Jak utrwalić makijaż, żeby przetrwał całą noc?

Trwały makijaż cały dzień, a jeszcze lepiej całą noc, to zmora każdej z nas. Ciągłe poszukiwania idealnych kosmetyków i godziny spędzone na dokładnym wykonaniu to bardzo ważne kroki, ale! Istnieją pewne cudowne triki, dzięki którym nasz makijaż naprawdę przetrwa całą noc, nawet na najbardziej intensywnej imprezie.

Jak utrwalić makijaż – domowe sposoby

1. PRZYGOTOWANIE

pierwszym i najważniejszym krokiem jest przygotowanie cery pod makijaż. Tak naprawdę nie same kosmetyki grają główną rolę, a właśnie stan naszej cery. Ważne jest to, aby regularnie pielęgnować twarz, stosując dokładne oczyszczanie i peelingi. Nic tak nie niszczy makijażu jak suche skórki czy zbyt tłusta skóra. Trzeba pamiętać o nawilżaniu, więc przed przystąpieniem do makijażu, zadbaj o to aby zastosować odpowiedni, lekki krem nawilżający na twarz (pamiętaj, żeby odczekać chwilę przed nałożeniem podkładu) oraz krem pod oczy.

2. BAZA

istotne jest ograniczenie się do minimum. Nakładając bazę, należy użyć małą ilość, a czasami można nawet zrezygnować z tego kroku, pozostając tylko przy kremie. Warto wcześniej, przed wielkim wyjściem, przetestować, które kosmetyki łączą się ze sobą, a których lepiej nie używać razem.

3. PODKŁAD

podkład to podstawa dobrego makijażu, dlatego wybieraj sprawdzone produkty. Najlepiej jest nakładać go zwilżoną gąbeczką, cienkimi warstwami. Jeśli stosujesz produkty mokre do konturowania lub korektor, użyj ich w tym momencie, przed pudrowaniem.

4. PUDER

bez tego produktu nici z trwałego makijażu. Najlepszym wyborem będzie puder transparentny i matujący. Nakładaj go pędzlem lub jak w przypadku powyżej, gąbeczką.

5. OCZY

aby cienie na oczach trzymały się długie godziny, warto zastosować bazę. Nie musi być baza specjalnie przeznaczona do oczu, wystarczy korektor lub odrobina podkładu. Na końcu, oczywiście trzeba taką bazę przypudrować.

6. USTA

trwały kolor na ustach zapewni nam z pewnością matowa pomadka. Jeśli jednak nie chcemy takiej stosować istnieje trik, który zapewni trwałość każdej pomadki. Wystarczy nakładać ją dwuwarstwowo – pierwszą warstwę odciskamy w chusteczkę i pudrujemy, po czym nakładamy kolejną. Pod każdą pomadkę, warto użyć konturówki, która będzie doskonałą bazą.

7. TUSZ DO RZĘS

aby tusz się nie osypywał, przypudruj delikatnie rzęsy przed jego nałożeniem. Najlepiej w tym wypadku zastosować produkt wodoodporny.

8. UTRWALENIE

idealnie byłoby użyć specjalnego FIXERA do utrwalania makijażu, który łączy wszystkie produkty, przedłuża ich trwałość i sprawia, że makijaż wygląda świeżo. Jeśli jednak go nie posiadasz, można stworzyć go samodzielnie z kilku prostych i tanich produktów.

Utrwalacz do makijażu  DIY

Składniki

  • gliceryna 15 kropli, koszt to około 3zł w aptece
  • woda mineralna 100ml
  • pojemniczek z dyfuzorem 100ml, koszt około 4zł w każdej drogerii

Wykonanie
Do pojemniczka wlewamy wodę. Dodajemy 15 kropli gliceryny i mieszamy. Przed każdym użyciem należy wstrząsnąć i stosować na zakończenie makijażu, rozpylając 20 cm od twarzy.

Z takimi poradami, każda z nas poradzi sobie z wykonaniem trwałego makijażu bez potrzeby wizyty u makijażystki. Kluczem do sukcesu jest regularna pielęgnacja naszej twarzy. Jeśli to mamy z głowy, można zaczynać zabawę z malowaniem.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest