Jaki makijaż postarza? Przez te błędy dodasz sobie lat

Dobrze dobrany makijaż potrafi wyszczuplić twarz, ukryć niedoskonałości, a także podkreślić oczy. Taki makijaż może wpłynąć pozytywnie na nasz wizerunek. Niestety wiele kobiet powtarza błędy makijażowe, które skutkują postarzeniem wyglądu.
Pamiętajcie, każdy kosmetyk powinien zostać dobrany indywidualnie. Każda kobieta ma inny odcień skóry, inne rysy twarzy oraz odmienny kształt brwi. Wiele z nas jest uczulona na składniki, które znajdują w kosmetykach popularnych firm. Korzystanie z kosmetyków mimo alergii może dogłębnie zniszczyć cerę. Wybierajcie tylko produkty, które są dobre dla was!

Na co zwrócić uwagę?

Jeśli od wielu lat malujesz się w ten sam sposób, to może czas na zmiany? Jak wszystko, również i trendy makijażowe ulegają zmianom. Często nastolatki zaczynające swoją przygodę z makijażem stosują bardzo mocne akcenty, by wyglądać na starszą lub poważną. Niestety oprócz kilku lat makijaż wywołuje również negatywny odbiór takiego makijażu u młodych dziewczyn. Nadużywanie podkładu, tuszu, różu czy szminki – są to główne czynności prowadzące do postarzającego makijażu.

Jaki jest makijaż postarzający twarz?

Wykonywanie chociaż jednej z niżej opisanych czynności może skutkować tym, że makijaż Cię postarza:

  1. Za dużo podkładu – zbyt dużo podkładu negatywnie wpływa nie tylko na ogólny wizerunek, ale również na cerę. Podkład osadza się w zagłębiach skóry, może spowodować uwypuklenie wyprysków oraz innych niepokojących zmian na twarzy.
  2.  Źle dobrany podkład – dobrze dobrany podkład jest podstawą udanego makijażu. Podkład powinien być w odcieniu skóry, nie jaśniejszy, nie ciemniejszy. Błędny dobór podkładu może zmienić naszą twarz w maskę lub twarz pełną przebarwień.
  3. Niepoprawne użycie korektora – korektor tak samo jak podkład powinien być w takim samym odcieniu jak cera. Poprawny dobór tego kosmetyku może ukryć niedoskonałości, takie jak: sińce pod oczami, czy wypryski. Jeśli mimo użycia prawidłowego odcienia, nałożysz go zbyt dużo – problem wróci. Na twarzy będą widoczne ciemne lub jasne kropki. Taki efekt nie jest estetyczny.
  4. Nadmiar różu – róż jest produktem, który stosuję się, aby dopełnić makijaż. Prawidłowe użycie powoduje nadanie cerze zdrowego oraz naturalnego wyglądu. Niestety zbyt duża ilość lub zbyt ciemny kolor kosmetyku może w łatwy sposób stworzyć efekt karykatury.
  5. Ciemna szminka – niewątpliwie, zbyt ciemna szminka dodaje kobiecie co najmniej 10 lat więcej. Ponad to zmniejsza usta, nadaje zaciętego wyglądu. Nastolatki, które pragną poczuć się dorosłe często stosują mocno czerwone lub ciemne szminki. Jednak kobiety posiadające naturalnie duże usta, mogą pozwolić sobie na korzystanie z ciemnych odcieni szminek. Muszą pamiętać, że należy stosować je z umiarem.
  6.  Źle pomalowane usta – po dobraniu odpowiedniego koloru szminki należy ją odpowiednio stosować. Częstym błędem jest makijaż ust, który wchodzi poza jego kontury. Taki makijaż ust potrafi zaprzepaścić cały makijaż twarzy.
  7. Błyszczące cienie do powiek – obecnie najpopularniejszym makijażem jest ten najbardziej naturalny, z delikatnymi odcieniami. Na co dzień powinno stosować się neutralne odcienie do powiek. Codzienny makijaż odrzuca ciemne, brokatowe, błyszczące cienie do powiek. Należy je zostawić na specjalnie okazję, np. sylwester
    8
  8. Grube kreski na powiekach – odpowiednie stosować eyelinera nie należy do najłatwiejszych. Bardzo często zdarza się, że jedna kresa wyjdzie grubsza od drugiej. W takiej sytuacji automatycznie druga kreska jest pogrubiana. To błąd, grube kreski zdecydowanie postarzają oraz nie wyglądają estetycznie – nawet na koncercie rockowym.
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest