Sapioseksualizm – czyli seks z głową

Obecnie kobiety i mężczyźni, przy wyborze partnera zwracają uwagę na inteligencję. Mimo tego, że istnieje kult ciała, to coraz częściej się coraz mniej zwraca uwagę na wygląd. Najważniejsze jest, co druga osoba ma nam do przekazania. Na ten temat jednak należy wyjaśnić dwa podejścia.

Sapioseksualizm czym jest?

W kontaktach pomiędzy ludźmi pojawiła się nowa opcja. Oznacza to zainteresowanie osobami, które są inteligentne. Nie powinno być to jednak mylone z żadną orientacją. Dawniej kobiety, wybierały zbudowanych partnerów, ponieważ kojarzyło im się to z siłą. Obecnie, jednak wiele się zmieniło. Zamiast silnych mężczyzn, zwraca się bardziej uwagę na siłę umysłu. Kobieta wymaga nie tylko ochrony, ale przede wszystkim tematów, na które można prowadzić różnego rodzaju konwersacje. Przede wszystkim jest to zwracanie uwagi na możliwości, które pojawiają się wraz z globalizacją. Związek, który jest oparty na fizyczności, nie ma zbyt wielkich szans na rozwój. Dlatego, kobiety i mężczyźni starają się szukać osoby, które będą miały ciekawe umiejętności.

Jak wiadomo, taka osoba może się pochwalić nie tylko inteligencją, ale również innymi ciekawymi cechami. To coś zwraca szczególną uwagę. Coraz częściej, w mediach odchodzić się od tematu typowego umięśnionego mężczyzny, czy pięknej kobiety. Zaczyna kreować się bardziej wysublimowane postaci. To, co liczy się najbardziej, przede wszystkim znajduje się w samym mózgu. Jednak warto również wziąć pod uwagę, że sama inteligencja ma niewiele wspólnego z wykuciem kilku książek na pamięć. Liczy się umiejętność bywania w różnych miejscach, oraz zachowanie. Jak też warto wziąć pod uwagę, komunikatywność, to coś innego niż zwykła rozmowa.

Sapioseksualizm – cechy charakterystyczne

To, na co najczęściej zwracają uwagę kobiety lub mężczyźni, to przede wszystkim:

  •  umiejętność konstruktywnego myślenia – czyli chodzi tutaj o różnego rodzaju pomysły
  • samodzielność – ważna jest przede wszystkim w wielu dziedzinach
  • zawartość portfela nie decyduje o związku-zazwyczaj takie, rzeczy nie są kluczowe
  • wiedza – zazwyczaj na różne tematy
  • ciekawe opcje i pomysły
  • poczucie humoru

Jednak warto wziąć pod uwagę, że orientacja, nie ma nic wspólnego w tym wypadku z wyborem partnera. Można uznać, to za pociąg do określonych cech. Termin ten został stworzony przed naukowców. Każdy może go jednak kojarzyć z innymi własnościami, które podobają mu się w partnerze. Chodzi tutaj przede wszystkim o kwestię podejścia do człowieka.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest