Jak przygotować twarz i ciało do jesieni?

Upały sprzyjały plażowaniu i opalaniu się. Przez ten czas skóra na pewno zdążyła się wysuszyć, dlatego na jesień należy przywrócić jej idealne nawilżenie. Jak się przygotować?

Stan skóry po lecie

Chcąc pozbyć się ze skóry tego, co pozostawiło na niej lato, panie powinny zdecydować się na powierzchniowy pilling chemiczny. Pozwoli on usunąć przerośniętą pod wpływem słońca warstwę rogową naskórka. Będzie też idealne do lekkiego nawilżenia skóry. Skóra po wakacjach staje się sucha, mało elastyczna i pogrubiała. Na co dzień trzeba pamiętać o kosmetykach. W godzinach nocnych najlepsze będą tłuste i gęste balsamy, a także oleje kosmetyczne. Idealne na rano będą lekkie nawilżające mleczka. W domu można robić też kompresy (grubszą warstwę maski do ciała nałożyć np. na uda i na kilkanaście minut owinąć przezroczystą folią, po odwinięciu pozostały preparat wsmarować w skórę). Kolejnym sposobem na nawilżenie jest nałożenie na skórę grubszej ilości balsamu i pozostanie w samej bieliźnie. Wtedy skóra będzie mogła wchłonąć tyle ile jej potrzeba. W trakcie regeneracji skóry przed jesienią nie należy robić sobie długich gorących kąpieli. Mogą one spowodować wysuszenie się skóry. Dobrym sposobem na przygotowanie skóry do jesieni będzie używanie kremów z zawartością witamin. Pomogą w odżywieniu skóry oraz sprawią, że będzie wyglądać zdrowo. Warto też pamiętać o nawilżaniu delikatnych warg.

Jak zadbać o twarz po urlopie?

Odejście lata oznacza, że szczególnie musimy zadbać o skórę twarzy. Jesień jest czasem, w którym narażona jest na suche powietrze, słońce, deszcz, dlatego skóra łuszczy się i pęka, staje się sucha. Lekarstwem na zmieniającą się jesienną aurę będzie zmiana zasad pielęgnacji skóry.
Twarz to też usta. A one wyjątkowo cierpią choćby podczas długich jesiennych spacerów. Uporczywy wiatr i chłodne powietrze mogą powodować wysychanie, pękanie czy pierzchnięcie. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie nawilżająca pomadka. Warto korzystać z niej regularnie.

Włosy na jesień

Kolejnym problemem po wakacyjnym odpoczynku są włosy. Długie godziny spędzone na słońcu z pewnością nie wpłynęły dobrze na ich kondycję. Kosmyki stają się łamliwe i osłabione przez promieniowanie UV, które rozszczelnia łuski włosów. Maska z substancjami odżywczymi powinna być nakładana raz w tygodniu. Olejowanie, czyli nakładanie oleju na włosy pomoże w uzyskaniu ujarzmionych, nawilżonych, wygładzonych i niepuszących się włosów. Sprawdzą się również oleje kuchenne, które powinny być nakładane na ok. 2 godziny. Po upływie czasu należy dokładnie umyć włosy i skórę głowy. Zamiast oleju na włosy można też nałożyć krem. Zabieg wykonuje się przed myciem włosów lub po nim. Dzięki temu włosy są nawilżone i nie puszą się. Na włosy idealnie zadziałają także maski.

Pielęgnacja ciała jesienią

Dla wielu jesień jest trudną do przetrwania porą roku. Nie tylko przez spadek energii i chęci do działania, ale i przez stan ciała, które właśnie w tym czasie jest narażone na wiele nieprzyjemności. Przy mocnym chłodnym wietrze mogą pojawić się bolesne odmrożenia. Dlatego ważne jest codzienne używanie kremu ochronnego, bogatego w oleje roślinne. Pomoże przeciwdziałać zrogowaceniom i zgrubieniom. Ciało potrzebuje ochrony i nawilżenia. W tym celu można zastosować balsam, który używany regularnie będzie chronił ciało. Innym sposobem są specjalne kąpiele z użyciem pachnących olejków lub stosownych płynów.

Pielęgnacja ciała i włosów na jesień wymaga czasu, bo i skóra go potrzebuje do regeneracji, ale wymienione wyżej sposoby dają oczekiwane efekty.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *