Ćwiczenia Deynn czyli wszystko o ćwiczeniach na płaski brzuch i jędrne pośladki

Deynn, czyli Marita Surma to gwiazda internetu, która zaczynała swoją karierę w sieci, gdy internet w Polsce jeszcze raczkował. Pierwszą popularność przyniósł jej blog modowy, w którym regularnie pokazywała rzeszom swoich czytelniczek, jak jej zdaniem ubiera się modna i nowoczesna kobieta. Jednak nie tylko ciekawe stylizacje rozpowszechniły jej osobę. To przede wszystkim niesamowita metamorfoza fizyczna, którą przeszła na przestrzeni lat.

Od kilku lat wraz ze swoim już mężem Danielem Majewskim promuje zdrowy tryb życia, układa autorskie programy ćwiczeniowe i żywieniowe. Jej niemal doskonała sylwetka stała się inspiracją dla tysięcy Polaków.

Co warto wiedzieć o treningach Deynn?

Po pierwsze: nigdy nie zapomina o rozgrzewce. Zazwyczaj rozpoczyna ją krótką serią na bieżni lub orbitreku. Następnie wykonuje jedną z najważniejszych czynności przedtreningowych: rozciąganie. Skupia uwagę szczególnie na tych partiach mięśni, które danego dnia będzie ćwiczyć. Rozgrzewka nie trwa więcej nic 15-20 minut, ale jest najważniejszych elementem każdego treningu.

Najbardziej podziwianą częścią ciała Marity jest jej idealnie wyrzeźbiony brzuch. Jak to osiągnęła? Na swoim blogu nie raz prezentowała swoje ulubione ćwiczenia ABS. Na pierwszym miejscu są tradycyjne, znane wszystkim brzuszki. Należy jednak wiedzieć, że aby były skuteczne, podczas ich wykonywania trzeba pamiętać o tym, żeby kręgosłup cały czas był płasko ułożony na powierzchni, a nie uginał się.

Drugim ćwiczeniem, o którym często wspomina Deynn są nożyce. To również podstawowe i powszechnie wykonywane ćwiczenie. Poza tym niezawodny rowerek, klasyczne pompki i przysiady, a także deska, która jest jednym z najbardziej efektywnych ćwiczeń na płaski brzuch.

Jeżeli zaś interesuje nas, jak Marita wyrzeźbiła swoje pośladki, możemy zajrzeć na Youtube. Surma w krótkim filmiku prezentuje swoje ulubione ćwiczenia na, tak zwane, glutes. Wśród nich znajdują się: unoszenie bioder w leżeniu na piłce, wykroki i zakroki. Oczywiście nie zabrakło także przysiadów na maszynie Smitha, wypychania nóg w tył z wyciągu dolnego, czy wymachy nogami z klęku z podparciem.

Ćwiczenia, które proponuje Deynn z pewnością przyniosą pozytywne efekty. Warto jednak zaznaczyć, że sama Marita często powtarza, że jej celem jest przede wszystkim wyrzeźbienie mięśni, a nie tylko samo wysmuklenie sylwetki. W swoim programie treningowym zawarła zatem przede wszystkich ćwiczenia siłowe z naciskiem na dolne partie ciała. Jej treningi należy wykonywać raczej na siłowni niż w domu.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest