Jak pozbyć się trądziku na plecach? Domowe sposoby!

Niewątpliwie to sprawa, która dotknęła kiedyś każdego z nas. Uporczywy trądzik na plecach i dekolcie, pojawia się z kilku powodów, od niewłaściwej pielęgnacji do źle dobranej diety. Problemowi możemy zapobiegać, ale także leczyć, jeśli już wystąpił. Dermatologia oferuje wiele rozwiązań – stosowanie kremów, antybiotyków, ścieranie kwasem czy nawet zabiegi laserowe, w momencie, kiedy problem jest już zaawansowany i istnieje ryzyko, pozostania blizn.

Trądzik na plecach – przyczyny

Ten problem nie dotyczy jedynie osób w wieku dorastania. Niestety powoduje dyskomfort zarówno na naszej skórze, jak i, przyczynia się do powstania wielu kompleksów.

Występuje cała gama przyczyn, pojawiania się na naszym ciele, pryszczy. Jeśli nasza dieta zawiera dużą ilość słodyczy czy zbyt wysoki wskaźnik węglowodanów, problem się zaognia. Warto zwrócić też uwagę na dobieranie właściwych kosmetyków, oczywiście najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wybór naturalnych preparatów bądź wizyta u dermatologa, jeśli problem cały czas występuje lub nawraca. Oczywiście nie możemy też pominąć tematu higieny osobistej, a także noszenia odzieży ze sztucznych materiałów, nawet niewielka domieszka, może spowodować u nas duży problem.

Istnieją także sprawy, na które nie mamy wpływu, a mowa tutaj o predyspozycjach genetycznych czy zaburzeniach hormonalnych – warto udać się na badania, które wyjaśnią uporczywy problem. Jeśli jesteś osobą narażoną na duże dawki stresu, niestety… Problem może stale się powielać.

Domowe sposoby w walce z trądzikiem

Przede wszystkim musimy pomyśleć o wprowadzeniu kilku zmian żywieniowych, a także zadbać w większym stopniu o dbałość higieny osobistej. Co prawda domowe sposoby leczenia, będą dłuższe niżeli zagłębienie się w farmakologię, aczkolwiek na pewno w mniejszym stopniu obciążą nasz, organizm. Zatem co, powinniśmy zrobić?

Musisz skupić się na swojej diecie, a mam tutaj na myśli eliminację słodyczy lub ograniczenie ich do minimum, jeśli całkowite odstawienie będzie dla Ciebie na początku zbyt ‘drastyczne’. Postaraj się, stopniowo ograniczać smakołyki, używając przy tym zastępczych produktów, chociażby – suszonych owoców. Świetnym rozwiązaniem jest picie naparu z bratka oraz dziurawca – zapobiega występowaniu trądzika.

Zadbaj o swoją higienę osobistą – zażywaj częstszych kąpieli, a do pielęgnacji ciała wybierz kosmetyki, które są tworzone na bazie naturalnych składników – koziego mleka czy aloesu. Przemywaj także, twarz oraz dekolt, tonikiem.

Domowe sposoby są zawsze lepszym rozwiązaniem, niżeli uciekanie się w farmakologię. Mimo wszystko nie każdemu z nas mogą pomóc w takim samym stopniu. Jeśli problem nie ustępuję, warto udać się na konsultacje z lekarzem, w celu wyjaśnienia przyczyny oraz ustalenia dalszego leczenia.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest