Grzebień jadeitowy do masażu skóry głowy. Sprawdzamy efekty

Jadeit, dobroczynny minerał, który pokochał świat beauty Po sukcesie, który osiągnęły jadeitowe wałeczki do twarzy, na rynku pojawiły się grzebienie, wykonane z tego samego minerału. Nowy produkt, miał być równie skuteczny, co znane rollery, jednak obszarem jego działania miała być skóra głowy. Po zachwytach nad wałeczkami, które szturmem zdobyły social media, a ich działanie testowała na swoim kanale na przykład Red Lipstick Monster, oczekujemy, że grzebienie będą równie skuteczne.

Co takiego dają te masażery twarzy, że tak wiele ludzi je pokochało? Popularne instagramowe trendy nie zawsze są skuteczne, dlatego powinniśmy do nich podchodzić z rezerwą. Jak to wygląda w przypadku masażera do twarzy? W Chinach znany od wieków, stosowany ze względu na fantastyczne właściwości, poprawia drenaż limfatyczny, zmniejsza cienie pod oczami, zamyka pory i zmniejsza wydzielanie sebum. Wszystko brzmi cudownie, zwłaszcza że jest to metoda zupełnie naturalna, którą każdy może przetestować. Jeżeli wałeczki niosą ze sobą tyle korzyści dla twarzy, to podobnie powinno być z naszymi włosami i skórą głowy, podczas stosowania jadeitowych grzebieni.

Grzebień jadeitowy – jak działa?

Tak samo jak jadeitowe wałeczki, grzebienie były już znane o wiele wcześniej, jednak ich skuteczność się nie zmieniła. Grzebień jadeitowy do masażu skóry głowy ma szeroki rozstaw masywnych ząbków, które przy masażu pobudzają mikrokrążenie, dzięki czemu porost włosów faktycznie się zwiększy i staną się one mocniejsze. Podczas czesania masujemy wszystkie akupunkty głowy, stymulujemy skórę głowy, co ma pozytywny wpływ nie tylko na włosy, ale również na zdrowie całego organizmu. Jadeitowy grzebień zapewnia nie tylko odżywienie, jest źródło przyjemności, zapewnia odprężenie i relaks, a w przeciwieństwie do zwykłych grzebieni czy szczotek, zapobiega elektryzowaniu się włosów. Warto jest połączyć taki masaż z używaniem różnego rodzaju wcierek do włosów. Grzebień jadeitowy poprawia wchłanianie składników odżywczych i pomoże nam w jak najdokładniejszym rozprowadzeniu olejków czy odżywek.

Uczucie chłodu, które podczas masażu przechodzi w ciepło, zapewnia poprawę ukrwienia, redukcje napięcia i dotlenienie. Ogromnym plusem grzebienia jest to, że możemy go zastosować do każdego rodzaju włosów, a jego używanie nie stanowi żadnego problemu. Czesanie się możemy rozpocząć od nałożenia olejku, wcierki, przesuwając grzebień po pasmach włosów. Następnie rozpoczynając od środka głowy, wykonujemy okrężne ruchy. Kierujemy się od środka głowy na zewnątrz. Powinnyśmy pamiętać, że masaż wykonujemy delikatnie. Internet zapewne pełny jest przeróżnych poradników, pokazujących jak robić masaż takim grzebieniem, jeżeli ktoś nadal nie jest pewny jak go wykonać, może przeszukać różne platfomy w poszukiwaniu takiego materiału.

Jak zdobyć taki grzebień?

Znaleźć taki grzebień stacjonarnie niestety nie jest łatwo, jednak na pewno uda się nam go zakupić przez internet. Odrobina poszukiwań i znajdziemy to, czego szukamy. Oprócz jadeitowych grzebieni możemy znaleźć również takie, które zostały wykonane z różowego kwarcu. Różowy kwarc tak samo jak jadeit, uważany jest za źródło leczniczych i energetycznych właściwości. Jednak czy faktycznie warto wydać swoje pieniądze na zakup takiego grzebienia? Jeżeli odpowiednio się postaramy, to stymulujący masaż głowy, możemy wykonać również zwykłym grzebieniem kupionym w drogerii. Jednak jadeit ze względu na swoje właściwości używany jest od bardzo dawna, postrzega się go nawet jako minerał, który błogosławi wszystko, czego dotknie, a w leczeniu kryształami używa się go do leczeniu depresji. Skoro masażery do twarzy faktycznie działają, to na pewno w porównaniu do masażu wykonanego zwykłym grzebieniem, ten jadeitowy da nam niezwykłe poczucie odprężenia. Czytając opinie na zagranicznych portalach, można było dojść do wniosków, że grzebień jadeitowy również pobudza i daje delikatny zastrzyk energii. Gdy zdecydujemy się na taki zakup, nie liczmy, że efekty pojawią się tuż po pierwszym użyciu. Kluczem do osiągnięcia jak najlepszych rezultatów w czymkolwiek, jest systematyczność, dlatego zastosujmy ją również, przy używaniu takiego grzebienia.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest