Jak podkreślić opaleniznę? Poznaj 5 trików!

Lato zawsze równa się z piękną, złotą opalenizną. Oczywiście uzyskaną przez prawidłowe przygotowanie, a więc dużo filtrów przeciwsłonecznych i nawilżenie. Połączenie tych dwóch etapów pielęgnacji sprawi, że Twoje ciało będzie wyglądało pięknie! Tylko jak utrzymać ten wakacyjny, brązowy kolor skóry?

5 trików jak utrzymać opaleniznę

Opalenizna – chyba każda kobieta nie może się jej doczekać. Nic dziwnego, dodaje ona uroku, zdrowego wyglądu skóry, a wyjść z domu można nawet bez makijażu, ponieważ muśnięta słońcem cera sama w sobie wygląda pięknie. Kiedy już zacznie się lato, zastosuj kilka przydatnych trików, które pozwolą przedłużyć Twoją opaleniznę, ciesząc się nią nawet kończąc sezon wakacyjny i wchodząc w kolejną porę roku – jesień.

1. Przed opalaniem wykonaj peeling ciała, pozwoli to złuszczyć martwy naskórek, skóra nie będzie wysuszona i przyjęta opalenizna będzie utrzymywać się o wiele dłużej, a dodatkowo uzyskasz równomierny koloryt. Peeling wykonuj również po opalaniu – bez obaw nie usunie to Twojej opalenizny, a wręcz przeciwnie pomoże wydobyć jej naturalny wygląd

2. Nawilżaj skórę, zarówno przed opalaniem jak i po. Do tego najlepiej używać balsamów zawierających składniki podtrzymujące brązowy kolor skóry. Możesz stworzyć swój balsam, łącząc olej kokosowy i masło kakaowe.

 3. Używaj balsam utrwalający opaleniznę. Takich balsamów w sklepach jest mnóstwo i wybór jest ogromny, warto więc zaopatrzyć się w taki produkt. Dzięki temu utrzymasz letni koloryt skóry, a dzięki zawartym w nich drobinkom złota, sprawisz, że skóra będzie rozświetlona. Stosuj zwłaszcza na twarz, gdzie opalenizna znika najszybciej.

4. Stosuj odpowiednią dietę, wprowadzając do niej produkty z witaminą A, beta-karotenem oraz kwasami tłuszczowymi omega-3. Oczywiście nie zapomnij również o picie dużej ilości wody, która pozwoli utrzymać nawilżenie skóry, a więc przy tym Twoją opaleniznę.

5. Pomóż skórze sztuczną opalenizną, w granicach rozsądku. Opalanie natryskowe raz na jakiś czas, świetnie podtrzyma brązowy kolor i przedłuży jego trwałość.

Te 5 trików pomoże utrzymać ciemny kolor skóry, jednak przede wszystkim zastosuj jedną najważniejszą zasadę – stosuj filtry przeciwsłoneczne, które pomogą w uzyskaniu naturalnej i równomiernej opalenizny. Zapobiegają one również starzeniu się Twojej skóry i powstawaniu nieestetycznych przebarwień.

Jak widzisz, istnieje kilka cennych porad na temat – jak utrwalić opaleniznę. Warto wprowadzić je do codziennej pielęgnacji, pamiętając, aby zacząć dbać o skórę przed samym opalaniem. Takim sposobem, będziesz mogła cieszyć się piękną wakacyjnym ciałem, nawet po skończonych wakacjach.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest