Cała prawda o laminowaniu włosów

O zabiegu laminowania włosów mówi się, że to skuteczna i niedroga metoda poprawy kondycji włosów zniszczonych oraz z rozdwojonymi końcówkami. Coraz więcej Polek laminuje włosy na swoją odpowiedzialność używając w tym celu spożywczej żelatyny. Jednak specjaliści z tej dziedziny nie mają złudzeń – efekty nie są długotrwałe i nie zastąpią zabiegów, jakie przeprowadza się w salonach fryzjerskich. Laminowaniem nazywa się pokrywanie powierzchni specjalnym materiałem, aby zabezpieczyć ją np. przed wilgocią , albo uszkodzeniami mechanicznymi. Laminuje się m.in. dokumenty… a od niedawna również włosy.

Na czym polega laminowanie włosów i jakie niesie ze sobą efekty?

Zabieg laminowania włosów jest ratunkiem dla rozdwajających się oraz zniszczonych przez koloryzację włosów. Tak samo jak w przypadku laminowania dokumentów, w laminowaniu włosów , chodzi o to aby stworzyć trwałą osłonkę, która zabezpieczy oraz wygładzi strukturę włosów.Efekt tego zabiegu jest natychmiastowy, zaś uszkodzone łuski zostają zamknięte na całej długości. Kosmyki robią się gładkie, błyszczące i są w lepszej kondycji. Nie plączą się, są miękkie w dotyku, można je łatwo rozczesać.

Włosy po zabiegu laminowania żelatyną są

  • gładsze
  • błyszczą
  • miękkie
  • dobrze ułożone
  • grubsze, „mięsiste” ( zwłaszcza włosy cienkie oraz z natury delikatne)
  • łatwe do rozczesania,
  • mniej się plączą

Jak wykonać laminowanie włosów?

Aby wykonać zabieg laminowania włosów należy łyżkę żelatyny rozpuść w 3 łyżkach gorącej wody, dokładnie mieszając do uzyskania jednolitej konsystencji. Po odstawieniu miseczki z rozpuszczoną żelatyną do ostygnięcia, należy umyć włosy . Żelatyna do zabiegu powinna nieco ostygnąć i zgęstnieć, po czym należy dodać do niej łyżkę odżywki lub oleju i rozprowadzić ją na włosach, przeciągając palcami z żelatyną po kosmykach włosów.

Zdarza się, że laminowanie nie daje większych efektów, ale jest to zazwyczaj wynik źle dobranej odżywki. Dlatego zanim ktoś zniechęci się do tego zabiegu, powinien poeksperymentować z różnymi odżywkami np. wypróbować wygładzającego balsamu.
Laminowanie to pokrywanie powierzchni specjalnym materiałem, aby zabezpieczyć ją przed uszkodzeniami. W przypadku włosów pokrywa się je roztworem żelatyny i tak chroni się je przed utratą wilgoci, złamaniem, oraz szkodliwymi promieniami UV. W ten naturalny sposób można wygładzić powierzchnię włosów, uzyskując zbliżony efekt do keratynowego prostowania fryzury.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest