Jak walczyć ze zmarszczkami na szyi i dekolcie?

Piękna, gładka szyja jest jednym z najatrakcyjniejszych elementów kobiecego ciała. Odpowiednio zadbana jest Twoim atutem, który śmiało możesz prezentować w bardziej odsłoniętych dekoltach. Niestety, często zapominamy o jej odpowiedniej pielęgnacji, większą wagę przywiązując do kondycji twarzy. A to błąd! Skóra na szyi jako pierwsza poddaje się upływowi czasu, tracąc swą elastyczność.

Zmarszczki na szyi i dekolcie – jak powstają?

Już od najmłodszych lat pracujemy na zmarszczki w tym rejonie – przez większość czasu skóra na szyi jest mocno zagięta. Kiedy leżąc na plecach, czytamy książkę. Kiedy siedzimy przy biurku, wpatrując się w ekran laptopa. Kiedy idąc, patrzymy pod stopy. Zmarszczki pojawiają się na szyjach nawet bardzo młodych ludzi. Szczególnie podatne są na nie osoby o cienkiej skórze, z niewielką warstwą tłuszczową w tamtych rejonach.

Musimy sobie uzmysłowić, że niemożliwe jest uniknięcie tych zmarszczek. Dodatkowo, jedne osoby są genetycznie bardziej podatne na ich powstawanie, inne mniej. Jedyne na co mamy wpływ, to pielęgnacja skóry w tych okolicach oraz zmiana nawyków, które potęgują powstawanie tam zmarszczek.

To jedne ze złych nawyków:

  • nadmierne wystawianie się na promienie słonecznie
  •  palenie tytoniu
  • niewystarczające nawadnianie organizmu
  • siedzący tryb życia
  • gwałtowne odchudzanie się

Jak zapobiec powstawaniu zmarszczek na szyi?

Można zacząć od bardzo prostych rzeczy, takich jak pracowanie nad postawą ciała. Im mniej będziemy się garbić, tym lepiej! Starajmy się wyłapywać momenty, kiedy bezsensownie zginamy szyję – podziękuje nam wówczas nie tylko kondycja naszej skóry, ale całe ciało! Poza tym, należy pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem – a już szczególnie w przypadku, gdy mamy skłonność do powstawania przebarwień. Zmiana nawyków żywieniowych na produkty mniej przetworzone, włączenie do diety większej ilości warzyw i owoców jest podstawą, bez której niczego nie osiągniemy. Dobrze sprawdzą się również masaże szyi, które można wykonywać w ramach relaksu przed snem. Nakładając na twarz krem, należy zaaplikować go również na szyję oraz dekolt!

Olej kokosowy na zmarszczki

Dzięki bogactwu naturalnych kosmetyków często możemy pomóc sobie niewielkim kosztem, ale za to w pełni ekologicznie i zdrowo. Na zmarszczki idealny będzie olej kokosowy, który nawilża skórę, aby zapobiec tworzeniu się bruzd. Olej ten zawiera unikalne połączenie kwasów tłuszczowych, które wykazują wysoką wartość odżywczą i właściwości lecznicze. I co w tym wypadku najważniejsze: olej kokosowy potrafi wpływać na zwiększenie ilości wytwarzanego w skórze kolagenu! Regularnie stosowany niewątpliwie wykazuje właściwości przeciwstarzeniowe. Nadaje skórze bardziej młodzieńczy wygląd, miękkość i elastyczność.

Zmarszczki na szyi i medycyna estetyczna

Należy pamiętać, że zmarszczki na szyi mogą być na tyle głębokie, że zwykłe domowe sposoby nie przyniosą nam oczekiwanych rezultatów. Trzeba będzie wówczas udać się do kosmetologa po profesjonalną pomoc. Obecnie do stosowanych w gabinetach zabiegów należą:

  •  laserowe odmładzanie
  • zastosowanie światła
  • ultradźwięki
  • lifting osoczem bogato płytkowym
  • iniekcje z substancji odżywczych i nawilżających

Szczególnie modnym i „spektakularnym” zabiegiem stał się nieablacyjny laser frakcyjny. Podczas naświetlania laser usuwa stare włókna kolagenowe, w miejsce których mogą powstać nowe. Dzięki temu skóra sama odbudowuje się na nowo – staje się przy tym gładsza, jędrniejsza i ogólnie zregenerowana.

Pamiętajmy, że powstawanie zmarszczek na szyi jest naturalnym procesem, którego nie unikniemy. Odpowiednią pielęgnacją i zdrowymi nawykami na pewno uda się nam zminimalizować efekty upływu czasu, które odbijają się nie tylko na naszej skórze, ale również na samopoczuciu oraz ogólnej kondycji naszego organizmu.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest