Hydrobalans – rewitalizacja skóry – cena oraz efekty

Zabiegi na skórę (szczególnie skórę twarzy) zyskują coraz większą popularność. Szczególnym zainteresowaniem w ostatnich czasach cieszy się hydrobalans, czyli nowatorska metoda rewitalizacji skóry. Jej celem jest głębokie nawilżenie skóry „od środka” za pomocą kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy – czym jest i kiedy się go stosuje?

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w organizmie ludzkim (największe ilości kwasu – ponad 50% skupiają się na skórze) i odpowiada za utrzymanie odpowiedniej ilości kolagenu oraz elastyny, czyli skóra jest odpowiednio napięta i elastyczna. Kwas hialuronowy dzięki niebywałej zdolności do wiązania cząsteczek wody odpowiada także w dużej mierze za nawilżenie naszej skóry. Niestety z wiekiem ilości kwasu hialuronowego zmniejsza się co powoduje mniejsze nawilżenie skóry, słabszą regeneracją oraz pogłębienie się zmarszczek. Eksperci zalecają zwróceniu uwagi na odpowiedni poziom kwasu w skórze osobom już po 25. roku życia (wtedy rozpoczyna się powolny proces naturalnego zmniejszania się poziomu kwasu w organizmie).

Na czym polega zabieg Hydrobalans?

Hydrobalans pomaga utrzymać kwas hialuronowy na odpowiednim poziomie, co pozwala na zachowanie młodego i zdrowego wyglądu skóry. Zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego do głębokich warstw skóry (śródskórnie) lub bezpośrednio pod skórę (podskórnie). Do zabiegu używa się zazwyczaj kaniuli – tępo zakończonej rurki, dzięki której nie dochodzi do uszkodzenia tkanek oraz naczyń, a sam hydrobalans jest wykonany precyzyjnie i delikatnie. Po zabiegu kwas hialuronowy działa na zasadzie zbudowania dodatkowej siatki, która chroni przed powstawaniem zmarszczek oraz modeluje owal twarzy. Preparat zapewnia także odpowiednie nawilżenie skóry, działa jak „bufor wodny” kiedy skóra jest odpowiednio nawodniona – chłonie wodę, gdy skóra tego potrzebuje (np. podczas upałów) – oddaje wodę.

Hydrobalans jest dedykowany rewitalizacji skóry całego ciała, jednak szczególnie polecany jest na poszczególne partie:

  • skórę wokół oczu;
  • delikatną skórę dekoltu;
  • skórę szyi;
  • skórę wokół ust.

Hydrobalans = lifting?

Hydrobalans często nazywany jest miękkim liftingiem, jednak w przeciwieństwie do liftingu pacjenci nie czują dyskomfortu związanego z bólem czy późniejszym leczeniem. Efekty są natychmiastowe i naturalne, a tuż po zabiegu można funkcjonować normalnie (unikając jednak nadmiernego nasłonecznienia, np. w solarium oraz wizyt w saunie). Po zabiegu może pojawić się opuchlizna, obrzęk lub niewielkie siniaki.

Efekty zabiegu

„Miękki lifting” polecany jest osobom, które zauważyły u siebie pierwsze objawy zmiany skóry twarzy i ciała – szczególnie zmniejszenie nawilżenia czy utratę jędrności. Pierwsze tego typu zmiany można dostrzec już po ukończeniu 30. roku życia. Warto zaznaczyć, że do osiągnięcia optymalnego efektu specjaliści zalecają wykonanie 3 zabiegów w odstępie ok. 3-4 tygodni.

Po wykonaniu całej serii widoczna jest poprawa jędrności i nawilżenia skóry. Staje się ona gładsza, bardziej napięta i rozświetlona. Poza tym dzięki aktywowanemu kolagenowi skóra uzyskuje wypełnienie na obszarze poddanym zabiegowi (wygładzenie drobnych zmarszczek), aktywnie zapobiega starzeniu się skóry. Co ciekawe najbardziej widoczny efekt jest po kilku tygodniach od zabiegu.

Efekt utrzymuje się zazwyczaj od 1-3 miesięcy i wymaga zabiegów podtrzymujących. Utrzymanie efektu zależne jest od kondycji skóry pacjenta, a także jego wieku, diety, stylu życia czy pielęgnacji po zabiegu. Wpływ na długość efektów ma także charakter preparatu kwasu hialuronowego.

Koszty zabiegu

Koszt jednego zabiegu Hydrobalans to średnio 500-700 zł. Biorąc pod uwagę, że dla najlepszych efektów zaleca się wykonanie 3 zabiegów, należy przyjąć cenę 1500-2100 zł.

Przeciwwskazania zabiegu Hydrobalans

Istnieje kilka przeciwwskazań do poddania się zabiegowi, wśród najpopularniejszych można wymienić:

  • choroby nowotworowe;
  • okres ciąży i karmienia piersią;
  • stany zapalne skóry i infekcje (np. opryszczka, trądzik);
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Każdy z nas chciałby mieć młodą i przede wszystkim zdrową skórę jak najdłużej, dlatego coraz więcej osób decyduje się na zabiegi medycyny estetycznej. Hydrobalans to jeden z takich zabiegów, który niewątpliwie poprawi kondycję naszej skóry, sprawi, będzie napięta oraz nawilżona, będzie wyglądać nie tylko młodo, ale też naturalnie.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *