Domowy masaż – sposób na cellulit

Cellulit to zagłębienia, które pojawiają się na skórze. Są one widoczne, i zazwyczaj występują u osób, które bardzo szybko straciły wagę lub ją nabyły. Pojawia się nie tylko u kobiet, ale również u mężczyzn. Wiele firm kosmetycznych oferuje różnego rodzaju preparaty, w różnych cenach. Zazwyczaj, nie dają jednak zbyt wielkiego efektu.

Domowy masaż – czy wpływa na zmniejszenie cellulitu?

Najlepszym sposobem jest domowy masaż. Poprawia przede wszystkim kondycje skóry, obraz pozbywa starego naskórka. Ważne, aby ruchy były przede wszystkim energiczne. Należy usiąść wygodnie uginając nogę w kolanie, która ma być poddana masażowi. Zacząć od kolana, a potem stopniowo przesuwać dłonie coraz wyżej. Ugniatać całą powierzchnię, stopniowymi ruchami. Szczypać skórę. Wszystkie kroki należy zrobić przynajmniej trzy lub cztery razy.

Można go również wykonywać za pomocą szorstkiej gąbki, lub przyrządu do masażu. Dobra metodą, jest również zakupienie bańki chińskiej. Bańki można zakupić w każdej aptece za koło 50 zł. Zestaw zazwyczaj składa się z baniek, różnej wielkości. W miejsca, które będziemy masować należy wetrzeć olejek. Najlepiej z dodatkiem składników, które zapobiegają cellulitowi, takich jak algi morskie. Dopasować rozmiar bańki do miejsca które będzie stosowane. Jednocześnie trzeba trzymać bańkę stanowczo, ze względu na intensywność zabiegu. Należy podgrzać bańkę w ciepłej wodzie. Aby rozpocząć masaż należy przyssań bańkę do skóry. Dla osób ze szczególnie delikatną skórą należy uważać, ponieważ zabieg może być bolesny.

Efekty domowego masażu

Masowanie skóry posiada wiele zalet. Przyspiesza procesy, które dzieją się wewnątrz, oraz sprawia, że czujemy się bardzo dobrze . Przede wszystkim to pierwszy krok do usunięcia cellulitu. Może na samym początku nie uda się co to całkowicie, ale warto zaczynać masaż od pierwszego pojawienia się do na danej partii ciała. Masaż nie jest wskazany osobom, które maja rożnego rodzaju zmiany skórne, stany zapalne, nowotwory złośliwe. W sklepach dostępne są różnego rodzaju gadżety, np. piłeczki ze szpiczastymi kolcami. Żeby wymasować większa partię ciała można nabyć przyrząd z rączką.

Balsamy do masażu

Do masażu można zakupić balsam, który ułatwi nam cały proceder. Najlepiej zdecydować się na taki, który jest tłusty oraz przede wszystkim działa nawilżająco. Można również kupić wzbogacony składnikami, które działają na redukcje cellulitu. Mają one w składzie takie substancje, które często pod wpływem ruchu zaczynają się uwalniać. Przykładem może być bardzo popularna l-karnityna. Przed wybraniem należy zdecydować się w jakiej partii ciała on występuje.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest