Cała prawda o peelingu kawitacyjnym

Peeling kawitacyjny jest nowoczesną metodą oczyszczania skóry przy użyciu fali ultradźwiękowych. To zabieg delikatny, uniwersalny i taki, który można wykonać niemal w każdym salonie kosmetycznym.

Czy warto? Na czym tak naprawdę polega metoda peelingu kawitacyjnego?

Potocznie nazywany jest „kawitacją” i polega na głębokim oczyszczeniu skóry z zanieczyszczeń, martwych komórek oraz poprawiający krążenie. Jest to zabieg bezbolesny, wykorzystujący fale ultradźwiękowe, które po zetknięciu z wilgotną skórą rozpoczynają proces kawitacji.

Na czym on polega?

Woda na skórze stwarza wypełnione gazem pęcherzyki, które w efekcie drgań ultradźwiękowych – pękają. W ten sposób, martwe komórki skórne zostają usunięte i odsłania się młodsza warstwa skórna. Efektem takiego zabiegu jest przede wszystkim oczyszczenie skóry, ale także poprawa krążenia, dotlenienie, nawilżenie, pobudzenie komórek do naturalnej odnowy oraz wygładzenie zmarszczek.

Niewątpliwą zaletą peelingu kawitacyjnego jest fakt, iż może być on wykonywany na każdym rodzaju cery. Szczególnie zaleca się stosowanie go w przypadku przetłuszczającej się skóry, skłonnej do powstawania zaskórników i rozszerzonych porów, a także dla osób, które borykają się z trądzikiem pospolitym. Polecany jest także jako środek przygotowawczy do innych zabiegów kosmetycznych.

Nie jest wskazany dla kobiet w ciąży, osób z chorobami nowotworowymi, cierpiącymi na stany zapalne skóry, a także posiadające metalowe implanty w ciele. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów wykonywanych na skórze, niezbędna jest konsultacja z kosmetyczką, która z pewnością doradzi, czy peeling kawitacyjny będzie odpowiednią formą oczyszczenia dla naszej skóry, dlatego doradzamy wykonywanie go wyłącznie w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest