra z naszym typem urody. U osób z jasną karnacją i ciepłymi tonami kolor podkreśli nie tyko rysy twarzy ale również i karnację. W czasie lata gdy na skórze pojawi się opalenizna, popielaty blond również zadba o to, aby nasza opalenizna nie została przyciemiona kolorem włosów. W przypadku osób o jasnych włosach zabieg koloryzacyjny jest mniej ryzykowny jak i sam kolor uważa się za łatwiejszy do utrzymania.

Jak rozpoznać tony naszej cery?

Popielaty blond nie każdemu pasuje, dlatego jeśli nie mamy pewności czy nasza cera jest ciepła czy zimna i jak ten kolor będzie nam służył to na pomoc przechodzi nam natura oraz biżuteria. Sprawdzenie tonu cery nie tylko pomoże nam dobrać odcień koloru włosów, ale pomoże nam dobrać podkład lub szminkę czy nawet skompletować stylizację podkreślającą nasz typ urody. Niekiedy ciężko jest rozróżnić czy cera ma ciepłe czy zimne tony, może zdarzyć się tak, że nasza cera jest neutralna. Jednym z łatwiejszych sposobów na rozpoznanie tonów jest spojrzenie na żyły w okolicach nadgarstka. U osób z ciemną karnacją żyły mają odcień zielony, ciepły. U osób z zimną karnacją żyły mają odcień niebieski, a nawet fioletowy. Jeżeli nasze żyły to połączenie niebieskiego, fioletu i zielonego to najprawdopodobniej jesteśmy w szczęśliwej grupie osób o tonach neutralnych. U osób o tonach neutralnych kolory zimne jak i ciepłe mogą bardzo dobrze podkreślać naszą naturę. Również w przypadku biżuterii łatwo rozpoznać jest ton cery, u osób z zimnymi tonami srebrna biżuteria lepiej wyeksponuje walory urody, natomiast u osób z ciepłym typem urody złoto sprawdzi się najlepiej.

Jak uzyskać idealny odcień?

Uzyskanie idealnego koloru bywa ciężkie. Najłatwiej jest uzyskać kolor ten na włosach w kolorze naturalny blond czy jasny blond. O naturalnych blondynek, które mają przed sobą pierwszą koloryzację kolor powinien być łatwiejszy w uzyskaniu. Popielaty blond choć ciemniejszy od platynowego blondu nadal wymaga rozjaśniania włosów. Najłatwiejszym sposobem będzie skorzystanie z pomocy specjalisty, fryzjer dobierze stężenie rozjaśniacza i odcień farby tak, aby włosy nie zostały mocno uszkodzone a kolor pozostawał trwały przez dłuższy czas. Uzyskanie idealnego koloru w domowym zaciszu może być trudniejsze, ale nie niemożliwe.

Dlaczego popielaty blond żółknie? Jak zadbać o kolor?

Popielaty blond to zimny odcień i w przypadku ciepłych barwników, które naturalnie występują we włosie i których jest zdecydowanie więcej niż barwników zimnych może zdarzyć się, że kolor zamiast popielatego zmieni się z czasem w żółty albo już na samym początku popielaty blond przemieni się w zieleń. W przypadku popielatego blondu ważna jest pielęgnacja. Aby uniknąć zieleni na włosach skorzystajmy z usług specjalisty. W utrzymaniu koloru lub w przypadku domowej koloryzacji, która nie poszła po naszej myśli pomogą nam płukanki – niebieski i fioletowy barwnik powinny schłodzić kolor włosa.

Popielaty blond to piękny kolor, który bez przerwy króluje na salonach. Z odpowiednią pielęgnacją przez długi czas będzie nam służył i podkreślał naszą urodę.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest