Liście moringa — właściwości. Czy odchudzają?

Te słynne liście używano od wielu wieków ze względu na szereg dobroczynnych dla zdrowia właściwości, jakimi są m.in. przeciwgrzybicze, czy przeciwdepresyjne. Przy ogromnej ilości korzystnych dla zdrowia białek, witamin i składników mineralnych, nie jest wiele znanych skutków ubocznych. Mimo wszystko należy pamiętać, aby skonsultować przyjmowanie tego składnika przy korzystania z wielu leków. Konieczność tak jest związana głównie z silnym wpływem na zdrowie składników zawartych w liściach rośliny. W dzisiejszym artykule dowiecie się, jakie ta ceniona w medycynie Ajurwedyjskiej roślinna niesie za sobą korzyści płynące dla zdrowia. Zwrócimy również na wpływ liści na zmniejszenie wagi.

Liście Moringa- herbata na utratę wagi?

Na wstępie można już potwierdzić, że istnieją badania, które będą nam potwierdzały zbawienny na utratę wagi wpływ tych liści. Istnieją już badania przeprowadzone na zwierzętach, które potwierdzają nam, że spożywanie wyciągu będzie zmniejszać ilość wytwarzanego tłuszczu i zwiększać w tym samym czasie jego rozpad. Składniki zawarte w roślinie przyczyniają się również do łatwiejszego przetwarzania tłuszczu na energię. Nie ma za to badań ściśle określających wpływ samych liści Moringa na utratę wagi. Istnieją natomiast badania zwracające uwagę na spożywanie suplementu z liści moringa połączonym z curry i kurkumą. W tym samym czasie (8 tygodni) osoby zażywający dany suplement schudły 3 kilogramy więcej. Co więcej, badania te dowiodły, że korzystny wpływ na wagę idzie w parze ze zwiększoną ilością korzystnego cholesterolu HDL i zmniejszoną niezdrowego LDL. Z pewnością te przesłanki wskazują nam, że spożywanie ekstraktu z liści moringa lub picie z tej rośliny herbaty może nam pomóc przy utracie wagi.

Liście Moringa- inne korzystne dla zdrowia właściwości

Wykazano, że składnik ten zarówno stosowany w postaci oleju, jako kosmetyk od zewnątrz, jak i jako pożywienie, czyli od wewnątrz działa pozytywnie na stan naszej skóry, czy też włosów. Właściwość ta jest powiązana z obecnością wolnych rodników, jak i dużej ilości białka. Innym ze słynnych zastosowań jest leczenie ran, czy też wszelkiego rodzaju obrzęków. Przyspieszone gojenie jest powiązane z silnymi właściwościami przeciwzapalnymi. Z kolei obecność niazimycyny zapewni nam ochronę przed nowotworem, hamując rozwój komórek rakowych. Po liście Moringa śmiało mogą sięgnąć osoby borykające się przeróżnymi problemami żołądkowymi. Wszystko dzięki zawartych w liściach właściwościach antybakteryjnych hamujących rozwój patogenów, jak również witaminy B. Właściwości przeciwbakteryjne wpływają również na zastosowanie w leczeniu wszelkich chorób spowodowanych przez rozwój różnych bakterii m.in. Salmonelli. Nie bez znaczenia jest również fakt, że zmniejszając uczucie zwiększeniu tym samym energii, wpływa pozytywnie na naszą psychikę.

Liście Moringa- przeciwwskazania do spożywania

Ze względu na możliwość zagrożenia ciąży odradza się korzystania z dobrodziejstw produktu kobietom w ciąży. Pomimo że istnieje niewiele działań niepożądanych, powinno się mimo wszystko dokładnie czytać etykiety i postępować zgodnie z instrukcją. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę zwłaszcza na zalecane dawki produktu. Ze względu na obecność lewotyroksyny pomagają one na problemy z tarczycą, ale nie należy dodawać tego składnika do diety, gdy spożywamy leki na tarczycę. Ta sama sytuacja tyczy się osób korzystających z leków na wątrobę, czy na cukrzycę – liście moringa obniżają ilość cukru we krwi. Liście Moringa również obniżają ciśnienie, dlatego nie łączmy ich z lekami na nadciśnienie.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest