Czym myć twarz, aby jej nie wysuszyć – doradzamy 3 proste sposoby!

Pielęgnacja twarzy może sprawiać wiele problemów, szczególnie u osób posiadających cerę suchą i wrażliwą. Taka skóra jest bardziej narażona na wysuszenie niż inne typy, dlatego warto dobrać odpowiednie kosmetyki, które nie podrażnią ani nie wysuszą twarzy. Istnieją trzy proste sposoby, które zapewnią nawilżenie cery, a przy tym nie spowodują podrażnień.

Jak nie wysuszyć skóry?

Sucha skóra jest najbardziej problematyczna, jeśli chodzi o dobór kosmetyków do mycia twarzy. Wiąże się to z tym, że często jest to jednocześnie cera wrażliwa, wykazująca reakcję alergiczną z niektórymi kosmetykami. Musimy pamiętać, że kosmetyk, którym będziemy myć twarz, nie może zawierać substancji wysuszających skórę. Takimi produktami są mleczka i oleje, zwierające łagodne składniki. Dzięki nim nasza skóra będzie oczyszczona, nie będzie uczucia ściągnięcia ani podrażnień. Takim produktem jest na przykład mleczko do mycia twarzy i oczu „Tołpa dermo face,physio”. Odpowiednio nawilża skórę oraz przywraca uczucie komfortu. Powoduje również zmiękczenie skóry, a co za tym idzie, nawilżenie oraz wygładzenie. Można go również używać do demakijażu, jednak jako kosmetyk pielęgnacyjny również sprawdzi się idealnie. Nadaje się do każdego typu cery, również wrażliwej i skłonnej do alergii.

2 sposób – szczoteczka do twarzy

Szczoteczka do twarzy jest kolejnym sposobem na pielęgnację skóry suchej. Oprócz oczyszczania, sprawdza się także jako masażer twarzy oraz dekoltu. Dzięki niej nasza skóra jest oczyszczona z brudu i kurzu zgromadzonego na niej w ciągu całego dnia oraz z martwego naskórka. Szczoteczka usuwa również pozostałości po makijażu. Sprawdzi się w przypadku każdej cery, nie powoduje podrażnień ani nie wysusza. Dzięki wypustkom na cerę przenoszone są pulsacje soniczne, dlatego jest ona wygładzona oraz odświeżona. Aby szczoteczka jak najlepiej pełniła swoje funkcje, powinniśmy używać jej dwa razy dziennie. Jednak już po jednym użyciu możemy dostrzec zmianę w naszej cerze, ponieważ jest ona rozświetlona i wygładzona. Szczoteczki możemy również używać, korzystając z jej tylnej strony, ponieważ służy ona do rozprowadzania kremu i masowaniu miejsc, w których zaczynają pojawiać się zmarszczki. Dzięki takiemu działaniu, zapewnimy naszej skórze odpowiednią pielęgnację oraz nawilżenie.

3 sposób – płyn micelarny

Innym sposobem na mycie cery bez wysuszania jej jest użycie płynu micelarnego. W ostatnich latach jest często wybieranym kosmetykiem do demakijażu oraz codziennego mycia cery, ponieważ nadaje się do pielęgnacji każdego typu skóry. Główną zaletą płynu micelarnego jest to, że nie trzeba zmywać go wodą, ponieważ dzięki specjalnej formule nie zawiera składników mogących podrażnić nawet najbardziej wrażliwą cerę. Dlatego płyn micelarny jest odpowiednim wyborem w przypadku kobiet posiadających cerę suchą i skłonną do podrażnień.

Przykładowym płynem micelarnym jest „Nivea MicellAIR”, który możemy stosować do demakijażu, a także do oczyszczenia i nawilżenia skóry. Dzięki temu, że płyn zawiera micele, czyli specjalne cząsteczki, nasza skóra zostaje oczyszczona z kurzu, nadmiaru sebum oraz pozostałości makijażu. Składniki płynu są bardzo łagodne dla skóry, a jednocześnie bardzo efektywne jeśli chodzi o pielęgnację. Jeżeli mamy cerę suchą, nie musimy się martwić, że zostanie ona wysuszona lub podrażniona, ponieważ płyn jest bezzapachowy i nie wymaga spłukiwania wodą. Po użyciu płynu micelarnego skóra jest oczyszczona, miękka i może oddychać. Taki produkt jest bardzo dobrym wyborem jeśli zależy nam na pielęgnacji cery bez wysuszania jej.

Oczyszczanie i codzienna pielęgnacja cery mogą sprawiać wiele trudności, szczególnie osobom mającym skłonności do przesuszonej skóry. Jednak dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom i metodom, możemy sprawić, że nasza twarz będzie nawilżona i promienna. Mleczka, oleje i płyny micelarne są często używane przez osoby ze skórą suchą, ponieważ w swoim składzie nie zawierają drażniących, zapachowych substancji, a ich głównym zadaniem jest oczyszczanie oraz nawilżanie cery. Szczoteczka do twarzy jest równie dobrym wyborem, ponieważ oczyszcza i wygładza cerę, a ponadto nadaje się do każdego typu skóry.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest