Dermapen – czyli odmładzający zabieg na twarz

Każdy z nas w miarę upływu lat chciałby ukryć swoje niedoskonałości i zachować młodość jak najdłużej. Z czasem doceniamy coraz bardziej zdrowy tryb życia, ćwiczenia fizyczne i zaczynamy interesować się sposobami na odmłodzenie. Medycyna estetyczna oferuje dla nas coraz ciekawszą ofertą zabiegów dla wyglądu skóry. Coraz popularniejszym sposobem staje się dermapen. Przy jego użyciu można odmłodzić skórę a także usunąć rozstępy i cellulit. Jak działa? Sprawdźcie sami!

Dermapen – jak to działa?

Dermapen z wyglądu przypomina długopis. Można wykonywać nim zabiegi na twarzy, szyi, dekolcie, pośladkach, udach i nawet skórze głowy. Już po pierwszym zabiegu widać efekty jego stosowania. Działanie jest proste, poprzez pulsowanie igieł, dermapen nakłuwa skórę i ułatwia dostarczanie substancji czynnych do naskórka oraz w głąb skóry. Zabieg zmusza skórę do regeneracji, odnowy i zwiększenia gęstości skóry. Trwa około godziny, zaczerwienienie skóry utrzymuje się do ok. 2 dni. Po 3-4 następuje łuszczenie skóry. Mechanizm działania można podzielić na kilka etapów:

 1.  Uraz stymuluje produkcję kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny, wydzielanie czynników wzrostu, namnażanie komórek naskórka
 2. Następuje stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu, powstaje kolagen III, IV i I, pobudzanie komórek naskórka
 3. Przebudowa leczonych tkanek, zwiększenie gęstości skóry, lepsze unaczynienie skóry, wzmocnienie

Dermapen – wskazania

Wskazaniami do wykonywania zabiegu są różnorodne problemy skórne i chęć poprawy jakości skóry. Zaletą jest to, że ten sposób jest również dostępny dla osób z cienką skórą. Wśród wskazań wyróżniamy:

 •  cellulit
 • rozszerzone pory
 •  rozstępy
 •  wygładzanie zmarszczek
 •  odmładzanie dłoni
 • leczenie wypadania włosów
 •  blizny potrądzikowe
 •  ujednolicenie kolorytu skóry
 • wysuszona skóra

Dermapen – przeciwwskazania

Do głównych przeciwwskazań zaliczamy:

 • ciążę lub okres karmienia piersią
 •  choroby nowotworowe
 • aktywny trądzik, opryszczka
 •  stany zapalne skóry
 • przyjmowanie leków na obniżenie krzepliwości krwi
 • pacjenci ze skórą naczyniową

Dermapen – efekty

Pierwsze efekty widać już po pierwszym zabiegu (po ok. 6-8 dniach). Zauważamy że skóra jest jędrna, napięta, zdrowsza a jej koloryt jest bardziej ujednolicony. Podczas konsultacji z lekarzem dowiadujemy się ile serii powinniśmy wykonać i z jakim odstępem czasowym. Zazwyczaj jest to do 5 zabiegów co około 3 tygodnie. Efekty są niesamowite. Po całej kuracji zmiana jest bardzo zauważalna.

Dermapen – cena

Cena zależy od miasta w jakim decydujemy się na zabieg oraz kliniki. Ważny przy cenie jest również obszar ciała. Zazwyczaj w klinikach możemy zapłacić pojedynczo za każdą serię, jak i z góry za cztery. Patrząc na ceny pod względem miast, możemy zauważyć dużą rozbieżność. Ceny związane z twarzą wahają się od 200 zł za zabieg do nawet 1000 zł.

Dermapen – opinie

Dermapen spotyka się raczej z pozytywną opinią osób z niego korzystających. Nieliczne użytkowniczki krytykują, za zbyt mało widoczne efekty. Zależenie od skóry, obszaru poddawanemu zabiegowi, problemowi którego chcemy się pozbyć, klinice której zaufaliśmy efekty są różne jak i przebieg gojenia. Przeważa jednak opinia pozytywna, mówiąca o tym że niedoskonałości nie zawsze zostały zlikwidowane ale na pewno się zredukowały. Osoby korzystające z takiego sposobu na odmłodzenie chętnie chwalą się efektami. Zalecają, by wykonywać zabieg w okresie jesień-zima ze względu na to, że w okresie letnim mogą występować przebarwienia przez częsty kontakt skóry ze słońcem. Komentują, że dermapen jest bardziej zalecany dla mniejszych niedoskonałości jak płytkie zmarszczki, blizny potrądzikowe.

Jego efekty z pewnością w dużej mierze zależy od kliniki do jakiej się udajemy oraz lekarza który wykonuje zabieg. Pamiętajmy, że nie zawsze taniej oznacza lepiej. Czasem warto zapłacić trochę więcej i być pewnym swojego bezpieczeństwa oraz efektów. Przed wykonaniem zabiegu warto skonsultować się z lekarzem by rozwiać wszelkie obawy.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest