Jak olejować włosy i jaki olej do olejowania wybrać

olejowania włosów

Olejowanie włosów to zabieg, w którym zakochało się tysiące kobiet. Warto poznać jego zalety i wprowadzić go w życie.

Dlaczego olejować włosy?

Pielęgnacja skóry głowy cieszy się niegasnącą popularnością, zwłaszcza wśród kobiet. I nic dziwnego, w końcu każdej z nas zależy na pięknych, lśniących włosach. I tutaj z pomocą przychodzi właśnie olejowanie. Ten prosty zabieg można wykonać samemu, w domu, na dodatek często z wykorzystaniem łatwo dostępnych składników. Brzmi świetnie, prawda? Zanim jednak zdecydujemy się na olejowanie włosów, warto odpowiedzieć sobie na kilka prostych pytań. Mianowicie: dlaczego w ogóle olejuje się włosy? Otóż są on narażone są na różne czynniki szkodliwe, a część z nich z pewnością nie służy ich kondycji. Wysoka temperatura, wiatr, słońce i inne wpływają na ich wygląd. Regularne olejowanie regeneruje strukturę włosa oraz chroni go przed oddziaływaniem środowiska zewnętrznego. Co prawda jeden zabieg nie przyniesie spektakularnych efektów, za to regularne olejowanie włosów zagwarantuje, że będą one zdrowsze, a co za tym idzie piękniejsze.

Jak olejować włosy?

Olejowanie włosów nie jest trudnym procesem, a po zapoznaniu się z naszą krótką instrukcją na pewno wdrożysz ten zabieg do swojej spa-rutyny. Włosy można olejować dwoma metodami; na sucho lub na podkładzie. Podkład to nic innego jak wykorzystanie odżywki lub innego produktu o podobnych właściwościach. Może być to mieszanka z nasion czy żel aloesowy. Bez znaczenia jaką metodę wybierzesz, pierwszym krokiem jest rozczesanie włosów. Uwaga, w przypadku gdy Twoja głowa łatwo się przetłuszcza, omijaj okolice jej skóry. Następnie nanieś na rękę odrobinę oleju i zacznij delikatnie wcierać go we włosy. Proces powtarzaj aż do momentu naniesienia oleju na całość włosów. Warto skupić się na wmasowaniu preparatu w końcówki, są one zwykle bardziej wysuszone. Po tym owiń włosy w ręcznik, by zapewnić im odpowiednią temperaturę. W zależności od możliwości i preferencji, olej na włosach powinno trzymać się co najmniej 20 minut. Nic nie stoi na przeszkodzie aby olejowanie trwało całą noc – i wiele pań tak właśnie robi. Ostatnim krokiem jest oczywiście zmycie preparatu. Na początku spłucz olej ciepłą wodą. Postaraj się zrobić to dokładnie. Dopiero po usunięciu oliwki umyj włosy, najlepiej szamponem niezawierającym silikonu. Możesz również nałożyć odżywkę.

Jak często olejować włosy? Zadowalający efekt da się zauważyć powtarzając zabieg co najmniej raz w miesiącu. Dobrze jest jednak praktykować go raz w tygodniu.

Jaki olej do włosów wybrać?

Wybierając olejek, w pierwszej kolejności określić należy rodzaj włosów oraz stopień ich porowatości. Najprościej podzielić włosy na trzy kategorie; wysoko, średnio oraz nisko porowate. W zależności od kategorii, włosy te różnią się sposobem pielęgnacji. Zatem jaki olejek do włosów wybrać mając włosy wysokoporowate? W tym przypadku najlepiej sprawdzą się naturalne oleje z suszonych pestek moreli, dyni, śliwki oraz winogron, a także olej z orzechów arachaidowych. Posiadaczki włosów średnioporowatych powinny postawić na oleje słonecznikowy, lniany, jojoba i rycynowy. Dla pań z włosami o niskim poziomie porowatości zaleca się olej kokosowy, rycynowy i Shea.

 

Artykuł przygotowany przez stronę partnerską.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest