Depilacja twarzy – sprawdzamy metody depilacji nadmiernego owłosienia

Wąsik na twarzy może być bardzo kłopotliwy. Owłosienie na twarzy jest problemem, z którym zmaga się wiele kobiet. Powody pojawienia się wąsika mogą być różne. Istnieją jednak sposoby na jego pozbycia. Są nawet prostsze niż nam się wydaje.

Przyczyny pojawienia się owłosienia na twarzy

Istnieje kilka czynników pojawienia się owłosienia na twarzy. Jednym z nich jest uwarunkowanie genetyczne. Przekazywane jest ono z pokolenia na pokolenie. Innymi powodami może być menopauza, okres dojrzewania. Jak i również do przyczyn możemy zaliczyć- schorzenia o podłożu hormonalnym, choroby endokrynologiczne. Chorobami endokrynologicznym mogą być choroby tarczycy, torbiele jajników, guzy przysadki mózgowej. Jeśli natomiast owłosienie na twarzy pojawiło się nagle, należy skonsultować się z lekarzem. Bowiem nagłe pojawienie się owłosienia na twarzy może zwiastować rozwój choroby.

Depilacja laserowa twarzy

Depilacja laserowa twarzy opiera się na nowoczesnej i zaawansowanej technologii. Zabieg ten jest trwały i skuteczny. Usuwa zbędne owłosienia. Dodatkowo, skutki uboczne i ból są zredukowane do minimum.
Laserowa depilacja twarzy polega na naświetlaniu wybranych partii skóry. W tym wypadku, mowa jest o owłosieniu twarzy. Naświetlana jest więc skóra twarzy. Naświetla się łagodną, skondensowaną wiązką światła. Przenika przez skórę, aż do mieszka włosowego. Pochłaniany jest przez barwnik włosa. Polega to zniszczeniu cebulki. Włos przestaje być pobudzany do wzrostu. Wiązka światła laserowego wnika w głąb skóry. Powierzchnia i okoliczne tkanki wnikają w głąb skóry bez jej uszkadzania. Dla innych funkcji organizmu również pozostaje neutralna. Ponadto, warto pamiętać, iż im ciemniejsze i grubsze włosy, tym laserowa depilacja twarzy jest skuteczniejsza. Gdy natomiast włosy są jaśniejsze- wymaga to więcej powtórzeń. Kolor karnacji również wpływa na skuteczność depilacji. Im więcej melaniny w skórze, tym zabieg jest trudniejszy. Może również prowadzić do powstawania przebarwień.

Istnieją jednak przeciwwskazania do laserowej depilacji twarzy. Należą do nich:

  • Ciąża, karmienie piersią
  • Ciężkie schorzenia ogólnoustrojowe, w tym nowotwory
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi
  • Ostre infekcje wirusowe
  • Bielactwo, łuszczyca, rybia łuska
  • Skłonność do przebarwień, nadwrażliwość skóry twarzy na słońce
  • Stosowanie leków: antybiotyków, światłouczulających, retinoidów oraz doustnych witamin: A, E i C
  • Świeża opalenizna, powstała w wyniku działania promieni słonecznych, solarium bądź też samoopalacza (należy odczekać minimum 4-6 tygodni, w przypadku samoopalacza- 2tygodnie)

Należy również pamiętać, aby skonsultować się z lekarzem- w przypadku- zażywania różnych leków, używania rozrusznika serca bądź też innych problemów kardiologicznych.

Depilacja twarzy woskiem

Wyrywanie włosów plastrami z woskiem to bardzo popularna metoda usuwania włosków. Jak i również bardzo skuteczna. Przede wszystkim daje ona trwałe i dobre efekty. Twarz jest gładka przez około sześciu do ośmiu tygodniu. Włoski usuwa się za pomocą plastrów. Plastry te nasączone są lekko rozgrzanym woskiem. Należy przyłożyć w miejsce poddawane depilacji. Najpierw wosk stygnie, potem włoski zastygają w nim. Należy wtedy szybko i zdecydowanie pociągnąć plaster. Włoski mają zostać wyrwane wraz z cebulkami. Zabieg ten można wykonać samodzielnie, jak i w salonie kosmetycznym. Po depilacji skóra jest zaczerwieniona, podrażniona. W ciągu kilku godzin, dolegliwości te mijają. Minusem jest to, że podawane zabiegowi włoski muszą mieć 3-4 milimetry długości. Inaczej nie przykleją się do wosku.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest