Cieniowane włosy na czym polega i komu pasuje?

Cieniowane włosy to najprościej rzecz ujmując fryzura, w której kosmyki włosów są różnej długości. Tego typu fryzura może wyglądać w różny sposób i mieć różną długość dlatego też można ją dopasować tak by, odpowiadała każdemu klientowi zakładu fryzjerskiemu. Nie mniej jednak to, jak bardzo mogą być wycieniowane, zależy od tego, czy są one zniszczone, czy w dobrym stanie. Na inny fakt, na który powinien zwrócić uwagę fryzjer, jest grubość włosa i to, czy jest on łamliwy.

Cieniowanie, a typ włosa

W przypadku włosów łamliwych i delikatnych najlepsze będzie delikatne cieniowanie. Z jednej stronie umożliwi nam to korzystanie z szeregu nowych uczesań, z drugiej zaś nie będziemy musieli się obawiać o fryzurę nieestetyczną, gdzie włosy wydają się zniszczone i przerzedzone. Tak mogłaby wyglądać fryzura bardziej pocieniowana, jeżeli posiadamy tego typu włosy. W tym wypadku powinniśmy skupić się na uzyskaniu większej gęstości. Do uzyskania takiego efektu potrzebne nam będzie skupienie się na wycieniowaniu większej ilości włosów na szczycie głowy. Fryzura z jednej strony będzie wydawała się bogatsza o objętość z drugiej, zaś włosy będą lżejsze. To samo uzyskamy w wypadku włosów bardziej gęstych. W tym przypadku korzystne może okazać się nieco intensywniejsze cieniowanie. Mimo wszystko jednak nie przesadzajmy z nim, ponieważ umiar w przypadku objętości nie jest wskazany. Nadmiar jej może spowodować, że trudno nam będzie ułożyć jakąkolwiek fryzurę. Wcześniej już zostało wspomniane, że prawidłowe cieniowanie może okazać się korzystne dla każdego typu włosa. Nie inaczej sytuacja ma się w wypadku włosów kręconych. Korzyścią płynącą z wycieniowania takiego typu włosów będzie uzyskanie większej objętości. Przy dobrze fryzury odpowiedniej dla siebie możemy wziąć pod uwagę osobiste preferencje, jak również takie cechy wpływające na korzystnie wyglądające uczesanie jak np.:. kształt głowy. Inną godną przemyślenia kwestią może być to, jaki typ fryzury nosimy na co dzień i czy tak wycieniowane włosy będą korzystnie wyglądały.

Cieniowanie długie włosy

Tak wyglądająca fryzura nada włosom wrażenie lekkości. Z drugie zaś strony włosy mogą wydawać się gęstsze, co również wpłynie korzystnie. Najkorzystniejszy wybór dla osób posiadających loki lub fale. Wybór pozostawienia większej długości i połączenia jej z cieniowaniem nada takiej fryzurze w tym przypadku wyrazistości. Ostatnią dosyć istotną kwestią dla fanek wykonywania przeróżnych fryzur będzie możliwość uzyskania różnych fryzur i uczesań. Przy możliwości ułożenia włosów i wymodelowania na różne sposoby włosy będą się korzystnie samoistnie układały.

Mimo wszystko warto zastanowić się nad podjęciem decyzji o wycieniowaniu włosów. Włosy o równej długości również wiążą się z szeregiem korzyści, jakimi są m.in. wyglądające zdrowo włosy, nawet jeżeli niektóre końcówki są rozdwojone, co zdecydowanie będzie wyglądało niekorzystnie w przypadku włosów cieniowanych. Co więcej, sprawi to, że włosy będą wyglądały na jeszcze bardziej, a nawet całkowicie zniszczone. Cieniowanie może okazać się również nie najlepszym pomysłem, jeżeli zdecydowanie zależy nam na wyszczupleniu twarzy, jak i ciała. W sytuacji, w której preferujemy upięcia, również lepsze okaże się postawienie na włosy o równiej długości. Szczególnie z sytuacji, w której przeszkadzają nam zwisające luźno pasma. Warto również pamiętać, że cieniowanie włosów to bardzo trudna technika fryzjerska. Fryzura łatwo się układa, kiedy to została ona wykonana pod okiem profesjonalisty, a zarazem odpowiednimi wyspecjalizowanymi w tym celu narzędziami. Dawno używane narzędzia przyczyniały się do większego zniszczenia i niekorzystnie wyglądającej fryzury.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest