Czy to prawda, że więcej Polek korzysta z medycyny estetycznej?Sprawdzamy!

Medycyna estetyczna to sposób na upiększenie tych partii ciała, które kiedyś sprawiały nam kompleksy oraz pozbawiały zadowolenia z pięknego wyglądu. Aktualny trend na bycie pięknym, zadbanym i o nieskazitelnie pięknym stroju, uśmiechu czy ciele, to wypromowany ideał współczesnych mediów. Czy medycyna estetyczna jest rzeczywiście aż tak popularna? Dzisiaj dostępne zabiegi, takie jak znaczne poprawienie stanu skóry twarzy czy nawilżenie ust są na miarę kieszeni zwykłej Polki. Jak się okazuje, nie trzeba wydać fortuny, aby dobrze wyglądać.

Medycyna estetyczna, czy dla każdego?

Zabiegi medycyny estetycznej mają swoje odzwierciedlenie w potrzebie bycia pięknym i akceptowalnym przez społeczeństwo. Kiedyś, osoba mająca kompleksy, uczyła się akceptacji swojej niedoskonałości. Wykorzystywano także mniej produktów oraz takich preparatów, które miały w składzie proste naturalne składniki. Uniwersalność zniknęła jednak z nastaniem ery Instagrama. Medycyna estetyczna przejęła pierwsze skrzypce w każdym dużym, polskim mieście. Okazuje się, że pojęcie medycyny estetycznej, to zapewnienie wysokiej jakości życia, zapobieganie starzeniu się skóry i pojawiającym się zmarszczkom. Do przeprowadzenia lekkich zmian w wyglądzie podejmują się niestety już zwykłe kosmetyczki, nie posiadające często odpowiednich kwalifikacji. Medyczna poprawa wyglądu jest dostępna zaledwie dla każdego, kto nie ma przeciwwskazań do wykonywania zabiegów. Zabiegi poleca się szczególnie osobom, które zauważyły już pierwsze oznaki starzenia oraz tym, które chcą szybko poprawić stan swojej sylwetki.

Zabiegi medycyny estetycznej, czy warto?

Prawdą jest, że zabiegi medycyny estetycznej są już codziennością i przyciągają całe rzesze młodych kobiet. W ten sposób ujędrniają skórę nóg i odmładzają twarz, zmieniając czasem także kształt, niektórych narządów. Najbardziej popularnym zabiegiem staje się powiększanie i modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego. Osoby z nadmiernie widocznym cellulitem mogą zniwelować go w zaledwie parę wizyt, natomiast te z przebarwieniami czy bliznami trądzikowymi usuną je lepiej, niż nie jednym, aptecznym kosmetykiem. Osobami najczęściej decydującymi się na zabiegi są kobiety w wieku od 25 do 40 lat. Niestety, szybkie efekty zabiegów, muszą być powtarzane a ich trwałość pieczętowana zdrowym trybem życia i dobraną, odpowiednią pielęgnacją. Jak wynika z opinii lekarzy klinik medycyny estetycznej oraz kosmetyczek, najbardziej popularne są zabiegi na twarz, szyje i dekolt.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej warto wykonać?

Kliniki medycyny estetycznej prześcigają się w swojej ofercie oraz nowych metodach technologicznych. Pamiętaj, aby przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu w danej klinice, zasięgnąć informacji na temat opinii i kompetencji lekarza. Zabiegi, chociaż proste i nieinwazyjne mogą zaszkodzić, szczególnie, jeśli osoba wykonująca zabieg nie ma potrzebnych kwalifikacji. Sprawdźmy najbardziej skuteczne.

  1.  Botoks, czyli wprowadzenie toksyny botulinowej pod skórę, której zadaniem jest wygładzenie zmarszczek czoła, okolic brwi i kurzych łapek. Najbardziej spektakularna metoda, szybka, niemal natychmiastowo zauważalna. Efekty utrzymują się do kilku miesięcy.
  2. Kwas hialuronowy – stosowany nie tylko do wypełnienia ust, ale także zmarszczek i ogólnej poprawy kondycji skóry. Kwas występuje w organizmie w naturalny sposób, co może prowadzić do szybkiego wchłonięcia przez organizm. Efekty są widoczne od 6 do 12 miesięcy.
  3. Mezoterapia – zabieg dostępny dla każdego. Posiada niską ilość efektów ubocznych. Substancje wykorzystywane w trakcie zabiegu są skuteczne, naturalne, lecznicze i regenerujące. W trakcie rewolucji metody wyróżniono mezoteriapię igłową i bezigłową.
  4.  Laser – zastosowanie lasera naprawi uszkodzenia skóry. Laseroterapia jest terapią świetlną dla skóry. Poprzez zastosowanie laserów, możemy wydepilować ciało, usunąć naczyńka, blizny i rozstępy.
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest