Kapsuła floatingowa – dla zdrowia i urody

W obecnej rzeczywistości, kiedy żyjemy szybko, a stres towarzyszy nam niemal we wszystkich dziedzinach naszego życia, absolutną koniecznością jest znalezienie swoistej odskoczni – miejsca lub zajęcia, w którym uwolnimy się od trosk życia codziennego. Niestety, nie każdy ma tyle siły i zapału, aby redukować stres poprzez sport lub inne aktywności wymagające od nas pewnego rodzaju wysiłku. Jednak nic straconego! W poniższym artykule kilka słów o doskonałym sposobie na to, jak zregenerować swoje ciało i umysł, rezygnując przy tym z konieczności wysiłku zarówno fizycznego, jak i umysłowego.

Kapsuła floatingowa – co to jest?

Kapsuła floatingowa swoim kształtem przypomina wannę nakrytą kulistym zadaszeniem. W środku znajduje się wysoko stężony roztwór wody oraz soli Epsom, który jest tak gęsty, że ciało nie zatapia się w wodzie, lecz unosi się na niej, podobnie jak w Morzu Martwym. W kapsule zamontowane są światła LED, jednak można je wyłączyć, jeżeli taka jest wola klienta. Można zdecydować się również na opcję z relaksującą muzyką, jednak podobnie jak światło, jest to traktowane jedynie jako dodatek. Aby skorzystać w stu procentach z kapsuły floatingowej, światło powinno być zgaszone, a muzyka wyłączona. Temperatura wody jest zbliżona do temperatury ciała, wskutek czego osoba korzystająca z kabiny może poczuć się tak, jakby prawa grawitacji jej nie dotyczyły, ponieważ w czasie relaksu w tak gęstym roztworze łatwo zapomnieć, że przebywa się w wodzie.

Kapsuła floatingowa – do czego służy?

Kapsuła floatingowa to przede wszystkim miejsce relaksu. Z racji że jest dźwiękoszczelna, osoba przebywająca w kapsule jest odizolowana od świata rzeczywistego. Po zniwelowaniu bodźców dźwiękowych oraz świetlnych można mówić o izolacji sensorycznej, która niezwykle sprzyja relaksacji zarówno ciała, jak i umysłu.

Kapsuła floatingowa – gdzie, ile i za ile?

Kapsuły floatingowe to coraz popularniejsza forma relaksu. Z powodzeniem można ich szukać we wszystkich większych miastach. Jedna sesja przeważnie trwa 60 minut, a jej cena waha się od 100 do 200 złotych.

Kapsuła floatingowa – korzyści

Oprócz oczywistych właściwości relaksacyjnych, pobyt w kapsule floatingowej niesie za sobą wiele innych korzyści. Przy regularnym korzystaniu z kapsuły floatingowej można zauważyć między innymi poprawę kondycji włosów i paznokci, redukcję siniaków i obrzęków, natomiast skóra oczyszcza się. Warto także pamiętać, że pobyt w tak silnie stężonym roztworze solnym ma korzystny wpływ na układ oddechowy, układ odpornościowy oraz układ krążenia. Ponadto, pobyt w kapsule floatingowej jest szczególnie polecany osobom z wysokim ciśnieniem, ponieważ solanka powoduje jego redukcję.

Kapsuła floatingowa to niezwykle ciekawa forma relaksu, dlatego uważamy, że każdy, choć raz powinien skorzystać z tego wynalazku. Jest to wspaniały odpoczynek zarówno dla umysłu, jak i dla ciała, dlatego nawet ten sześćdziesięciominutowy pobyt w kapsule może okazać się dla nas kojący.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest