Dlaczego baza pod makijaż jest tak ważna? Przeczytaj!

Podstawą perfekcyjnego makijażu jest odpowiednie wcześniejsze przygotowanie oraz prawidłowa pielęgnacja. Czynniki te decydują o efekcie końcowym. Inną kwestią jest umiejętność wykonania makijażu. Bez precyzji w ręku oraz znajomości kilku prostych trików, nie będzie on wyglądał tak jak byśmy tego chciały. Jak powszechnie jednak wiadomo, trening czyni mistrza. Warto próbować, przełamywać swój strach i dążyć ku celu, by teoria znalazła odbicie w praktyce… Co więc zrobić, by udoskonalić swe techniki, a makijaż wyglądał świetnie po całym dniu? Jak zadbać o cerę i od czego zacząć? Jak uniknąć efektu maski? Sprawdź sama!

Jaki makijaż wybierasz?

W zależności od typu cery, pracy jaką wykonujesz, ilości wolnego czasu oraz kilku innych czynników, możesz dostosować makijaż indywidualnie pod własne potrzeby. Wiele kobiet ze względu na nadmiar obowiązków, codzienny makijaż wykonuje w zaledwie kilka minut. Szybkie podkreślenie oka, wyrównanie kolorytu, zaznaczenie kości policzkowych… i gotowe! Nie każdy kosmetyk sprawdzi się jednak dla ciebie idealnie. U kobiet mających predyspozycje do rumienienia się policzków, róż nie będzie dobrym rozwiązaniem. W przypadku cery problematycznej, nałożenie kilku warstw rozświetlacza, jedynie uwidoczni zmiany skórne oraz trądzik. Podobny problem może nas spotkać jeśli nie dopasujemy podkładu do naszej cery i nie zadbamy o jej wcześniejsze przygotowanie. Jak to zatem zrobić?

Baza pod makijaż – czy jest to konieczne?

Na przełomie ostatnich kilku lat primery zaczęły cieszyć się niesamowitą popularnością. Niegdyś na oczyszczoną skórę twarzy nakładałyśmy wyłącznie podkład, dziś sytuacja nabrała tempa i jak się okazuje sam fluid nie jest wystarczający. Odpowiednio dobrana baza sprawi, iż nasz makijaż będzie wyglądał świeżo przez długi czas, utrwali go i tym samym unikniemy efektu maski. Istotne jest jednak jej dostosowanie pod rodzaj naszej cery. Wyróżnić możemy bazy wygładzające, zmniejszające widoczność porów, wyrównujące koloryt i wiele, wiele innych… Każda z nich ma inne zastosowanie, warto więc wcześniej zrobić szybki research, by sięgnąć po odpowiedni produkt.

Krem pod makijaż fundamentem całości

Pomimo zainteresowania tym tematem, wiele wizażystek i nie tylko, nie uznaje bazy jak produkt obowiązkowy. Ciekawym rozwiązaniem jest również używanie kremów nawilżających, matujących czy korygujących. W obu przypadkach wiele zależy od stanu skóry oraz podkładu, jaki obecnie używamy. Niektóre kosmetyki w połączeniu z drugim produktem, tracą swe pierwotne właściwości i ostatecznie nie działają tak jak powinny. Przed planowanym wyjściem warto zrobić próbę w celu sprawdzenia jak dany krem czy baza zachowa się z danym fluidem. Oszczędzi ci to czasu, nerwów oraz pieniędzy. Unikniesz niekomfortowej sytuacji i nie będziesz musiała poprawiać co chwilę makijażu.

Jaką bazę wybrać?

Stan naszej cery zależny jest w głównej mierze od pielęgnacji oraz kosmetyków, jakie używamy. Przy wyborze dobrej bazy, kieruj się jej składem oraz lekką i nieobciążającą konsystencją. Tym sposobem produkt ulegnie szybkiemu wchłonięciu i przygotuje twarz do kolejnych makijażowych kroków. Kolejnym punktem, na który należy zwrócić uwagę jest odpowiednie nawilżenie. Skóra twarzy charakteryzuje się niezwykłą delikatnością, jest podatna na „zapychanie” oraz uszkodzenia i otarcia. W dodatku kosmetyki codziennego użytku bardzo często ją zanieczyszczają i wysuszają. Dlatego też zadbajmy o dokładne nawilżenie twarzy, by uniknąć suchych i odznaczających się skórek.

Po regularnym stosowaniu baz pod makijaż, z pewnością zauważysz pozytywne dla twej cery zmiany. Kosmetyki utrzymają się dłużej, skóra będzie bardziej wygładzona, a ty będziesz mogła cieszyć się świetnym makijażem przez cały dzień!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest