Dieta Anny Muchy – czyli jak zrzucić zbędne kilogramy i utrzymać piękną sylwetkę

Osoby, które mają bliski kontakt z mediami – w szczególności aktorzy, piosenkarze i inne osobowości medialne, są narażone na stałą obserwację. Dlatego Anna Mucha i jej dieta to już od jakiegoś czasu tzw. „gorący temat”. Aktorka chętnie publikuje swoje zdjęcia w internecie, prezentując się po metamorfozie. Jak schudła i w jaki sposób udało jej się utrzymać piękną sylwetkę?

Anna Mucha – wiek i osiągnięcia zawodowe

Swoją karierę zaczynała jako mała dziewczynka. Mając 9 lat, zagrała w filmie Andrzeja Wajdy pt. „Korczak”. W późniejszym czasie występowała w serialu emitowanym przez TVP 2 – „M jak Miłość”. Była obecna także na deskach Teatru Telewizji.

Od wielu lat możemy obserwować, jak zmienia się jej wygląd i jak prężnie następuje rozwój zawodowego życia aktorki. Dziś, w wieku 39 lat ma na swoim koncie wiele osiągnięć, a jej nazwisko jest popularne w naszym kraju. W ostatnim czasie zagrała w takich filmach jak „Wkręceni 2” w reżyserii Piotra Wereśniaka, „Pitbull. Nowe Porządki” Patryka Vegi, „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3” w reż. Kordiana Piwowarskiego.

Anna Mucha – Instagram

Choć możemy oglądać ją w telewizji i na dużym ekranie, to portale społecznościowe są medium, gdzie aktorka ma szansę skomunikować się i prowadzić interakcje ze swoimi fanami. Na Instagramie obserwuje ją prawie 700 000 ludzi.

Udostępnia tam materiały z planów filmowych, dzieli się własnymi przemyśleniami, ale też publikuje odważne zdjęcia, na których pozuje, eksponując swoje ciało. Pokazuje co je, publikując fotografie zdrowych posiłków. Jogurt z dodatkiem owoców i bakalii to jedno z jej dań. Wygląda na to, że aktorka jest dumna z metamorfozy własnej sylwetki, którą zawdzięcza między innymi zrównoważonej diecie, a jak wygląda jej trening?

Ćwiczenia Anny Muchy

Powszechnie wiadomo, że zbilansowana dieta to dopiero połowa sukcesu. Aby zdrowo schudnąć, należy też regularnie ćwiczyć. Anna Mucha zdecydowała, że zgłosi się do trenera personalnego. Piotr Łukasiak ułożył dla niej indywidualny plan treningowy, bazujący głównie na ćwiczeniach aerobowych, które powodują wzmocnienie mięśni, zwiększenie wytrzymałości i kondycji, ale przede wszystkim pomagają w szybkiej redukcji niechcianej tkanki tłuszczowej. Oto Przykładowy zestaw ćwiczeń:

  • rozgrzewka na bieżni (szybki bieg, ok. 50 min z utrzymaniem stałego tempa),
  • pompki w wersji kobiecej (wzmacniają wszystkie partie mięśniowe)
  • walka o płaski brzuch (skłony na macie – brzuszki),
  • przysiady w różnych wariantach (to na pozór proste ćwiczenie ma ponad 10 rodzajów!),
  • nożyce (wykonuje się je na leżąco w wersji pionowej i poziomej – wzmacniają brzuch oraz nogi),
  • wykroki i wypady nóg (kształtują mięśnie pośladków, angażują do pracy mięśnie czworogłowe ud, mięśnie grzbietu)
  • rozciąganie z użyciem piłki gimnastycznej (ok. 5 minut na zakończenie treningu, relaksacja).

Każde ćwiczenie od pompek, po wykroki – Anna Mucha powtarzała ok. 20 razy i wykonywała w 3 seriach. Aby utrudnić trening można z powodzeniem dodać obciążenia i wykonywać z nimi przysiady lub urozmaicić zestaw o np. skoki na skakance lub jazdę na rowerze.

Dzięki treningom pod okiem Piotra Łukasiaka oraz skomponowanemu dla niej jadłospisowi, straciła 15 kilogramów w ciągu kilku miesięcy. Gwiazda zgrabną sylwetkę utrzymuje do dziś – jak to osiągnąć?

Jak utrzymać efekt zgrabnej sylwetki – przepis na sukces!

Przepis na sukces to przede wszystkim silna wola i chęć realnej zmiany czegoś w swoim życiu. To nie tylko mniejszy rozmiar odzieży, ale też zmiana myślenia o samej sobie – kiedy dawno zamierzony cel okazuje się spełniać. Nie katuj się dietą, nie urządzaj głodówek, ponieważ z pewnością będzie to miało niszczący wpływ na Twój organizm oraz samopoczucie. Jedz to, co lubisz, lecz ogranicz swoje porcje na rzecz częstszego jedzenia. Zrezygnuj natomiast z wysoko przetworzonej żywności – na diecie czy nie, produkty naładowane chemią nie są dla nas dobre.

Ćwicz regularnie i spróbuj nauczyć się cieszyć z wykonywanych aktywności fizycznych, tak, aby sprawiały Ci przyjemność, a trening nie był przymusem, czy też przykrym obowiązkiem. Kiedy odchudzanie stanie się Twoim nowym – zdrowym stylem życia, osiągniesz sukces i będziesz cieszyć się nim przez długi czas!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest