Jak przyśpieszyć porost włosów?

Włosy to ozdoba każdego z nas. Obecnie nie tylko kobiety zapuszczają dłuższe włosy. Również mężczyźni zwracają coraz większą uwagę na to jak się czesać i dbać o włosy. Fryzura często jest fragmentem naszej osobistej wizytówki. Niestety wiele osób boryka się z problemem wypadania czy łamania się włosów. Dlatego warto wiedzieć co można zrobić, aby jeszcze lepiej o nie zadbać.

Czemu wypadają nam włosy?

Stan włosów uzależniony jest od wielu czynników. Jedną z podstawowych przyczyn, przez którą tracimy włosy jest stres bądź zła dieta. Jeżeli wykluczymy te czynniki warto pomyśleć o innych możliwych przyczynach. Nie każdy wie, że kiedy zaczynamy bardzo intensywnie trenować nadmierny wysiłek również sprzyja utracie włosów. Prawie nigdy tego nie łączymy i przyczyn doszukujemy się zupełnie gdzie indziej. U kobiet powodem mogą być również zmiany hormonalne w okresie dojrzewania lub w trakcie ciąży. Ogromne znaczenie ma również codzienna pielęgnacja. To jak dbamy o nasze włosy – czym je myjemy, czym i jak czeszemy.

Jak zadbać o włosy?

Sposobów pozwalających na właściwe dbanie o włosy jest całkiem sporo. Ważne, aby działać na nie od wewnątrz jak i od zewnątrz. Często pierwszym krokiem jest wizyta w drogerii, gdzie kupujemy szampon na porost włosów. Do tego dobieramy odżywkę i stosujemy to jako pierwszą kurację. Kiedy nie pomoże wędrujemy do apteki, gdzie wybieramy tabletki na porost włosów. Jeżeli pomogą, zażywamy je stale licząc, że problem zniknie. Tymczasem zanim sięgniemy po środki silniejsze, warto jest spróbować domowych sposobów. Dotyczy to przede wszystkim tabletek, ponieważ te często „niosą” ze sobą różne skutki uboczne.

1.Drożdże

Najbardziej znaną domową metodą na przyspieszenie wzrostu włosów są drożdże, napój z pokrzywy i skrzypu czy mix soku z cebuli z miąższem z aloesu. W przypadku drożdży, to zawierają one przede wszystkim ważne dla włosów cynk i żelazo. Dodatkowym wsparciem są witaminy z grupy B. Napój przygotowujemy z mniej więcej 1/3 kostki drożdży, którą zalewamy wrzątkiem. Drożdże należy dobrze rozmieszać i odczekać chwilę, aż przestygną na tyle, że będziemy mogli je wypić.

2.Skrzyp

Ogromną popularnością, w temacie dbania o włosy, podobnie jak drożdże, cieszy się skrzyp. Wiele środków zawiera ten właśnie składnik. Skrzyp jest znany przede wszystkim dzięki zawartości łatwo przyswajalnej krzemionki oraz obecności flawonoidów. Do naparu ze skrzypu warto dodać także pokrzywę i regularnie pić taki napar.

3. Napar z soku cebuli i miąższu aloesu

Popularność zyskuje również napar z soku cebuli i miąższu aloesu (w przeciwieństwie do skrzypu stosujemy go zewnętrznie). Obie rośliny zawierają związki bardzo korzystne dla włosów. Połączenie ich może nam pomóc, szczególnie jeśli chcemy wzmocnić włosy i wspomóc podczas rośnięcia. Żeby nie robić codziennie takiej płukanki, możemy mix wlać do spryskiwacza do kwiatów i regularnie stosować na skórę głowy.

To przykłady sposobów działania od wewnątrz na organizm mających pomóc nam wzmocnić i przyspieszyć wzrost włosów. W przypadku działania z zewnątrz na pewno niejedna osoba słyszała, że pomocne ma być regularne podcinanie końcówek. Jednak nie dajmy się temu zwieźć. Podcinanie ma na celu usunięcie przesuszonych i rozdwajających się końcówek. Dzięki temu włosy nie są tak podatne na uszkodzenia i łamanie się włosa. Z pewnością włosy dzięki temu zabiegowi są silniejsze, jednak nie ma on wpływu na samo tempo wzrostu.
Do kuracji można również stosować różnego rodzaju wcierki do włosów z drogerii. Tu mamy ogromny wybór. Warto jednak pamiętać, że w zależności od tego jakie mamy włosy, pod tym kątem należy dobierać różnego rodzaju „maseczki” oraz płukanki pomagające przyspieszyć porost włosów. Ważne, aby preparat nie obciążał włosów ani ich nie przesuszał.

Włosy mogą być naszym atutem pomagającym zrobić dobre wrażenie. Należy pamiętać, podobnie jak w każdym innym przypadku, że podstawą jest jakość produktu. Dotyczy to zarówno środka kupionego w sklepie jak również wykonanego we własnym domowym zaciszu. Jeżeli nie wiemy jaki mamy typ włosów, warto jest to skonsultować z dobrym fryzjerem, ponieważ włosy można bardzo łatwo zniszczyć. Kiedy znajdziemy odpowiedni na dla nas sposób, pozostaje nam juz tylko dbać o nie i cieszyć się tym czym obdarowała nas natura.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest