Domowe sposoby na pękające usta

Usta należą do najdelikatniejszych i najwrażliwszych części ciała. Według przeprowadzonych obserwacji komplementom dotyczącym pięknych ust nie oprze się żadna kobieta, bez względu na narodowość. Służą one wyrażaniu emocji oraz uwodzeniu. Uroda ust „leży na sercu” niemal każdej kobiecie. Zbyt małe można powiększyć, zbyt blade można upiększyć nakładając szminkę. Co jednak zrobić, gdy są suche i popękane?

Dlaczego usta pękają?

Usta wyróżniają się wyjątkowo cienką naturalną lipidową warstwą ochronną. Brak w nich melaniny sprawia, że są one narażone na niebezpieczne promieniowanie ultrafioletowe. Ponadto niewielka liczba gruczołów łojowych na skórze warg sprawia, że nie są one wystarczająco chronione przed utratą wilgoci. Wśród czynników wysuszających usta jest wiatr, mróz, upały, niewielka wilgotność powietrza oraz działanie promieni słonecznych. Istnieje również wiele zdrowotnych przyczyn pękania ust, są wśród nich niedobory witamin z grupy B, odwodnienie organizmu, zmiany w gospodarce hormonalnej.

Na pomoc pękającym ustom!

Pierwszoplanowym sposobem na pękające usta jest właściwe nawadnianie organizmu. Woda to najlepszy naturalny kosmetyk, a wypijana w odpowiedniej ilości wpływa pozytywnie na cały organizmu. Po drugie, osobom borykającym się z problemem pękających ust zalecane jest systematyczne złuszczanie naskórka. Do przeprowadzenia tego zabiegu nie są niezbędne drogeryjne kosmetyki. Wśród metod pozwalających złuszczyć naskórek jest masowanie ust szczoteczką do zębów oraz domowy peeling z oliwy z oliwek, miodu, wazeliny i brązowego cukru. Ponadto aby zapobiec wysychaniu i pękaniu ust, należy pamiętać o systematycznym używaniu produktów silnie natłuszczających. W tej roli doskonale sprawdzi się wosk pszczeli, olej kokosowy, czy też olejek arganowy. Ważne również jest wzbogacenie codziennej diety w produkty bogate w witaminy z grupy B.

Istnieje przekonanie, że rozmiar ust wiele mówi o naszej osobowości. Kobiety z pełnymi ustami uważane są za pewne siebie i odważne, tymczasem te z nas, które zostały obdarzone wąskim typem ust postrzegane są za skłonne do samotniczego trybu życia. Bez względu na prawdziwość tych twierdzeń warto zadbać o ich zdrowy wygląd, bo wypielęgnowane usta mogą dodać urody bardziej niż drogocenny kamień spoczywający na szyi.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest