Darmowa bramka SMS – czy obecnie jeszcze jest potrzebna?

Chyba każdy choć raz w życiu korzystał z internetowej bramki sms. Jeśli jednak znajdzie się taka osoba, która nie spotkała się wcześniej z tym pojęciem to już wyjaśniamy jej idee. Mianowicie jest to specjalna strona internetowa, która pozwala na bezpłatne wysłanie wiadomości tekstowej (SMS) na telefon komórkowy. Taka bramka ma wiele zalet, m.in. zazwyczaj oferuje możliwość wysłania wiadomości z większą ilością znaków, a dodatkowo jest to bezpłatny sposób komunikacji. Z pewnością może się przydać w kryzysowych sytuacjach, np. kiedy z jakiegoś powodu nie posiadamy przy sobie swojego telefonu lub rozładowała nam się bateria.

Gdzie znaleźć darmową bramkę sms?

Istnieje wiele serwisów, które oferują bezpłatne wysłanie wiadomości SMS. Różnią się jednak one możliwościami, m.in. ilością wysyłanych wiadomości, sieciami do jakich wysyłamy SMS, czy rodzajem wiadomości – SMS, MMS. Jeśli podstawowa, darmowa wersja nie będzie nam wystarczać, serwisy takie umożliwiają również wykupienie specjalnego pakietu, który poszerzy zakres oferowanych możliwości. Przykładami takich serwisów są: sms.priv, nadajsms, smsy24.

Alternatywą dla takich serwisów są bramki SMS operatorów sieci komórkowych. W ich przypadku występuje jednak więcej ograniczeń. Często wymagają one logowania na swoje konto, które jest połączone z numerem telefonu oraz pozwalają na wysłanie ograniczonej liczby wiadomości do tej samej sieci komórkowej.

Darmowa bramka SMS – Orange

Orange oferuje użytkownikom usługę wysyłania darmowych wiadomości zwaną „SMS z Internetu”. Dzięki niej można wysyłać wiadomości do użytkowników Orange. Od czasu ostatniej wysyłki, przez 24h jest otwarta skrzynka odbiorcza, która zapisuje wszystkie przychodzące odpowiedzi. Usługa ta daje możliwość również przeglądania całej dotychczasowej korespondencji oraz umożliwia otrzymanie kopii wiadomości ze skrzynki odbiorczej na e-mail i/lub telefon komórkowy. Ograniczeniem w tym przypadku jest fakt, iż nadawcą wiadomości może być każdy, natomiast odbiorcą jedynie osoba, która korzysta z usług telekomunikacyjnych firmy Orange Polska. Usługa ta ogranicza także ilość przychodzących wiadomości – odbiorca może odebrać 20 SMS i 20 MMS dziennie, chyba że aktywuje dodatkowy limit.

Darmowa bramka SMS – Play

Firma Play oferuje bramkę SMS, która oprócz opcji wysyłania wiadomości SMS lub MMS daje także możliwość nadania e-wizytówki, tj. powiadomienia, który informuje o nowym numerze telefonu w sieci Play. Usługa ta wymaga rejestracji na portalu firmy Play. W odróżnieniu od bramki Orange użytkownicy bramki Play mogą wysyłać wiadomości do osób korzystających również z usług telekomunikacyjnych innych sieci. Jeśli chodzi o cennik jaki obowiązuje w usłudze Play to jest on taki sam jak ceny wysyłania SMS i MMS. Natomiast każda osoba, która korzysta z usług telekomunikacyjnych firmy Play otrzymuje na początku 100 darmowych e-wizytówek do wykorzystania. Jest to pula jednorazowa, po której wykorzystaniu operator nalicza opłatę równą cenie za SMS lub MMS.

Bramka smsa – opinie

Osoby korzystające z darmowej bramki sms najbardziej narzekają na strony przepełnione reklamami. Zazwyczaj do wysyłanych wiadomości doczepiane są krótkie reklamy dzieląc tym samym wiadomość na kilka części. Dzienne limity oraz brak informacji o dostarczeniu wiadomości do użytkownika także zniechęca. Te przeszkody sprawiają, że coraz więcej osób woli korzystać z płatnych bramek sms. Opłaty są stosunkowo niskie, ponieważ za rejestrację oraz miesięczny dostęp do bramki zapłacimy około 1 zł plus podatek VAT. Za tą kwotę otrzymamy 100 darmowych smsów dziennie oraz możliwość wysyłania wiadomości do wszystkich operatorów sieci komórkowych w Polsce.

Bramka sms a Facebok Messenger

W dobie smartfonów oraz mobilnego internetu nowością, która pojawiła się to darmowe wiadomości poprzez Facebook Messenger. Aby z niej skorzystać wystarczy pobrać i zainstalować na telefon aplikację. Służy ona do wysyłania darmowych informacji nie tylko do znajomych z portalu społecznościowego, ale także do każdego kontaktu zapisanego w pamięci telefonu. W drugim przypadku odbiorca otrzyma sms-a, zaś w pierwszym wiadomość w aplikacji Messenger. Nie każdy z nas posiada smartfona dlatego opcja wysłania darmowego smsa z bramki sms jest bardziej uniwersalnym rozwiązaniem.

SMS za granicę

Warto na koniec wspomnieć o specjalnych aplikacjach, które ułatwiają korzystanie z bramek internetowych. Ich działanie polega na wykorzystaniu technologii „Direct-to-SMSC”, która za pośrednictwem usługi Outlook Mobile Service umożliwia wysyłanie wiadomości SMS po całym świecie.

Jaką więc bramkę najlepiej wybrać?

Bramki internetowe swoje lata świetności przeżywały już kilka lat temu. Dzisiaj natomiast komunikacja, szczególnie wśród młodych ludzi przeniosła się do internetu. Ogromny wybór dostępnych komunikatorów i praktycznie stały dostęp do łącza internetowego spowodowały, że wiadomości SMS przeszły trochę do historii. Oczywiście duża część ludzi nadal z nich korzysta, jednak zdecydowanie częściej wykorzystujemy takie aplikacje jak Facebook Messenger, dzięki któremu komunikacja jest dużo szybsza, łatwiejsza i darmowa.

Jeśli jednak Twój wybór padł na bramkę sms – dostosuj ją do swoich indywidualnych uwarunkowań. Czyli ilość wysyłanych dziennie wiadomości, sieć do której najczęściej wysyłasz oraz rodzaj wiadomości jaki preferujesz. Jeśli nie przeszkadzają Ci dodatkowe reklamy oraz limity wybierz darmową bramkę. Jeżeli jednak stanowi to dla Ciebie przeszkodę powinnaś pomyśleć o wykupieniu płatnego dostępu.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest