Odchudzanie – 5 przykazań jak skutecznie schudnąć

Szczupła sylwetka kojarzy się głównie ze zdrowiem. Pochwalić się nią mogą nie tylko osoby z „dobrymi genami”, ale także te, dbające o zdrowy tryb życia i zbilansowaną dietę. Co roku powstaje coraz to więcej teorii na temat odchudzania, które szybko zastępowane są przez nowe i nowe. O ile rodzajów diet przybywa, istnieją pewne reguły, stale niezmienne, tzw. Złote zasady skutecznego odchudzania. Sprawdźmy co do nich zaliczymy!

Dobrze dobrana dieta

Największe efekty w odchudzaniu zależą głównie od spożywanego pokarmu. Warto, ograniczyć niezdrowe tłuszcze oraz cukier. Dietę, można dopasować do własnych potrzeb, włączając w nią owoce i warzywa. Najbardziej popularnymi i cieszącymi się szybkimi rezultatami dietami są aktualnie: dieta Dukana, kopenhaska, kapuściana oraz Fultona. Wszystkie wymienione diety mają swoje plusy, jak i minusy. Jednak każda ma ten sam cel: zmniejszyć masę ciała. Ważne jest również, aby jeść regularnie. Poleca się spożywanie posiłku częściej, co trzy godziny, ale w mniejszych porcjach. Pierwszym krokiem do porażki podczas każdej diety, jest jedzenie w dużych ilościach, późno wieczorem. Na strawienie dużej ilości pokarmu, organizm potrzebuje nawet 6 godzin. Późne posiłki, są przyczyną niestrawności, bólów żołądka i zgagi.

Regularne treningi

Jeśli chcemy ujędrnić nasze ciało oraz sprawić, że poczujemy się lepiej, warto ćwiczyć w domu lub wybrać się na siłownie. Do treningów nie potrzeba wiele, wystarczą chęci. Jeśli z jakiś względów, nie możesz ćwiczyć na zorganizowanych zajęciach z trenerem, wystarczy Chodakowska i mata w własnym zaciszu domowym. Ważne jest jednak, aby ćwiczyć minimum trzy razy w tygodniu, angażując wszystkie partie ciała. Dla uzyskania najlepszych efektów, należy pamiętać, aby trening był dopasowany do naszych możliwości oraz celu ćwiczeniowego . Koniecznie jest wykonywanie rozgrzewki przed rozpoczęciem ćwiczeń, aby uniknąć kontuzji i bólu mięśni. Bardzo ważna jest również technika. To ona gwarantuje szybkie i lepsze rezultaty.

Odpowiednie nawadnianie organizmu

Woda pomaga nie tylko w chudnięciu, ale także posiadaniu pięknej, zdrowej skóry. Dzięki spożywaniu od 1,5 do 3 litrów płynów dziennie, nawilżamy swoje ciało i zapewniamy sobie wspaniałe samopoczucie. Wart pilnować siebie, aby każdego dnia wypić minimalną ilość wody. Podczas wysiłku, należy zwiększyć ilość jej spożywania.

Ograniczenie słodkich produktów

Oprócz odpowiednio dobranej diety, należy pamiętać aby ograniczyć słodkie produkty i napoje. W najbardziej popularnych i lubianych napojach, takich jak na przykład coca-cola, występuje ogromna ilość cukru. Spożywanie wysoko słodzonych cocktaili i posiłków, to grzech dla szczupłej sylwetki. Słodkie napoje warto zastąpić herbatkami ziołowymi, które dodatkowo, usuwają toksyny z organizmu.

Stosowanie produktów wspomagających odchudzanie

Możemy wspomóc nasze ciało w walce o piękną sylwetkę, poprzez stosowanie kremów i peelingów wpływających na wyszczuplenie, takich partii ciała jak na przykład uda. Wysoką popularnością cieszą się również tabletki na odchudzanie. Tabletki kupione w aptece, są suplementem diety, wpływające na obniżenie apetytu. Suplementy, w większości dostępne są bez recepty i aktywnie wspomagają odchudzanie poprzez przyśpieszanie spalania tłuszczu.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest