Suszarka do ubrań z funkcją pary – jaki model wybrać?

Suszarka do ubrań z parą

Suszenie ubrań w naszej szerokości geograficznej może być wyzwaniem. Pogoda pozwala na suszenie prania na dworze tylko przez kilka miesięcy w roku. Wiosną, jesienią i zimą pozostaje nam suszenie wewnątrz. Rozstawione suszarki nie prezentują się estetycznie w nowoczesnej kuchni czy salonie, mogą blokować przejście w przedpokoju. Nic więc dziwnego, że suszarki kondensacyjne do ubrań zyskują na popularności. Sprzęty, które wykorzystują zjawisko kondensacji, czyli zamiany gazu w ciecz, pozwalają w ciągu kilku godzin, w zależności od wybranego programu, wysuszyć całkiem mokre ubrania.

Warto zwrócić uwagę, że pojawiają się modele, które są wyposażone są w funkcję pary. To ciekawa innowacja, której dobrze przyjrzeć się dokładniej!

Suszarka do ubrań z funkcją pary – co to takiego?

Suszenie ubrań w suszarce ma wiele zalet. Oprócz możliwości szybkiego wysuszenia ulubionych części garderoby, nie trzeba korzystać z rozstawianych konstrukcji, które zajmują miejsce w pokoju. Jest jednak pewna wada, o której przekonają się szybko użytkownicy sprzętu tego rodzaju. Mianowicie – ubrania z suszarki często wyjmujemy pogniecione. Zagięcia i zmarszczenia bywają wtedy mocniejsze niż w przypadku suszenia ubrań na suszarce pokojowej.

Co wtedy? Zamiast oszczędności czasu, może pojawić się konieczność poświęcenia kolejnych minut na prasowanie koszuli, spodni czy sukienki. Są jednak rozwiązania, które mogą pomóc zaoszczędzić cenne chwile. Tutaj właśnie na scenę wkraczają suszarki do ubrań z funkcją pary.

Dzięki specjalnemu programowi parowemu, łatwo pozbędziemy się zagnieceń na ubraniach. W końcu para wodna to znany sposób na wszelkie zmarszczenia, stosowany choćby w generatorach pary czy żelazkach parowych. Tutaj taki program jest sposobem na ubrania, których nie trzeba prasować – i to wprost z suszarki!

Suszarka z funkcją pary – sposób na odświeżenie ubrań

Oprócz stosowania programu parowego na zakończenie suszenia, możemy skorzystać z niego, by odświeżyć ubrania, które jakiś czas spędziły w szafie. Dzięki temu pozbędziemy się powstałych w ten sposób zagnieceń, jak również nieprzyjemnego zapachu, który może pojawić się po wielu miesiącach nieużywania ubrań. Sprawdzi się to na przykład przy wymianie garderoby na konkretną porę roku, jeśli preferujemy taki system zarządzania szafą. Dobrze odświeżyć ubrania przed latem czy zimą.

Jaką suszarkę z funkcją pary wybrać?

Modele z taką opcją znajdziemy wśród propozycji popularnych Marek AGD. Którą wybrać? Tutaj musimy skupić się na parametrach, które mają znaczenie: budżet, wielkość urządzenia, inne programy poza parowym, a także – zaufanie do marki i ewentualne posiadane już sprzęty tego producenta. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że wybór modeli tego typu będzie zdecydowanie mniejszy niż bez takiej funkcji.

Które suszarki mogą się sprawdzić?

  • Suszarka BEKO B5T67249WDC – suszarka kondensacyjna z funkcją pary o wkładzie 7 kg. Oprócz programu parowego Steam Cure zajdziemy tu wiele innych, ciekawych opcji działania. Możemy suszyć jeans, odzież puchową czy sportową. W tej suszarce znajdziemy też kilka ciekawych innowacji, jak choćby AquaWave – to zmienny ruch bębna, który zapewnia delikatne suszenie.
  • Suszarka BEKO B5T68243WDC – kolejna propozycja od tego producenta, tym razem o wsadzie 8 kg. Za dokładne usuwanie zagnieceń odpowiada technologia IronFinish. Zastosowanie pary wodnej w procesie suszenia sprawia, że po wysuszeniu nie musimy dodatkowo prasować ubrań, znacznie oszczędzając przy tym czas. Możemy sami sterować tym, ile pary użyć, wybierając jeden z 3 poziomów, w zależności od wielkości wkładu.
  • Szafa odświeżająca SAMSUNG DF60A8500CG/E2 AirDresser – to prawdziwa innowacja! Nie wygląda jak tradycyjna suszarka, bo nią nie jest. To szafa odświeżająca ubrania. W łatwy sposób pozbędziemy się przykrych zapachów i śladów noszenia z ubrania, by móc sięgnąć po ulubione części garderoby lub strój służbowy już kolejnego dnia. Ważną zaletą tego sprzętu jest również jego doskonały design, który idealnie wpisuje się w trendy wnętrzarskie nowoczesnych sypialni. Wsad w tym urządzeniu to 6 kg.

 

Suszarki do prania znajdziesz w MediaMarkt.pl.

 

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest