Depilacja twarzy – usuń kobiecy wąsik

Nadmierne owłosienie poniekąd nadal stanowi temat tabu. Problem ten dotyczy przede wszystkim Pań, które nie lubią rozmawiać o depilacji twarzy i bardzo często rozwiązują tę sprawę w domowym zaciszu. Dlatego poniżej znajdziecie kilka sprawdzonych i bezpiecznych sposobów na usunięcie kobiecego wąsika.

Owłosienie na twarzy jest rzeczą najzupełniej normalną. U niektórych jest mniej lub bardziej widoczne – bardzo dużo zależy od naszej karnacji, genów i wielu innych czynników, które wpływają na grubość czy kolor włosków. Duże znaczenie mają tutaj androgeny, czyli hormony płciowe, pojawiające się w większej ilości u mężczyzn, niż u kobiet. Co ważne, nadmierne owłosienie u Pań może być objawy choroby zespołu policystycznych jajników (PCOS), dlatego jeżeli zauważasz u siebie ten problem – koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

Depilacja w domu

Najczęstszą metodą pomocną w walce z kobiecym wąsikiem jest pęseta. Używamy jej do regulacji brwi, czy wyciągania drzazg, ale także do usunięcia owłosienia nad górną wargą. Jest to sprawdzona metoda, jednak może być nieco uciążliwa i czasochłonna w przypadku gęstszego i grubszego zarostu.

W związku z tym, kolejnym sposobem jest depilacja woskiem. Popularne rozwiązanie do plastry, które kupimy w każdej drogerii – są to nieduże plastry, które należy rozgrzać w dłoniach, przykleić w docelowym miejscu i oderwać zgodnie z kierunkiem, w którym rosną włoski. Jeżeli masz wprawę – z pewnością będzie to skuteczne, jednak może wywołać różnego rodzaju podrażnienia skóry. Zanim zdecydujesz się na aplikację plastrów – przeczytaj dokładnie ich skład i jeśli nie masz alergii na żadną z substancji, najlepiej zrób to przed snem. Zaczerwienienie powinno zniknąć w nocy.

Kolejną metodą są kremy do depilacji. Co istotne – nigdy nie stosuj kremu, który sprawdził się w przypadku innych części ciała! Wybieraj wyłącznie te przeznaczone do twarzy, ponieważ ich skład może się bardzo różnić i wywołać reakcję alergiczną. Dodatkowo, jest to metoda dosyć agresywna i raczej niedokładna – nie zawsze pozwala nam pozbyć się całego owłosienia.

Pomoc u kosmetyczki

Jeżeli zależy ci, aby depilacja była wykonana profesjonalnie, powinnaś zwrócić się do kosmetyczki. Praktycznie w każdym gabinecie kosmetycznym oferują tego typu usługi. Co więcej – istnieje naprawdę sporo sposobów na usunięcie owłosienia.

Najprostszym sposobem, który oferują gabinety kosmetyczne jest wykonanie depilacji woskiem na ciepło. Kosmetyczka podgrzewa w tym celu wosk, po czym nakłada go nad górną wargę i po przyłożeniu odpowiedniego plastra – odrywa go wraz z owłosieniem. Po zabiegu oczyszcza twoją skórę. To szybka, dokładna i naprawdę skuteczna metoda.

Jeżeli jednak zależy ci na tym, aby zabieg był bardziej trwały, gabinety kosmetyczne oferują także depilację laserową. Jest to jednak zabieg dosyć drogi, ponieważ jego cena waha się między 100, a 300 złotymi. Dodatkowo, czasami jedna wizyta nie wystarcza i należy go powtarzać. Do wyboru masz także nitkowanie. Zabieg polega na wkłuwaniu igły (podłączonej do prądu) w każdy włosek, dzięki czemu niszczone są mieszki włosowe. Trwa to dosyć długo, kosztuje około 300 zł, natomiast jest skuteczne.

Warto pamiętać, że nie należy usuwać kobiecego wąsika maszynką do golenia. Włoski odrastają bardzo szybko, są grubsze i ciężej jest się ich potem pozbyć. Przemyśl zatem wszystkie rozwiązania i wybierz to, które będzie dla ciebie odpowiednie.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest