Przysiady Jeffersona – zasady i efekty

Wiadomo – przysiady to najlepszy przyjaciel kobiety. Ale… pewnie zastanawiasz się jakie przysiady robić, jak je wykonywać i ile razy w tygodniu? Pytań dotyczących skutecznych ćwiczeń z wykorzystaniem przysiadów jest ogromna ilość, dlatego w tym artykule odpowiemy na wszystkie i opiszemy jeden z rodzajów – przysiady Jeffersona.

Przysiady Jeffersona – na czym polegają?

Ten rodzaj przysiadów wykonuje się z wykorzystaniem obciążenia, a dokładniej – sztangi. Technika polega na standardowych przysiadach, wykonywanych z szeroko rozstawionymi nogami, natomiast sztanga trzymana jest oburącz, jednak w trochę inny sposób. Obciążenie należy trzymać jedną ręką z przodu, natomiast drugą – z tyłu ciała. Być może brzmi to odrobinę nielogicznie, ale bez obaw, w następnej części wyjaśnimy dokładnie jak wygląda wykonanie tych przysiadów.

O tym ćwiczeniu często mówi się, że jest stare i zapomniane. Faktycznie, coś w tym jest. Nie często spotyka się na siłowni osoby, wykonujące w tak specyficzny sposób przysiady. Wielka szkoda! Ćwiczenie to świetnie działa na wszystkie mięśnie dolnych części ciała. Stymuluje pośladki, mięśnie czworogłowe i dwugłowe, a także wnętrza ud.

Przysiady Jeffersona – prawidłowe wykonanie

Wybierz sztangę z odpowiednim obciążeniem. Następnie połóż ją na ziemi i stań nad nią. Ustaw się w pozycji z szeroko rozstawionymi nogami, stopy delikatnie na zewnątrz. Następnie chwyć sztangę – przednia ręką podchwytem, tylna nachwytem. Wykonując wdech, wykonaj przysiad, opuszczając sztangę między nogami. Wyprostuj się jednocześnie wydychając powietrze. Pamiętaj o trzymaniu prostej sylwetki – nie pochylaj tułowia w przód i nie zaokrąglaj pleców. Ćwiczenie powtarzaj w 3 seriach, po 15 razy.

Przysiady Jeffersona – efekty

Przysiady Jeffersona z pewnością warto wprowadzić do swojego codziennego treningu, ponieważ świetnie angażują każdą partię mięśniową dolnych części ciała. Dzięki nim, zyskasz nie tylko zgrabne pośladki i uda, ale także wzmocnisz plecy i brzuch, poprawisz ruchomość stawów oraz poczucie równowagi. Dodatkowo wykonywanie przysiadów spala kalorie! W ciągu wykonywania 3 serii, możesz spalić nawet 200kcal. To naprawdę dużo jak na kilkanaście minut ćwiczeń.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł i ten rodzaj przysiadów – koniecznie wypróbuj wykonać trening z włączeniem tego ćwiczenia. Zobaczysz jak dobrze jest urozmaicić rutynowe zajęcia, czymś nowym, a do tego dosyć oryginalnym. Pamiętaj tylko o zachowaniu prawidłowej postawy. Przy każdym powtórzeniu trzymaj proste plecy a brzuch mocno napięty, a efekty zauważysz już po kilku razach.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest